Крихітка на всі• вчера в 12:37

Навчіть відкладати гроші без урона

Допоможіть розібратися! Тут я завжди знаходжу гарні поради!
Як відкладати гроші й не втрачати?
Для себе вже зрозуміла, що:
1. бажано мати подушку безпеки - умовно 3 ЗП, краще тримати готівкою в у.е., чи згодні?
2. Депозит. Тут ще не розібралася. Користувалася короткочасним депозитом. Не зовсім зрозуміла суму прибутку. Депозит в гривнях. Враховуються податок + військ збір. І тут ще інфляція додається ( ще не вираховувала). Тобто ітого, якщо депозит на півроку, то й нічого в прибутку, але може хоч інфляцію перекрила. До цього ж питання. Скільки варто мати депозитів і чи в одному банку чи декількох, як у вас?
3. Державні облігації. Чи купляєте? Є в них сенс? Наче також нараховуються відсотки, але з них не враховуються податки та військ.збір. Хто користується? Чи є підвох?
4. Пенсія накопичувальна. Чи варто? Які підкажете варіанти?
5. Фондові акції. Для мене це зовсім диковинка незнайома. Я так розумію напряму купити не можна, через брокерів потрібно. Чи реально купувати їх зараз і може хто підкаже, де про них толково говориться?
Дуже чекаю на вашу допомогу, потрібно себе якось витягувати.
І опрос щодо вас чи маєте ви якісь із цих варіантів?
Зробіть вибір:
вже голосів: 43
Не відкладаю
Маю подушку безпеки
Накопичувальна пенсія
Державні облігації
Депозит в грн
Депозит в у.е.
Акції
Крипта
Ваш варіант
Розбещена цяточка• вчера в 13:01
Єдиний метод який працює скільки я живу на світі, і про який не згадали, це золото. Але зараз курс просто неймовірний. Не знаю чи був в історії такий стрибок.Тому це вже на власний розсуд. Після значного зростання, я припинила його купувати.
Фиктивная• вчера в 13:05
военные облигации самые выгодные
Фиктивная• вчера в 13:05
Ответ дляМати драконів
Банк золото лише в банку, якщо винести за стіни то продати можна за ціною лома
в банке и покупают) какого лома. недавно продала по 8 т за грамм, покупалось по 7 т за грамм
Обнемашечка• вчера в 13:08
Ответ дляФиктивная
военные облигации самые выгодные
А вы ложили? Подскажите пожалуйста в каком банке выгодно и безопасно?
Фиктивная• вчера в 13:09
Ответ дляОбнемашечка
через Дию же
Розбещена цяточка• вчера в 13:13
Ответ дляКрихітка на всі
Дуже дякую вам за розгорнуту відповідь!!! Багато банків це яка кількість? Є певна сума депозитів, яку не перевищуєте в одному банку? Які б банки порадили?
Ну одночасно в мене колись було мабуть в 20ти, зараз вистачає 7.Тоді просто гарантована сума від ФГВФО була малою, і доводилось розкладати по різних. Потім купила квартиру і вже стільки не потрібно було.
Я розкладаю так,щоб не перевищувати гарантовану суму.Я не звертаю уваги,що зараз відшкодовують всі 100%,я орієнтуюсь на довоєнні 600тис.Якщо валюта,то з запасом по курсу.
Для валюти раджу банки з іноземним капіталом,для гривні немає різниці-де більші відсотки,туди і йду.Бо є ФГВФО
Розбещена цяточка• вчера в 13:15
Ответ дляМати драконів
Банківське золото завжди продають купують за ціною лому. І це вигідно. Бо золото це довгостроковий актив, воно постійно росте в ціні
Аленький носочек• вчера в 13:15
Ответ дляКрихітка на всі
Цікавить все на цю тему. Підкажіть будь ласка, якщо маєте знання
У вас є зараз сума яку ви готові вкласти?
Якось тролінгом повіяло
Аленький носочек• вчера в 13:20
Ответ дляПоліпривіт всім
Припинити витрачати на гроші на оплату послуг того, що можете зробити для себе самостійно. Самій зварити собі каву, взяти з дому обід, приготувати піццу, проїхатися на метро, пошити постільну білизну, зробити собі манікюр і так далі.
Звісно є речі котрі неможливо самій собі (наприклад стоматологія) але дуже багато грошей витрачається на послуги. От на них абсолютно релаьно економити. Я от нещодавно освоїла заправляння кратриджа для принтера. До того одна заправка 350-450грн. А флакон тонера на 10 заправок 600грн. І часу 15 хв. От це і є робити самостійно те, за що раніше платили іншим людям.
