Пополняю_Карму• 02 апреля в 08:29
У кого ОСББ (Киев)
Сколько вы платите за м2, по обслуживанию дома?
13чудоСВЕТА• 02 апреля в 08:31
24 грн
Не довольна, но зимой они поставили генератор и было тепло и вода
Пополняю_Карму
• 02 апреля в 08:33
Ответ для13чудоСВЕТА
24 грн
А как по уборке и прилегающей территории?
У нас все занедбаное какое-то, хотя как у вас цена, на грн выше. А у знакомой 11грн за м2 и дом как конфетка
13чудоСВЕТА• 02 апреля в 08:35
Ответ дляПополняю_Карму
Всё не очень, надо жаловаться - уберут
Морковку дай• 02 апреля в 08:36
9,90 чисто за обслуживание управляющей компании + 5 грн платим ОСББ (ремонтный фонд и зарплата главы ОСББ).
Я довольна главой ОСББ. Она так штробит управляющую компанию, что те делают все быстро и вполне качественно.
С предыдущим главой ОСББ эта управляющая компания работала спустя рукава.
Пополняю_Карму
• 02 апреля в 08:36
Ответ для13чудоСВЕТА
Всё не очень, надо жаловаться - уберут
Аналогично и то с десятого раза
Пополняю_Карму
• 02 апреля в 08:37
Ответ дляМорковку дай
Получается 14,90 за м2, верно?
Морковку дай• 02 апреля в 08:46
Ответ дляПополняю_Карму
Получается 14,90 за м2, верно?
Да, 14,90. Такой тариф с 2024 года.
Отдельно мы сбрасывались прошлой осенью на инвертор (по 1500 грн с квартиры) для работы насосов подачи воды и отопления. После установки инвертора управляющая ОСББ подалась на гранд и нам выделили деньги на установку солнечных панелей.
Глава ОСББ все гранды отслеживает. Мы так уже лифты модернизировали.
Морковку дай• 02 апреля в 08:48
В моем случае жильцы нашего дома видят активную и толковую работу главы ОСББ. Так как у нас уже не первый глава - мы очень видим разницу в результате.
Дикая Роза• 02 апреля в 08:49
Ответ дляМорковку дай
Да, 14,90. Такой тариф с 2024 года.
Це Вам пощастило з головою ОСББ!
У нас ЖБК і голова правління лінується подавати документи на програми фінансування, а тому нічого в будинку не робить.
Дикая Роза• 02 апреля в 08:53
Треба ще враховувати, що в багатьох ОСББ в нових будинках є перші нежитлові/ технічні поверхи / підвали, які здаються в оренду, а гроші отримує ОСББ. Часто це майже така сума за рік, яку сплачують мешканці. Тобто бюджет ОСББ - це не лише оплата від мешканців за тарифом на утримання будинку.
Наприклад, у нас старий будинок і таких доходів немає.
Пополняю_Карму
• 02 апреля в 08:56
Ответ дляДикая Роза
У нас коммерческая недвижимость раскуплена частными лицами как и квартиры, то есть дому она не принадлежит и соответственно доход не приносит
Пополняю_Карму
• 02 апреля в 08:57
Ответ дляДикая Роза
Це Вам пощастило з головою ОСББ!
А он зарплату получает? Сколько вы платите за м2 ?
Дикая Роза• 02 апреля в 09:02
Ответ дляПополняю_Карму
Звичайно, отримує, але невелику.
Я тільки в чаті читала, що голова ОСББ працює без оплати, на громадських засадах, а так вони всі отримують зарплати.
У нас старий будинок, тариф невисокий - здається, 8,50.
Морковку дай• 02 апреля в 09:17
Ответ дляДикая Роза
В нових будинках любий клаптик площини продають ще на етапі будівництва. Так що ОСББ нічого і не перепадає.
В потім власники ціх комерційних приміщень де й забивають гостьова парковку десятком своїх машин. При цьому даже не хочуть податок на прибудинкову територію оплачувати.
Дикая Роза• 02 апреля в 09:33
Ответ дляМорковку дай
Може й так.
Але мені колега розповідав, що їх ОСББ має вагомий прибуток від здачі приміщень в оренду.
Ответ дляПополняю_Карму
Тариф зависит от многих факторов. Не всегда видно на что тратятся деньги-это водопровод, канализация, лифты, крыша... Придомовая территория это не только уборка, хотя услуги дворника- это основная статья. Но клумбы, ремонт территории, подъезда- это отдельная статья расходов. Если нет никаких доп.доходов, если % задолженностей зашкаливает, то сложно что-то существенное сделать. Если дом длинный- это обслуживание многих десятков метров труб, если дом малоквартирник- то с учётом ’обязательных’ неплательщиков сложно растянуть комуналку на все.потребности. Как пример рационального планирования- у нас в соседнем многоподъезднике за счёт сдачи в аренду двух облагороженных бытовок тариф больше 5 лет не пересматривается и хватает на многое.
