Скляна миша• 26 февраля в 11:41

Хто навчає дітей в Польщі

Самих після 9 класу в технікумі ? Будь ласка поділіться досвідом, скільки це все коштує, як обирали, яке місто краще? Можливо є якісь перевірені фірми.
Кусман Сиру• 26 февраля в 11:43
після 9 не ризикнула, поїхав вчитися після 11
Ласунка• 26 февраля в 11:44
А яка у вас ціль навчання в Польщі? В мене старший в ліцеї, дочка в цьому році піде.
Ми тут вже майже 4 роки і я сумніваюсь чи не вертатися за рік і вступати у виш в Україні...
Аноним с кешбеком• 26 февраля в 11:45
Після 9-го класу - це коштує великих проблем зі стосунками, поведінкою і здоров´ям дитини.
Вам треба його/її терміново з дому виперти? Щось заважає почекати ще 2 роки?
Меряю линейкой• 26 февраля в 11:57
Ответ дляЛасунка
А діти що думають? Вони зможуть знов перелаштуатись на українське навчання? Мої 3й рік навчються в Польщі але вони малі, 3й клас і 5й. І я точно знаю що їм буде дуже складно, якщо перевести в українську школу.
Холодная каша• 26 февраля в 11:59
О, автор, як я вас розумію. Такі сами проблеми. Бо на момент закінчення 11 класу вже виповниться 18р.
Для себе вирішила вступати з посередником. Але у них обмежений перелік технікумів з якими вони співпрацюють.
На словах усе звучить красиво, як на практиці - хз. Думаю, що треба після 10 кл таки їхати, щоб трохи подорослішав. Ну і за опікуна меньше платити. Плюс за рік ще мову підтягне.
По грошах виходить десь 1500 злотих на місяць( це харчування - десь 30 злотих день, житло- 400-500 зл, опікун -250 злотих та оплата за навчання 350-500 злотих). Є безкоштовне навчання, але там спеціальності не ті, що дитина хоче.
Ну і мова ( Чи отримає хоча б В1 у цьому році. Як у вашого справи з мовою?
Ласунка• 26 февраля в 12:10
Ответ дляМеряю линейкой
Зможуть, репетиторів звісно брати.
Цвіпканя• 26 февраля в 12:45
Техникум 5 лет лучше в вуз после украинской школы и не всякий сможет жить один
автор Скляна миша • 26 февраля в 12:53
Ответ дляХолодная каша
Ніяк ( вчить англійську і німецька В1 . Сама дитина хоче, знаю, що є заклади з гуртожитком.
автор Скляна миша • 26 февраля в 12:58
Ответ дляЛасунка
не бачу, як тут далі жити, відверто кажучи, і всі ці виші.. практично всі зараз онлайн. Сама я вже якось доживу, плюс в мене онко, даже якщо щось прилетить, то не критично))). А дитина, хотілось, щоб була професія, дуже хоче десь окремо жити, але вчитися в українських технікумах не хоче
Ласунка• 26 февраля в 13:06
Ответ дляСкляна миша
А в польських буде вчитися? Вчитися без підтримки рідних далеко не кожна дитина зможе. Товариш мого сина вчиться в технікумі, якась айтішна спеціальність. Каже більшість місцевих не вчиться, п´ють, курять і все. Я не кажу що дома такого немає, але хоча б є кому вправити мізки. Після отримання спеціальності вдома - можна їхати і прекрасно працювати хоч в Польщі хоч будь де, маю на увазі робочі спеціальності, інші не скажу. Подумайте три рази.
Холодная каша• 26 февраля в 13:15
Ответ дляСкляна миша
Навчання на польській - умовно безкоштовно. Тобто 500 злотих - то польською. На англійській набагато дорожче
Ті технікуми, що мені пропонують мають гуртожитки закритого типу. Типу інтернату.
Для навчання треба знати мову. Вона , насправді, доволі складна. На слух схожа і більш- меньш зрозуміла. Але говорити- писати і тим паче навчатися- то різні речі.
Холодная каша• 26 февраля в 14:29
Автор, почитала ваші відповіді, то що хочу сказати.
Плюс - дитина сама хоче навчатися за кордоном
Мінуси - не знає мову, немає підтримки у вигляді родичів/друзів, не визначились з містом та професією.
Тому , це суто моя суб´єктивна думка: вчити посилено мову ще рік. Поступати після 10 класу, дистанційно закінчити 11 клас. Здати НМТ, щоб мати змогу поступити до інституту, якщо захоче потім і має на це здібності.
Після 10 кл обрати технікум та спеціальність яка додається державою. Наприклад сільгосп. Там є спеціальності типу альтернативна енергетика або логістика. Ну обл щось інше ,до чого дитина схильна. Поступити легше, навчання легше і головне у вашому випадку - забезпечення роботою після закінчення.
Послуги посередників десь 900-1300 евро.
Витрати на навчання/житло/ їжу десь у межах 400-500 евро. Плюс на підручники, одяг, проїзд і поїсти окрім столове теж мінімум 300-400 евро. Тобто місячне утримання не меньше 800 евро . На 5 років - мінімум 40000 евро треба.