Кондуктор маршрутки• 01 мая в 07:49

Беженцев из Украины предупредили о выселении из бесплатного жилья

Німеччина зіткнулася з дефіцитом житлової нерухомості, через що вже відмовляється від практики надання українським біженцям окремого житла коштом держави. На цьому тлі безробітних українців і "нових" біженців можуть зобов´язати оплачувати оренду самостійно або переїхати в колективні центри розміщення.

Про такий сценарій на своєму YouTube-каналі попередив адвокат Роман Іванов. Він зазначив, що новоприбулим українцям у деяких регіонах уже пропонують не окреме житло, а гуртожитки.

У чому корінь проблеми
Значна частина українців, які перебувають у Німеччині за параграфом 24 Закону про перебування, мешкає в окремих квартирах і приватних будинках, витрати на які покриває держава, підкреслює Роман Іванов. Однак уже зараз влада низки земель стала направляти новоприбулих не в окреме житло, а в гуртожитки і табори для біженців.

Проблему загострює критичний дефіцит житлового фонду. Згідно з результатами дослідження німецького Федерального інституту досліджень будівництва, міських справ і просторового розвитку, Німеччині не вистачає 800 тис. одиниць житлової нерухомості.

Хто може залишитися без соціальних квартир
Безробітні українці, які нині живуть в окремих квартирах за державний кошт і отримують допомогу (Bürgergeld).
Прибулі після 1 квітня 2025 року – вони спочатку отримують урізаний пакет прав, без доступу до окремих квартир.
Саме цим трьом категоріям українських біженців після березня 2027 року можуть запропонувати або платити самостійно, або переїхати в колективне житло. Водночас працюючих українців, які самі оплачують оренду, ці зміни практично не торкнуться.

"Навіть якщо продовжать тимчасовий захист, то таких соціальних прав, які вони мали спочатку, українці в Німеччині вже не матимуть. І це, звичайно ж, позначиться на житлових умовах і на житлових правах", – упевнений експерт.

Водночас європейська організація з проблем безпритульності FEANTSA опублікувала в лютому 2025 року доповідь про становище українських біженців у ЄС. У ній зазначається, що якщо надавати українцям менше підтримки, то їм буде набагато складніше отримати житло в Німеччині, тому в країні може збільшитися і кількість бездомних біженців.

Біженці з України в Німеччині, яким призначено цивільну допомогу "бюргергельд", можуть залишитися без виплат. Тепер це можливо, якщо відмовитися від пропозиції про роботу від центру зайнятості (Jobcenter).
Повітруля• 01 мая в 18:04
Ответ дляКсерокопия ночи
Заспокйтеся, мені до вас немає ніякого діла, живіть собі з миром. Це ж вам не дають спокою ті, хто тільки їде, ваше місце вони точно не займуть. Чи то не ваш коментар ’чого раніше не їхали’, а я значить агресивна ? Бо трималися за своє, поки могли, невже ж не ясно.
Це якраз у вас агресія до тих, хто виїхав одразу. Тому припиніть плюватися ядом. Ви тримались, не їхали, у вас на це були причини. А хтось виїхав одразу. І це не значить, що їх тепер треба виганяти, щоб було вам місце ( це якийсь абсурд).

