Млинці зі смайликом• вчера в 11:55
У Німеччині скасують допомогу «бюргергельд» для українських біженців
Бундестаг Німеччини 5 березня схвалив законопроєкт про реформу системи соціальної допомоги для безробітних. Документ передбачає скасування громадянської допомоги Bürgergeld у її нинішньому вигляді та запровадження нової системи базової соціальної підтримки для людей, які шукають роботу.
Після набрання законом чинності зміняться правила отримання соціальної допомоги, а також обов’язки отримувачів виплат. Про це пише Deutsche Welle.
У Німеччині діють два види соціальної підтримки для безробітних.
Перший — допомога з безробіття (Arbeitslosengeld), яку отримують люди, що нещодавно втратили роботу. Її розмір становить приблизно дві третини від останньої заробітної плати, і вона виплачується максимум два роки.
Якщо людина залишається безробітною довше, їй призначають громадянську допомогу Bürgergeld. Це соціальна допомога з бюджету, яка надається людям, не здатним самостійно забезпечити прожитковий мінімум.
Наразі допомогу Bürgergeld отримують понад 5,5 млн осіб, із них близько 3,95 млн — працездатні дорослі. Саме для цієї категорії правила будуть суттєво змінені.
Останніми роками змінювалася і структура отримувачів допомоги. Якщо до 2015 року близько 75% отримувачів були громадянами Німеччини, то до 2025 року їхня частка скоротилася до 52%. Водночас збільшилася кількість мігрантів і біженців, особливо після початку повномасштабної війни Росії проти України.
За даними на жовтень 2025 року, у Німеччині проживали 1,26 млн українських біженців. Українці становлять 13% усіх отримувачів Bürgergeld — це найбільша група. Сирійці займають близько 9%, афганці та турки — приблизно по 3,5%.
З набранням законом чинності зміняться правила отримання виплат.
Громадянську допомогу буде перетворено на систему базової соціальної підтримки для людей, які шукають роботу. При цьому обов’язки отримувачів допомоги стануть суворішими.
Зокрема, посилюються санкції за відмову співпрацювати з центрами зайнятості:
пропуск зустрічі в центрі зайнятості призведе до повторного запрошення;
за другу неявку виплати скоротять на 30%;
після третього пропуску виплати будуть повністю припинені;
якщо людина продовжить ігнорувати зустрічі, держава може припинити оплату житла та опалення.
Водночас отримувачу допомоги повинні надати можливість пояснити причину неявки — наприклад, телефоном або під час особистої зустрічі.
Повністю припинятися виплати також будуть тим, хто без поважних причин відмовляється від запропонованої роботи. Винятки передбачені, зокрема, за станом здоров’я. Людей із психічними захворюваннями захищатимуть від повної втрати допомоги.
Більш жорсткий підхід передбачено і щодо майна отримувачів соціальної допомоги. Законопроєкт скасовує фіксований пільговий період, протягом якого не враховуються власні заощадження. Надалі перед отриманням допомоги заявник повинен буде використовувати власні доходи та майно. Розмір захищених заощаджень залежатиме від віку. Витрати на житло передбачається визнавати лише в обмеженому обсязі. Також скасовується пільговий період для оплати завищених витрат на оренду житла.
Що зміниться для українських біженців
За даними Федерального агентства з питань праці, станом на березень 2025 року право на отримання Bürgergeld мали 701 тисяча українських біженців, із яких 502 тисячі — працездатні.
За статистикою, 58% працездатних українцівнамагаються влаштуватися на допоміжні роботи, які зазвичай не потребують професійної освіти, ще 36% шукають кваліфіковану роботу. Крім того, близько 24 тисяч українців відвідували курси німецької мови при центрах зайнятості.
Однак новий закон змінить правила для частини біженців.
Українці, які прибули до Німеччини після 1 квітня 2025 року, більше не отримуватимуть Bürgergeld. Натомість вони підпадатимуть під дію закону про допомогу шукачам притулку.
Розмір такої виплати становить приблизно 410 євро на місяць.
Що зміниться для українських біженців
Чижик Пижик• вчера в 12:28
Ответ дляLove_Love_Love_
У вас забули запитати що вони повинні робити
Ваше мнение вообще можно умножить на 0
Love_Love_Love_• вчера в 12:30
Ответ дляЧижик Пижик
Ваше мнение вообще можно умножить на 0
А ваше навіть помножити не можна- бо воно вже 0
Тишком нишком• вчера в 12:30
Ответ дляLove_Love_Love_
Мене абсолютно всюди впускають, я живу в вільній демократичній країні- ходжу на всі форуми на які мені хочеться.
Айсы уже выехали к вам
Борисфенка• вчера в 12:30
Ответ дляЛама_мама
Фух. Я за Борисфенку теперь спокойна. А то пришлось бы работать человеку. А ещё и язык учить
Я рада, що ви раді.
Love_Love_Love_• вчера в 12:30
Ответ дляТишком нишком
Айсы уже выехали к вам
Вже доїхали- сидимо, чай пʼєм
Тишком нишком• вчера в 12:31
Ответ дляhelena81
А ви хто така, щоб вирішувати кому і на якому форумі спілкуватися?