Пополняю_Карму
• 02 апреля в 09:39
Ответ дляДикая Роза
Може й так.
Значит они в собственности осбб, это очень редко сейчас
Дикая Роза• 02 апреля в 09:47
Ответ дляПополняю_Карму
Випадки різні бувають і ситуації у всіх різні.
У знайомої ОСББ має у власності квартиру: власник помер, спадкоємців не було, а тепер ОСББ її здає і отримує дохід.
У нас же такі квартири дивним чином опинялись у власності голів правління ЖБК, а не у самого ЖБК, як це має бути за законом. І спливала ця інформація через багато років після...
Питань нема• 02 апреля в 10:06
Ми платимо в залежності від того, скільки кімнат в квартирі: за двокімнатну плачу 480 грн на місяць. Сміття вивозиться вчасно, прибудинкова територія вилизана, ліфти поміняли, повністю замінили труби в підвалі, під´їзд ідеальний виключно на першому поверсі - примарафетили дуже гарно. Гадаю, що були б інші покращення, але багато хто свідомо бойкотує оплату через неприязнь до голови ОСББ (одразу скажу, що для нужденних зроблені великі знижки). Думаю, голова ОСББ зробила б ще щось для будинку, але коштів не вистачає, а судитися - в неї чомусь немає бажання.
Дикая Роза• 02 апреля в 10:28
Ответ дляПитань нема
Цікаво, а яким чином визначали ’нужденних’ і як їм зробили знижки? Тобто фактично за них платять сусіди?
Для певних категорій громадян є субсидії від держави, а у вас ще й ОСББ знижки роздає.
От у нас є боржники. які нормально так живуть, працюють, мають машини, п´ють і курять увечері під під´їздом, а за квартплату мають великий борг. Може це теж нужденні і їм треба робити знижки?
Питань нема• 02 апреля в 11:10
Ну я маю на увазі, що одиноким пенсіонерам голова ОСББ зробила ніби навпіл цю суму, прям точно не скажу.
Більше сплачують ті, хто здає квартири, це мені теж трохи не зрозуміло .
Але цілком згодна з Вами, що саме ті, які їздять на дорогущих тачилах, не ховаються від мобілізації - ті не платять і їм по фіг
Дикая Роза• 02 апреля в 11:45
Ответ дляПитань нема
’Більше сплачують ті, хто здає квартири, це мені теж трохи не зрозуміло’ - а це чим регламентовано? Хто відслідковує ці квартири?
Взагалі плата за утримання будинку розраховується, виходячи з тарифу за 1 м. кв. площі квартири.
Щось мені здається, що у вас голова ОСББ трохи перебільшує свої повноваження. Комусь робить знижку, комусь збільшує плату. Чи всі ці рішення проводились на зборах ОСББ?
Морковку дай• 02 апреля в 11:46
Ответ дляПитань нема
Голова ОСББ не мала на це право. Нужденні повинні все оформлювати через субсидії. Якщо вони дійсно нужденні.
Також це стосується пільговикяк. Знижку їм надає не ОСББ чи управляюча компанія, а Держава.
Голова ОСББ дійсно може приховати не платежі. Але для цього і існує ревізійна комісія та аудиторські перевірки.
Дикая Роза• 02 апреля в 11:49
Ответ дляМорковку дай
На жаль, навряд чи хтось стане викривати махінації голови ОСББ.
У нас ревізійна комісія завжди все затрерджує. А про аудиторську перевірку в нас ніколи і мови не було.
Питань нема• 02 апреля в 12:16
Ответ дляДикая Роза
Звичайно, що на сборах ОСББ ніхто нічого не обговорював. Але ситуація у нас справді цікава. Консьєржки їй здають інформацію про те, хто здає квартири, з тих людей тягне більшу платню - типа шантажує тим, що дасть цю інфу в податкову, на будинку висить величезний рекламний банер, по отриманих за нього грошам ніхто не звітує. Від чого мене рве - що вона поробила під будинком паркомісця з паркувальними барьєрами, гроші за які йдуть їй в кишеню і якими користуються особливо шановані мешканці. Звичайним людям там не запаркуватися, але одне вільне місце для швидкої, поліції та доставки є. Поліцію викликали - не дало нічого. Короче, маємо те, що маємо, але моя мама ЖЕКу щомісячно сплачує 700 з чимось грн - окрім вивозу сміття не робиться нічого
Дикая Роза• 02 апреля в 12:42
Ответ дляПитань нема
Дійсно, голова ОСББ у вас ’цікава’.
І змінити її ви ніяк не зможете: її будуть активно захищати оті ’нужденні’, яким вона дала знижку, і ті багаті, яким вона надала у користування паркомісця.
Вітаю! Ваша голова ОСББ - віртуозна аферистка, втім, як і наша теж - мабуть, вони в одній школі аферистів учились.