Аноним ФЕЯ• 30 марта в 12:16
Дівчата я почала збирати гроші …
Не знаю що сталося зі мною, але відкладаю і тупо шкодую собі щось купити. Відкладаю багато, не в гривні.
Завтра зарплата в мені можливо треба було б сумочку нову, але ні- відкладу.
Я також ніколи не була.
Просто боюся витрачати і тупо шкодую собі.
Я також ніколи не була.
Гуляю босоніж• 30 марта в 12:34
Ответ дляРаботать надо
В мене є декілька прикладів. Подруга моєї мами - ніколи нічого не відкладала, часто позичала гроші до зарплати, тому що зараз щось конче потрібно (пальто модне, книга нова, шпалери дефіцитні імпортні). І так все життя. І вона і зараз в свої 70+ активна, щаслива, модна і весела. Мої батьки - частково відкладали і багато витрачали, і на відпочинок дорогий, і на одяг імпортний, і на багато чого ще. Батьки мого чоловіка - все життя по максимуму відкладали, нікуди не їздили відпочивати, хіба що в профсоюз й пансіонат на річці на 10 днів. І мені реально шкода свекруху, вона так і не отримала задоволення від життя, тому що наче гроші і були, а жили все одно настільки економно, що наче тих грошей і не було. В неї не було гарних суконь, вона всі свята стояла біля плити, бо в ресторані дорого. Навіть на весілля старшого сина сама з подругами готувала стіл. Нащо воно таке життя потрібне?
теж знаю такі приклади.
І мої батьки не були винятком. Сервізи на свято...досі чекають того свята))
Без Баяна• 30 марта в 12:34
Ответ дляАноним ФЕЯ
Я подорожую, релакси, спа. Але от купувати речі- шкодую.
Тоб то ви на релакси і спа ходити в єдиних джинсах з секонхенда?
Семенівни сусідка• 30 марта в 12:38
во всем нужна мера
не нужна человеку очередная шмотка - это ок
у нас и так перенасыщения всего
Без Баяна• 30 марта в 12:40
Ответ дляРаботать надо
Я не вірю що вони відкладали гроші заради грошей, а якщо навіть так і це були заощадження на старість їх можна зрозуміти. Я ніколи не ходжу з протягнутою рукою, не беру в борг. А хтось може жити на чужі і позичати постійно.
Отчебучкина• 30 марта в 12:41
Ответ дляРаботать надо
Подрузі мами дуже повезло що вона у 70+активна і здорова,тому що величезна кількість людей вже після 50ти мають купу хвороб і витрачають багато грошей,на діагностики,лікування..навіть до стоматолога сходити зараз,це купа грошей,а позичати до зарплати,ну це треба мати специфічний характер.Звичайно ходити усю молодість в одній сукні і провести життя біля плити це не правильно,але і жити в 0 від зп до зп,а потім за потреби бігати позичати,це також не показник щасливого життя
Без Баяна• 30 марта в 12:42
Ответ дляСеменівни сусідка
во всем нужна мера
у нас и так перенасыщения всего
Згодна, якщо це свідомий вибір.
Работать надо• 30 марта в 12:43
Ответ дляГуляю босоніж
теж знаю такі приклади.
То все покоління в своїй більшості такі. Моя мама із бідної багатодітної родини, сама старша від першого шлюбу. А її батько одружився в другий раз і там жили доволі заможно. У мами відносини з усією тією родиною були гарні, вона там часто бувала і бачила як можна жити, користуючись гарними речами щодня. І от саме завдяки моїй мамі в нас не було такого, що гарний посуд та одяг лише на свята
Работать надо• 30 марта в 12:45
Ответ дляБез Баяна
Не вірте. Але багато хто в радянські часи відкладав «на книжку», частину зарплати несли в сберкасу, тоді так прийнято було. І потім в 90-і ці гроші згоріли. А звичка відкладати залишилась, але вже вдома, в шкатулочку, в $.
На старість накопичити неможливо. Хіба що придбати пару квартир під оренду і мати з цього трохи прибутку
Всюди влазю• 30 марта в 12:46
Ну і норм. Я з початку війни купую лише необхідне. Маю багато одягу, взуття, декілька сумок і таке інше. Купила 2 куртки простенькі, планую може якісь джинси трендові докупити і кросівки. Все інше обʼєктивно є і навіть в декількох екземплярах. Навіщо воно мені? Щоб з моди вийшло? Вже 2 партії віднесла в Кошик добра, одягнутого 1-2 рази або взагалі нового.