Вы больше не имеете права решать и обсуждать, что и как будет в Украине, вы житель другой страны, там и пишете
Ms. Dolly• вчера в 12:32
Ответ дляЧижик Пижик
Не надейтесь, лавочка скоро прикроется. Заправить машину стало 120€ вместо 70, у Германии куча своих проблем, которые сейчас только усугубятся
Я і не сподіваюся що біженцям стане гірше/краще.
Констатую, що в заголовку чепуха написана. Чому людям приносить радість погіршення становища біженців я не розумію.
Тишком нишком• вчера в 12:33
Ответ дляLove_Love_Love_
Вже доїхали- сидимо, чай пʼєм
В дэтэншине
Чижик Пижик• вчера в 12:33
Ответ дляMs. Dolly
Одно дело быть беженцем и спастись от войны, другое дело быть 5й год трутнем
Love_Love_Love_• вчера в 12:33
Ответ дляТишком нишком
Що ви там пікаєте?
Тишком нишком• вчера в 12:34
Ответ дляMs. Dolly
Потому-что они хотят бесконечной войны в Украине, чтоб и дальше сидеть на халяве
Борисфенка• вчера в 12:34
Ответ дляТишком нишком
Тема наче про Німеччину, долю виплат біженцям советчиці вирішують
Борисфенка• вчера в 12:36
Ответ дляТишком нишком
Ви не в курсі свіжих тенденцій - вже відкрито говорять про те, що після завершення війни халява для непрацездатних триватиме далі.
А тим, хто працює, війна чи не війна - несуттєво в тому сенсі, що для них нічого особливо не зміниться.
Ms. Dolly• вчера в 12:37
Ответ дляЧижик Пижик
Війна у всій країні. Кожен приймає рішення залишатися чи виїхати. Якщо виїхати то куди саме. То чому совєтчиці раптом наділили себе правом вирішувати, який саме вибір правильний?
Питання риторичне, не відповідайте. Ніякі аргументи не змусять мене бажати стороннім людям погіршення їх становища.
Тишком нишком• вчера в 12:38
Ответ дляLove_Love_Love_
Що ви там пікаєте?
Конкретно сейчас пикаю на кнопочку блок, чтоб чепуху больше не читать
Love_Love_Love_• вчера в 12:38
Ответ дляТишком нишком
Удалено администрацией...
Язикувата Хвеська• вчера в 12:40
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
Удалено администрацией...
война в Европе, нет?
Тишком нишком• вчера в 12:42
Ответ дляMs. Dolly
На ЗУ нет никакой войны, а именно оттуда больше всего на халяве и сидят, этих домой и хватит денег платить пособие тем, кто из опасных регионов
Чижик Пижик• вчера в 12:43
Ответ дляMs. Dolly
Почему же ухудшения, активная интеграция в новой стране и наличие работы чем не улучшение условий?))
Борисфенка• вчера в 12:44
Ответ дляТишком нишком
А вам німецький уряд поскаржився на недохват коштів?
Що плануєте робити з повернутими домой западенцями - робочі місця створите?
В моїй хаті моя правда• вчера в 12:46
Ответ дляЯзикувата Хвеська
война в Европе, нет?
А Украина причём?
Ms. Dolly• вчера в 12:52
Ответ дляТишком нишком
Про немає війни на ЗУ навіть коментувати не буду.
Країни приймають, їдьте і ви, раз так заздрите людям з ЗУ.
П.с. а якщо повернути біженців в ’безпечні’ регіони, то і їх рідних з фронту ж також відпустити треба? Чи єтадругоє?
Тишком_нишком• вчера в 12:52
Ответ дляБорисфенка
А это должно немцев волновать, где вы дома работать будете?
Язикувата Хвеська• вчера в 12:53
Ответ дляВ моїй хаті моя правда
А Украина причём?
причем Украина к войне в Европе?
Тишком нишком• вчера в 12:54
Ответ дляMs. Dolly
Я в Киеве с начала войны и мои родные на фронте. Позорище прикрываться военными, чтоб будучи с ЗУ сидеть на халяве.
Ms. Dolly• вчера в 12:57
Ответ дляТишком нишком
Ви самі так вирішили. До когось позорище сидіти з дітьми без світла, тепла і т.д. і не дати їм безпеки, хоча це можна зробити виїхавши.
Борисфенка• вчера в 13:02
Ответ дляТишком_нишком
А їх це і не хвилює, вони заохочують біженців працювати в Німеччині. Нікого не виганяють, їм це невигідно, чотири роки мови вчили, пособія платили, дітей в школах навчали.
Аж тут советчиці прокинулися ’ виженіть западенців’. Не виженуть, западенці працьовиті.
КартаБезКомиссий• вчера в 13:20
Ответ дляБорисфенка
Це від людини, а не від частини країни залежить. Знаю чоловіка з Маріуполя, ще В1 вчив, і вже в хаймі, де жив, прибиральником працював.
І знаю родину з Коломиї, яка весь цей же В1 в телефонах просиділа, бо ’нафіга вчити? Повтор дадуть’
Борисфенка• вчера в 13:23
Ответ дляКартаБезКомиссий
Повтори зараз перестають давати, але це нікого особливо не печалить.
Чоловіків на роботу беруть охоче, але їх небагато.