вентиляторная• Изменено 1 час назад
Вот и рожай детей в этой стране
Стало все не выгодней и сложнее. У нас точно демография и привлечение к рождению детей!?
Собственно:
ДЕКРЕТ ПІД ПРИЦІЛОМ. ЯК НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС № 11438 ЗМІНЮЄ ПРАВИЛА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК
Урядовий проєкт Трудового кодексу № 11438 пропонує масштабну реформу, яка може суттєво змінити рівень захищеності жінок на ринку праці. Попри декларації про європейську гнучкість, аналіз положень проєкту свідчить про створення умов, за яких материнство стає юридично вразливим, а жінка опиняється у найбільш незахищеному становищі.
1. Імунітет від звільнення
Як було. Чинний КЗпП це фактично бронежилет для матерів. Звільнити вагітну чи жіночку з дитиною до 3 років (або до 6 років, якщо є медична довідка) було практично неможливо. Роботодавець знав, що закон стоїть за жінку горою.
Що пропонують. У проєкті статтю про заборону звільнення замінюють на систему відкупу. Роботодавцю дають право звільнити матір за власною ініціативою, просто виплативши компенсацію.
Ризик. Для бізнесу це стає прямим запрошенням почистити штат від незручних співробітниць. Гроші закінчаться швидко, а право на працю та професійну реалізацію буде втрачено. Це прямий удар по економічній автономії жінки.
2. Війна за стаж
Як було. Раніше час догляду за дитиною до трьох років зараховувався до загального та безперервного страхового стажу. Це було визнанням того, що виховання майбутнього покоління це праця, яка має значення для держави.
Що пропонують. Проєкт № 11438 зміщує акцент на фактично відпрацьований час. Логіка лібералізації передбачає, що стаж нараховується лише за години на робочому місці.
Ризик. Мільйони жінок опиняться перед вибором: дитина або стаж для пенсії та відпустки. У контексті демографічної кризи це виглядає як критична ініціатива, що дестимулює народжуваність.
3. Тотальний цифровий контроль
Як було. Контроль за працівником був обмежений нормами про приватність. Будь-яке втручання потребувало вагомих підстав.
Що пропонують. Статті 35 та 36 проєкту легалізують моніторинг кореспонденції та відеостеження. Підпис під трудовим договором фактично означатиме згоду на постійний нагляд.
Ризик. Для матерів на дистанційній роботі це створює атмосферу психологічного тиску. Будь-яка пауза на потреби дитини може стати приводом для претензій з боку роботодавця та подальших санкцій.
4. Роль профспілок
Як було. Роботодавець був зобов’язаний погоджувати звільнення та зміни умов праці з профспілковою організацією. Що пропонують. Погодження замінюється на консультації. Думка трудового колективу стає рекомендаційною, а не обов’язковою.
Ризик. Жінка залишається один на один з великим капіталом. Без підтримки професійних об´єднань та з ускладненою процедурою страйків працівниці втрачають інструменти колективного захисту своїх прав.
Висновок
Запропонований проєкт розглядає людину лише як ресурс, а жінку з її репродуктивною функцією сприймає як надто дороге навантаження на бюджет компанії. Замість європейської моделі підтримки сім´ї пропонується підхід, де соціальні гарантії стають необов’язковими. Важливо не допустити, щоб трудове законодавство перетворило материнство на фінансовий та професійний ризик. Україна має орієнтуватися на досвід союзників, де робоче місце безпечне, а права працівників захищені законом.
Собственно:
1. Імунітет від звільнення
2. Війна за стаж
3. Тотальний цифровий контроль
4. Роль профспілок
Висновок
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Значит надо нагружать женщин дополнительными обязанностями, особенно тех, кто не хочет рожать.
Их право не рожать
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
Ваш украинский паспорт не даёт вам права выступать от имени общества. Вы можете выступать только лично от себя.
Как будет угодно
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
У женщин и так обязанностей в разы больше. Женщины и работать должны и рожать и детей на себе тянуть и быт. А сейчас ещё масса украинок и мужиков на себе тянут, потому как мужчины сидят дома и от ТЦК прячутся, Хватит мужикам прав.
Это выбор женщины: рожать и готовить тазами. А мужчин никто не спрашивает,хотят ли они на фронт...
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Их право не рожать
Обязанности рожать должны быть закреплены законодательно
КаРаКаТиЦа• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Поблажки декреты выплаты
Я не собираюсь вообще детей заводить, засуньте себе ’поблажки’ туда, где солнце не светит. Я пишу что из штатов вообще выгонят, потому что я не гражданка и про перестрелки, а вы мне про какие-то выдуманные выплаты, которых в штатах никогда не было и нет. Л-логика. И такие как вы, что ещё лезут обсуждать серьёзные вещи
База_птеродактилей• 1 час назад
Ответ дляАль де Барановна
Ну тоді ніхто народжувати не буде. Нехай далі кричать, що населення зменшується
Как раз будут рожать нормальные, которые рассчитывают только на себя, а не маргиналы и нишеброды
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Поблажки декреты выплаты
Ну какие поблажки ?
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляЗ понеділка на дієті
Именно так
Крижана бурулька• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Кому надо ? Лично вам ? Ну так попробуйте нагрузите )
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Нет, писька это не пункт незламности
КаРаКаТиЦа• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
У мужчин и женщин должны быть равные права и обязанности
Только когда мужчины научаться рожать.
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКаРаКаТиЦа
Только когда мужчины научаться рожать.
Как только женщин обяжут служить в армии.
Крижана бурулька• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Тогда государство должно полностью обеспечивать женщину и всех её детей до 18 - летия. И закрепить это законодательно.
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляКаРаКаТиЦа
Только когда мужчины научаться рожать.
Они даже деньги не могут заработать
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
Завжди з рушником• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
А тех, кто не может или не хочет - лишать гражданства. И вместе с супругом изгонять из страны. Нерожавшим тут не место ☝️
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
Мне чужие дети не нужны
Та не реву я• 1 час назад
Поддерживаю.
Это и есть осознанное материнство.
Яже мамок и вечных декретчиц стало дохералион.
Это и есть осознанное материнство.
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляТа не реву я
Поддерживаю.
Это и есть осознанное материнство.
И народное порицание
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляТа не реву я
Поддерживаю.
Это и есть осознанное материнство.
И везде им все должны
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
И везде им все должны
Убрать наклейку в транспорте, места для детей
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляТа не реву я
Поддерживаю.
Это и есть осознанное материнство.
Так вечным декретчицам никто ничего и не платит
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляТехпаспорт на медузу
не надо их унижать
Завжди з рушником• 1 час назад
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Мне чужие дети не нужны
Правильно; чем меньше некачественных людей вокруг - тем лучше. Пусть нас останется миллион или сто тысяч - мы будем качественными!
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
не надо их унижать
Нет, запретить чужих детей в транспорте, только машина
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляЗавжди з рушником
На форуме и так элита Украины, лучше из худших
Та не реву я• 1 час назад
Ответ дляЗ понеділка на дієті
а должны?
также не должны где то числиться в штате.
Завжди з рушником• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Мань, вы не согласны?! Советчицы - пример того, какими должны быть качественные люди