З парфумами так само. Наче і хочеться новеньке, але ж маю 2 флакони нішевих, трохи люксу. Нам навʼязують соцмережі багато зайвого.
Без Баяна• 30 марта в 12:47
Ответ дляРаботать надо
Можливо якщо це золото, валюта інших країн. В цивілізованих країнах накопичувальна пенсійна система.
Работать надо• 30 марта в 12:48
Ответ дляОтчебучкина
Вона активна і весела, але хто сказав що здорова? Жовчний їй видалили давно, напевно років 20 тому, приймає ліки від тиску. Але вона в свої роки зберігала радість від життя, вона живе, тому що з молодості звикла радіти життю, а не відкладати і чогось чекати. Я ось про це. Розумієте?
Без Баяна• 30 марта в 12:49
Ответ дляГубной рояль
Стареете
З тексту, автор ні на чому не економить. Їй на все вистачає без бажання витратити в ноль. Немає там ніяких проблем.
Гуляю босоніж• 30 марта в 12:50
Ответ дляРаботать надо
це про мислення та здорове відношення до себе і життя
Отчебучкина• 30 марта в 12:52
Ответ дляРаботать надо
Так розумію,але усе таки я бажаю автору зберігати радість життя з відкладенними грошима на рахунку,так куди веселіше,безпечніше..
Без Баяна• 30 марта в 12:52
Ответ дляРаботать надо
Ні не розумію. Це лише вміння виживати за чужий рахунок. В мене є така кума, якій друзі оплачують операції і щомісяця позичають гроші. Також весела і легка. Але таку здатність мають не всі. Хтось за своє життя несе відповідальність. І за власні хвороби також
Работать надо• 30 марта в 12:52
Ответ дляБез Баяна
Може і так. Але ми ж в Україні чи де? Про золото - смішно. В мене був період, коли чоловік на кожне свято дарував то сережки, то каблучку. Лежать ці пів кіло золота в сейфі без діла. Років 5 тому, ще до війни заради цікавості подивилась ціну золота на лом. Це копійки. На це точно в старості не проживеш
Гуляю босоніж• 30 марта в 12:52
Ответ дляОтчебучкина
та з новою сумочкою))
Без Баяна• 30 марта в 12:53
Ответ дляРаботать надо
Я не про лом і ваші подарунки. Я про банківське золото яке не дешевшало і не буде дешевше
Работать надо• 30 марта в 12:54
Ответ дляБез Баяна
🤦♀️ та за який чужий рахунок? Вона позичала гроші і віддавала, не треба нічого вигадувати, чого не було.
Губной рояль• 30 марта в 12:57
Ответ дляБез Баяна
Ну если она не покупает себе ничего, как же не экономит
Мочалкин блюз• 30 марта в 13:01
Ответ дляАноним ФЕЯ
Я себе винагороджую. Я не бідно живу.
Откладывайте конечно. Муж есть?
Забрала і не сказала• 30 марта в 13:03
Ответ дляГолубка миру
Надеюсь не в долларах? Скоро обвалится.
Доллар обвалится, а гривна устоит? По 8 будет?
Без Баяна• 30 марта в 13:03
Ответ дляРаботать надо
Але ж якийсь термін свого життя людина живе не за свої? Це позичені в людей кошти. Користується послугами, безвідсотково, припускаю?
Без Баяна• 30 марта в 13:03
Ответ дляГубной рояль
Вона все купує. Читайте вище. Подорожі, спа, відпочинок, не бідне життя, все вартує грошей. Тема ні про що насправді.
Семенівни сусідка• 30 марта в 13:06
Ответ дляБез Баяна
еще и откладывает не в гривне
Мама фіфті цента• 30 марта в 13:09
Мы так с мужем купили квартиру и машину, всю жизнь откладывали, экономиили, отдых бюджетный. Цель достигнута теперь можно не экономить.
Сиренькая• 30 марта в 13:11
Ответ дляПишу з калідору
Не вижу проблемы. Ладно бы тратили, а так деньги же сохраняются
У меня так соседка в голодные 90-е нищенствовала, а как умерла - склад денег нашли
Губной рояль• 30 марта в 13:12
Ответ дляБез Баяна
Так это чисто и есть жизнь пенсионеров европейских - путешествия и спа и экономия на том, чтобы красиво одеваться и хорошо выглядеть