Любимка-анонимка• 01 мая в 18:06
Ответ длябарабанщица
Работаем,наши отчисления идут на пенсионеров теперешних,пока туристы Германию исследуют и окрестности
Ну ок. Работайте и держитесь. Каждому свое
Г@Л@В@ломка• 01 мая в 18:30
Ответ дляДжавеліна
простите но женщина с ребенком с доходом 800евро єто бомж в германии.
Такі жінки кожен день сидять під Тафелем, ходять по допомогу у Карітас, Червоний хрест і тому подібні.
Г@Л@В@ломка• 01 мая в 18:40
Ответ дляНіколи не збрешу
А что,так можно?платить кредит на украинской карте?за это не наказывают?
На скільки мені відомо, переводити кошти можна. Головне, щоб не було додаткового доходу, якщо перебуваєш на обліку в Джоб центрі.
А дехто знімає готівкою, дає євро тим, хто має кошти на укр картці. А ті, в свою чергу, перекидать куди треба.
Або раз на пів року їздять додому, привозять відкладені кошти додому, там міняють і кладуть на рахунок.
Швабристка• 01 мая в 18:45
Ответ дляДжавеліна
Это куда эта женщина тратит деньги?) на устрицы и ногти с ресничками?)
Квартира страховка школа сад бесплатные для нее. Тафель, помощь и прочее тоже. Она нигде не работает. Утром встала, потянулась и день ещё впереди)
У меня теперь новое определение бомжа- беженка на полном обеспечении в Германии)
Вы же не забывайте, что ещё 250+- от югентпмт прилетает каждый месяц)
Её доход на семью из двух ( плюс аренда) почти равен зарплате за полный день.
ПоЗиТиВнАя• 01 мая в 20:01
Ответ дляКсерокопия ночи
Ой яка ви прям ’толерантна’ типова українка, головне зайняти своє місце. Трималися люди за своє до останнього. Чи треба було всім 22-го числа покинути все і наввипередки бігти місця займати. У колеги тьотя в Сумах - останнім часом там дуже складно стало втримуватися, прийняли рішення виїздити, а раніше трималися, бо бабуся була в дуже статечному віці, ніхто б її по ’виплатах’ вже не тягав, пішла у засвіти цьогоріч.
А люди из Мариуполя или Бахмута должны уступить место другим? С какого? Может и работу свою отдать? Я понимаю, что у всех свои проблемы, но перекладывать на других не нужно. И да, каждый сам за себя.
ОйЙой• 01 мая в 20:36
Ответ дляДа_Я_Така_
Від такого рішення Німеччини лише потік туристів-халявників зменшиться. Бо коли людина їде від війни, то їй і гуртожиток буде спасінням.
Только хотела написать, что люди, которые выезжают из зоны боевых действий, койке в спортзале рады.
ОйЙой• 01 мая в 20:38
Ответ дляПультОт_БМВ
Выехать от войны в Киев это смешно. Тут постоянные обстрелы вообще-то
Если из под Покровска, Волчанска, Купянска, то совсем не смешно, людям в Киеве или Харькове после этих городов, тишь да гладь, все познаётся в сравнении.
ПультОт_БМВ• 01 мая в 20:39
Ответ дляОйЙой
Это расскажите тем у кого прилёты в дома были в Киеве

Я натуралка• 01 мая в 21:41
Ответ дляДа_Я_Така_
Вам хтось заборонив отримати виплати впо і компенсації за зруйноване житло? То отримайте компенсації від хуйла за зруйноване житло кацапською ракетою.
А як що житло не зруйноване , як що воно просто окуповане,тоді що робити?
ОйЙой• 01 мая в 22:14
Ответ дляПультОт_БМВ
Я в прифронтовой области, но от линии фронта достаточно далеко, артиллерия не достает, в дома у нас прилетает регулярно и не только в дома. Вчера днем просто среди улицы прилетел шахед, мужчина погиб, еще один в тяжелом состоянии. Сегодня в заправку прилетело, мой папа 300 метров не доехал до нее, к счастью каким то чудом все живы. Сейчас и по частным домам много бить стали, в по селам тоже, раньше такое было, но намного реже. Не знаю придется ли переезжать, но если придется, Киев рассматриваю тоже, да, там тоже прилетает, но город большой и работы больше, мне не будет страшнее чем дома, когда на небольшой город или село летит табун шахедов, а в конце февраля, марте они летели днем и ночью, тревога не заканчивалась, сейчас чуть меньше, но все равно куда-то рядом прилетает. Вот опять тревога, уже который раз за день. Как я сказала, все познается в сравнении.
Тролю як можу• 01 мая в 22:14
Ответ дляЧарівна патика
Молодчага, и муж небось мусор или тецекун
Ні
Ніколи не збрешу• 01 мая в 22:25
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Дякую 🙏
Г@Л@В@ломка• 01 мая в 22:28
Ответ дляПампушечка
З нас, коли ми жили у гуртожитку на самому початку, знімали 200€ за електроенергію.
Для зрівняння, у квартирі ми платимо за той же склад родини, але техніки набагато більше, фактично 70€.
Але в гуртожитку ви більше ні за що не платили? Тому навіть ті 200 євро це менше, аніж купа витрат у приватному житлі.
А взагалі вперше чую такі суми… серед знайомих, які жили/живуть в гуртожитку - не знімають взагалі ні за що, ще й кожного місця видають миючі засоби для підтримання санвузла, кухні, кімнат в належному стані.
Не треба рахувати та економити воду, електроенергію. Мийся, пери собі стільки захочеш. Готуй хоч по пів дня на електро плиті.
Як_наготую...• 01 мая в 22:36
Супер. Экономить не надо, это же все за чужой счет! Вам не стыдно? Вы бы дома так же не экономили?
Пампушечка• 02 мая в 10:43
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Нам нічого не видавали.
Я прокоментувала ваш пост, де написано, що взагалі ніде і ні за що.
Ні, не всюди так. Це все, що я хотіла вам сказати.
А про економію: я завжди економлю (раціональне свідоме споживання). Це залежить від людини, від її установок і переконань.