вентиляторная• Изменено 1 час назад

Вот и рожай детей в этой стране

Стало все не выгодней и сложнее. У нас точно демография и привлечение к рождению детей!?
Собственно:
ДЕКРЕТ ПІД ПРИЦІЛОМ. ЯК НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС № 11438 ЗМІНЮЄ ПРАВИЛА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК

Урядовий проєкт Трудового кодексу № 11438 пропонує масштабну реформу, яка може суттєво змінити рівень захищеності жінок на ринку праці. Попри декларації про європейську гнучкість, аналіз положень проєкту свідчить про створення умов, за яких материнство стає юридично вразливим, а жінка опиняється у найбільш незахищеному становищі.

1. Імунітет від звільнення

Як було. Чинний КЗпП це фактично бронежилет для матерів. Звільнити вагітну чи жіночку з дитиною до 3 років (або до 6 років, якщо є медична довідка) було практично неможливо. Роботодавець знав, що закон стоїть за жінку горою.

Що пропонують. У проєкті статтю про заборону звільнення замінюють на систему відкупу. Роботодавцю дають право звільнити матір за власною ініціативою, просто виплативши компенсацію.

Ризик. Для бізнесу це стає прямим запрошенням почистити штат від незручних співробітниць. Гроші закінчаться швидко, а право на працю та професійну реалізацію буде втрачено. Це прямий удар по економічній автономії жінки.

2. Війна за стаж

Як було. Раніше час догляду за дитиною до трьох років зараховувався до загального та безперервного страхового стажу. Це було визнанням того, що виховання майбутнього покоління це праця, яка має значення для держави.

Що пропонують. Проєкт № 11438 зміщує акцент на фактично відпрацьований час. Логіка лібералізації передбачає, що стаж нараховується лише за години на робочому місці.

Ризик. Мільйони жінок опиняться перед вибором: дитина або стаж для пенсії та відпустки. У контексті демографічної кризи це виглядає як критична ініціатива, що дестимулює народжуваність.

3. Тотальний цифровий контроль

Як було. Контроль за працівником був обмежений нормами про приватність. Будь-яке втручання потребувало вагомих підстав.

Що пропонують. Статті 35 та 36 проєкту легалізують моніторинг кореспонденції та відеостеження. Підпис під трудовим договором фактично означатиме згоду на постійний нагляд.

Ризик. Для матерів на дистанційній роботі це створює атмосферу психологічного тиску. Будь-яка пауза на потреби дитини може стати приводом для претензій з боку роботодавця та подальших санкцій.

4. Роль профспілок

Як було. Роботодавець був зобов’язаний погоджувати звільнення та зміни умов праці з профспілковою організацією. Що пропонують. Погодження замінюється на консультації. Думка трудового колективу стає рекомендаційною, а не обов’язковою.

Ризик. Жінка залишається один на один з великим капіталом. Без підтримки професійних об´єднань та з ускладненою процедурою страйків працівниці втрачають інструменти колективного захисту своїх прав.

Висновок

Запропонований проєкт розглядає людину лише як ресурс, а жінку з її репродуктивною функцією сприймає як надто дороге навантаження на бюджет компанії. Замість європейської моделі підтримки сім´ї пропонується підхід, де соціальні гарантії стають необов’язковими. Важливо не допустити, щоб трудове законодавство перетворило материнство на фінансовий та професійний ризик. Україна має орієнтуватися на досвід союзників, де робоче місце безпечне, а права працівників захищені законом.
Прилипало• 1 час назад
Ну-ну. Скоро в стране вообще людей не останется. Одни бабки. Допринимаются. Бляди.
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Я за, не фиг писькой прикрываться
Писька валюта!
Завжди з рушником• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Самые качественные это маргиналы-элита общества
Вы уходите от ответа. Бангладешек ждете? Или численность населения хотите приблизить к королевству Монако?
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Писька валюта!
Валютная кормилица
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляЗавжди з рушником
Лично мне все равно кто будет двор мести
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Это вы так думаете пока. Когда они будут пьяные в темноте нападать,вам будет не все равно. Они голодные и злые
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Они по голове могут дать
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляЗ понеділка на дієті
У меня есть полиция, которая нормально работает
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Они продажные
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Они продажные
Тем не менее хожу в Киеве во время войны спокойно
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Потому что их нет
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Потому что их нет
Преступников?
Крижана бурулька• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Лучше бы обязали женщин или рожать или служить в армии.
Кому лучше ?
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Преступников?
Азиатов
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
Кому лучше ?
Обществу
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
Кому лучше ?
У мужчин и женщин должны быть равные права и обязанности
Крижана бурулька• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Обществу
Вы выступаете от имени всего общества, на каком основании ?
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Ваша полиция это дрисливые малолетки,которые с ТЦКашниками ездят
Завжди з рушником• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Хи. В этом уливительном мире вам самой может не хватить метлы э
Вспомнила темы на Советчице или 18-м году или в 17-м... О мобилизации женской, мужской, о новых законах. Как дамы ржали, ох как ржали... Какая война, какая мобилизация ...
Так сэчто припасите метлу на всяк случай. И не одну
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
На основании своего паспорта гражданки Украины
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Комендантский час+мужики по норам.
А вышли бы вы ночью одна...
КаРаКаТиЦа• 1 час назад
Ответ дляЗавжди з рушником
Нормальные - это качественные, да?
Нормальные, это те которые работают, полезны обществу, платят налоги и вообще с ними поговорить интересно. А маргинез, это неработающие официально алкаши и криминал, устраивающие драки посреди улицы при своих и ваших детях, ставящие под угрозу всех вокруг себя, полные неадекваты неадекваты, бьющие детей, убивающие детей и заставляющие детей заниматься проституцией. Можно подумать вы криминальных хроник никогда не видели. Или вам просто нравится клеить дурака.
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляЗ понеділка на дієті
Комендантский час+мужики по норам.
А вышли бы вы ночью одна...
У преступников нет комендатского часа
Крижана бурулька• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
У женщин и так обязанностей в разы больше. Женщины и работать должны и рожать и детей на себе тянуть и быт. А сейчас ещё масса украинок и мужиков на себе тянут, потому как мужчины сидят дома и от ТЦК прячутся, Хватит мужикам прав.
З понеділка на дієті• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Пусть женщины идут воевать тогда?) а мужчины дома с детьми
Техпаспорт на медузу• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
На органы
Завжди з рушником• 1 час назад
Ответ дляКаРаКаТиЦа
Простите, но я вас никуда не клею
Баба_Воля• 1 час назад
Ответ дляКрижана бурулька
Значит надо нагружать женщин дополнительными обязанностями, особенно тех, кто не хочет рожать.
База_птеродактилей• 1 час назад
На самом деле, ваши дети нужны только вам. Хватит с вас и того что с нового года подняли выплаты. Одни будут пахать целый месяц за 7000, а другие просто получать столько же потому что решили размножаться. Пора уже запомнить, что вам и вашим детям никто ничего не должен, вы продаете для себя.
Крижана бурулька• 1 час назад
Ответ дляБаба_Воля
Ваш украинский паспорт не даёт вам права выступать от имени общества. Вы можете выступать только лично от себя.