АфродитаПетровна• 26 февраля в 09:52

Хто проходив психотерапію більше року, в який момент стало помітно, що воно

працює?
Водійка хімарса• 26 февраля в 09:54
Лет через пять ощутилось.
А через двадцать лет, вообще накрыло от досады, что я раньше не понимала ничего, и потеряла столько лет жизни не на тех.
ЗавЛабСнаб• 26 февраля в 09:56
В момент принятия антидепрессантов и транквилизаторов
Teonaa• 26 февраля в 10:30
Ответ дляВодійка хімарса
Лет через пять ощутилось.
А можна більш детально??? Я думала «психотерапія» це курс препаратів. Місяць. Ну пів-року для особливо «хворих».
Як це «через 5»? 20???
Добра всем!• 26 февраля в 10:47
Ответ дляTeonaa
Як це «через 5»? 20???
Психіатричні захворювання можуть бути і на все життя. І ліки пожиттєво.
графиняВишенка• 26 февраля в 11:19
Мабуть дивлячись які проблеми. В мене щось навіть через пару місяців почало працювати (особисті кордони наприклад), а на щось знадобилося пару років та зміна терапевта.

Загалом вважаю що років через 5 я стабілізувалася настільки, наскільки це в принципі можливо.
Але продовжую підтримуючі сесії раз на пару тижнів, так мені спокійніше.
Зараз це вже більше про бізнес, здорові стосунки з бізнес оточенням, із дорослими дітьми, життя в умовах війни, тощо
графиняВишенка• 26 февраля в 11:40
Ответ дляTeonaa
Як це «через 5»? 20???
Складно це пояснити людині, яка не була в терапії)
Я 8 років сумарно в цьому. За цей час були періоди по півроку та більше, коли мені здавалося що я ж вже пропрацьована, далі сама можу.

З часом розумієш, що впевненіше почуваєшся, коли є з ким проговорити негатив, таємні думки, з ким пережити складні моменти.

Я наприклад вимушено тривалий час жила із стомою та калоприймачами, і прийняти це було ой як нелегко. Виносити мозок дорослим дітям чи подругам щоб розповісти як я прокинулася в калюжі лайна і яка в мене була істерика? Ні, дякую.

І таких негативних моментів в нашому житті беліч насправді. Для своїх близьких я врівноважена, спокійна і ресурсна людина. Тому що негативу вони від мене майже ніколи не бачать, для цього є спеціально навчена людина за 2т грн)
Терапія все ж таки дозволяє стабілізуватися, це вже більше як коучинг стає з роками.
maggymys• 26 февраля в 15:59
Ответ дляTeonaa
Як це «через 5»? 20???
Психотерапія це курс сесій з психотерапевтом, не препаратів. Препарати то кремо - за рецептом психіатра.
І ще момент психотерапія може бути націлена на лікування розладів, тоді це приблизно прогнозована кількість сесій (але рік та більш теж може бути)
Або психотерапія може бути націлена суто на пізнання себе - тоді це тільки вибір клієнта скільки, можна і все життя.
Teonaa• 26 февраля в 16:25
Ответ дляmaggymys
Цікаво, є такі люди, кому воно не потрібне?(з проф.точки зору))) тобто що сам психотерапевт авторитетно заявляє це)
maggymys• 26 февраля в 17:24
Ответ дляTeonaa
лікування точно не всім потрібно. А пізнання в принципі всім може бути корисно)
Водійка хімарса• 27 февраля в 00:20
Ответ дляTeonaa
Як це «через 5»? 20???
Лекарства у психиатра.
Психотерапия это консультации. Если надо, кодирование. Но в основном, работа над собой. Интеллектуальная работа.