ДеньгиНеСдаю• 17 марта в 12:30

Ну що, дівчатка, ще не було теми "Що готуємо на Пасху 2026?"

Пропоную в цій темі обдумати меню. Так останнім часом швидко плине час. Раз-два і вже Пасха
Що буду готувати я - підчеревина і ковбаска домашня запечена, дідова картопля, свіжий салатик.
Більше нічого поки не надумала
Пишіть, що ви собі напланували, від вас буду черпати натхнення)))
Всім добра)
Svitlo_• 17 марта в 21:40
Ответ дляВесотехник
У Вас протестантська церква, так?
Так

Весотехник• 17 марта в 21:43
Ответ дляSvitlo_
Так
А розкажіть будь ласка більш детально, як у вашій церкві зазвичай проводять Великдень?
Svitlo_• 17 марта в 21:51
Ответ дляВесотехник
Як і звичайні служіння. Лише псалми і проповіді на тему воскресіння Ісуса. Три дні служіння вранці і в вечері. Ніяких інших обрядів чи страв обов´язкових у нас немає. В четвер в вечері хліболамання. Є церкви, де в четвер є і омиття ніг. В моїй немає.
Пустощі-веселощі• 18 марта в 13:07
Ответ дляТреба підробіток
У нас прижилась та що з холодилька (холодне розстоювання)
таке не чула навіть. Олександрійське тісто, знаю на 8 годин опару ставлять, але в теплі.
Задираю носа• 18 марта в 15:03
Ответ дляSvitlo_
Бо прив´язували до місцевих традицій, а не Біблії. А тепер ще й політика вмішалась. Раніше святкували, як православні.
До якої місцевої традиції і якого місця прив´язаний Великдень ? Яка політика? Чому протестанти не відмовляться від політики у вірі?
Svitlo_• 18 марта в 15:16
Ответ дляЗадираю носа
Як до якої? 100 років тому люди перейшли в церкву протестантську з православної церкви. Звісно Великдень так і продовжували святкувати в той день, що святкували і будучи православними. А щодо політики, то не до мене, а до єпископів.
Задираю носа• 18 марта в 15:26
Ответ дляSvitlo_
А мати своє критичне мислення і особисту позицію заборонено?

З того, що ви пишете, протестанти, виходить, за збереження традицій? :))) правда чомусь вибірково. І виходить, що самі не знають, чому Великдень традиційно в цю дату, а не в іншу, але все одно святкують.

І чому ви говорите про 100 років тому? Чому не 500 років тому? Чому від православних пішли, а не від католиків? Чи в Україні якийсь особливий протестантизм, із західним не пов´язаний?

Треба підробіток• 18 марта в 15:30
Ответ дляПустощі-веселощі
https://sovet.kidstaff.com.ua/advice-924251
Svitlo_• 18 марта в 15:52
Ответ дляЗадираю носа

Бо церкви такі як я відвідую на Україні з´явились 100 років тому, члени моєї церкви ніколи не були католиками, а були православними, тому саме православні традиції мали і мають вплив.
А день святкування чи взагалі не святкування на спасіння не впливає.
Задираю носа• 18 марта в 16:10
Ответ дляSvitlo_
Ну тоді паски і крашанки також не впливають.
Svitlo_• 18 марта в 16:36
Ответ дляЗадираю носа
Кожен сам приймає рішення, що впливає. Для мене впливає.
Задираю носа• 18 марта в 16:44
Ответ дляSvitlo_
Ясно. Коли святкувати Великдень, то вирішують єпископи, а чи впливають паски на спасіння - кожен сам собі. Логічно.
Svitlo_• 18 марта в 16:59
Ответ дляЗадираю носа
На день святкування Пасхи в церкві - я не можу вплинути. А що мені особисто приймати, а що ні - можу. Бо тут вже йде моя особиста відповідальність. Бо в Біблії є заборона на споживання ідоложертвенного, а вказівки святкувати чи не святкувати День Воскресіння немає.
Стебель березы• 18 марта в 18:21
Ответ дляБанан-барабан
Пасха- це щось на кацапській🤔
В Україні Великдень і печуть паски на Великдень
Свято Великдень або Пасха.
Випічка - паска.