Або заробляти більше і делегувати. Я раніше теж готувала піцу сама і тд і тп, а потім порахувала, що якщо я ту годину попрацюю, то ми зможемо повечеряти всією сімʼєю у ресторані і я при цьому не така втомлена, як коли мені отувала і прибирала сама. І заробити можу значно більше ніж я би в той час все робила сама.
Так що тут воно то так, але чи так воно?)))
Сколько_мне_лет?• вчера в 13:21
Ответ дляЧервона ікорка
є ще варіант банківське золото, воно постійно росте в ціні
Говорят, сейчас невозможно купить
Розбещена цяточка• вчера в 13:38
Ответ дляСколько_мне_лет?
Говорят, сейчас невозможно купить
Врут. В любом банке с лицензией есть золото в слитках и монетах-завались.
Даже в НБУ,в их магазине есть монеты
Не прохожу мимо• вчера в 13:37
Ответ дляФиктивная
через Дию же
Облігації можна лише в гривні купити?
Розбещена цяточка• вчера в 13:37
Ответ дляНе прохожу мимо
Облігації можна лише в гривні купити?
И в валюте
Фиктивная• вчера в 14:00
Ответ дляРозбещена цяточка
золото в слитках/ и покупать и продавать можно в банке
Люблю кетчуп• вчера в 14:00
Спросите ИИ, он вам все по полочкам разложит.
Розбещена цяточка• вчера в 14:05
Ответ дляФиктивная
Банки его покупают по цене лома, а не как слиток. И там такая маржа, что выгоднее его продать ювелирам или в ломбард.В банке выгоднее только покупать,но не продавать им.
Вы сами хоть раз пробовали продать золото банку,которое у них же и купили?Если не пробовали,то попробуйте,узнаете много нового об условиях
Не прохожу мимо• вчера в 14:06
Ответ дляРозбещена цяточка
И в валюте
Зайшла в ДІЯ, там чомусь тільки в гривні
Розбещена цяточка• вчера в 14:11
Ответ дляНе прохожу мимо
Дія сама не продает. Нажмите дальше, и увидите что там Сенс и другие банки будут в качестве посредника. На сайте Сннса есть ОВДП в валюте.
У других банков так же.
Дія просто рекламирует ОВДП
Не прохожу мимо• вчера в 14:13
Ответ дляРозбещена цяточка
У других банков так же.
Дія просто рекламирует ОВДП
В мене ось так
Розбещена цяточка• вчера в 14:16
Ответ дляНе прохожу мимо
В мене ось так
Я вам не з ДІЇ скрін дала, а з додатку Сенс банку. ОВДП у валюті є майже у всіх банках. Саме вони будуть посередником, а не Дія. На їх рахунок ви будете переводити кошти.
Ваша справа обрати банк.
Не прохожу мимо• вчера в 14:18
Ответ дляРозбещена цяточка
Ваша справа обрати банк.
В мене Укргазбанк, в додатку взагалі не знаходжу облігації(
Розбещена цяточка• вчера в 14:26
Ответ дляНе прохожу мимо
Зараз дам.
Розбещена цяточка• вчера в 14:39
Ответ дляНе прохожу мимо
Не дам))
Зараз немає в додатку пропозицій.Там де цінні папери.Місяць назад були.
Не прохожу мимо• вчера в 14:43
Ответ дляРозбещена цяточка
Не дам))
А, дякую
Трусиковед• вчера в 14:47
в наш час дуже дивно тримати гроші в банкаx..ви іx потім фіг заберете..
Не прохожу мимо• вчера в 15:47
Ответ дляТрусиковед
В наш час в дім прилетіти може,в ще крадії можуть почистити, то ще більше ризиків, ніж в банку
автор Крихітка на всі • вчера в 20:48
Ответ дляРозбещена цяточка
Дуже вам дякую! Цікаво послухати досвід досвідченою людини!
автор Крихітка на всі • вчера в 20:50
Ответ дляАленький носочек
Якось тролінгом повіяло
Так. Маю невелику суму. Й роблю перші кроки. Декілька облігацій в місяць можу купити. Депозит відкритий
автор Крихітка на всі • вчера в 20:52
Ответ дляЛюблю кетчуп
Питала. Розписував. З ним й почала. Зараз зацікавили акції, але сама розібратися не змогла
автор Крихітка на всі • вчера в 20:55
Ответ дляТрусиковед
Всі гроші тримати на рахунках не варто, тут я з вами згодна. Але якщо постійно розподіляти, то можна ще й заробити. Я шкодую, що раніше не почала( дуже довго здавалося, що це надважко для мене