Кондуктор маршрутки• сегодня в 07:49

Беженцев из Украины предупредили о выселении из бесплатного жилья

Німеччина зіткнулася з дефіцитом житлової нерухомості, через що вже відмовляється від практики надання українським біженцям окремого житла коштом держави. На цьому тлі безробітних українців і "нових" біженців можуть зобов´язати оплачувати оренду самостійно або переїхати в колективні центри розміщення.

Про такий сценарій на своєму YouTube-каналі попередив адвокат Роман Іванов. Він зазначив, що новоприбулим українцям у деяких регіонах уже пропонують не окреме житло, а гуртожитки.

У чому корінь проблеми
Значна частина українців, які перебувають у Німеччині за параграфом 24 Закону про перебування, мешкає в окремих квартирах і приватних будинках, витрати на які покриває держава, підкреслює Роман Іванов. Однак уже зараз влада низки земель стала направляти новоприбулих не в окреме житло, а в гуртожитки і табори для біженців.

Проблему загострює критичний дефіцит житлового фонду. Згідно з результатами дослідження німецького Федерального інституту досліджень будівництва, міських справ і просторового розвитку, Німеччині не вистачає 800 тис. одиниць житлової нерухомості.

Хто може залишитися без соціальних квартир
Безробітні українці, які нині живуть в окремих квартирах за державний кошт і отримують допомогу (Bürgergeld).
Прибулі після 1 квітня 2025 року – вони спочатку отримують урізаний пакет прав, без доступу до окремих квартир.
Саме цим трьом категоріям українських біженців після березня 2027 року можуть запропонувати або платити самостійно, або переїхати в колективне житло. Водночас працюючих українців, які самі оплачують оренду, ці зміни практично не торкнуться.

"Навіть якщо продовжать тимчасовий захист, то таких соціальних прав, які вони мали спочатку, українці в Німеччині вже не матимуть. І це, звичайно ж, позначиться на житлових умовах і на житлових правах", – упевнений експерт.

Водночас європейська організація з проблем безпритульності FEANTSA опублікувала в лютому 2025 року доповідь про становище українських біженців у ЄС. У ній зазначається, що якщо надавати українцям менше підтримки, то їм буде набагато складніше отримати житло в Німеччині, тому в країні може збільшитися і кількість бездомних біженців.

Біженці з України в Німеччині, яким призначено цивільну допомогу "бюргергельд", можуть залишитися без виплат. Тепер це можливо, якщо відмовитися від пропозиції про роботу від центру зайнятості (Jobcenter).
Повітруля• 2 часа назад
Ответ дляКсерокопия ночи
Чому б не виселити з безкоштовного тих, хто вже надцятий рік там живе. Бо це якось трохи несправделиво по відношенню до тих, хто до останнього тримався власних домівок і тільки зараз був зумшений виїхати з умовних Сум, Одеси і т.д. і ці люди, нажаль, не отримають відповідної підтримки.
А хто з Сум, Запоріжжя надцятий рік у безкоштовного житлі живе, тих можна залишити?

Khmelnichanka• 2 часа назад
Ответ дляПовітруля
Ну да, ви он на Канари збираєтесь
Я багато куди збираюсь.
Тільки ще нікуди не поїхала, якщо Вас це втішить :)
когдадеЦкие• 2 часа назад
Ответ дляЧарівна патика
Слышишь,не кацапко, опэшное непрошитое, чому не державною?
Чтобы тебя, сепаршу, подкрутило
барабанщица• 1 час назад
Ответ дляМолчалка
Как раз заботились..в бессмысленные мясорубки своих солдат не бросали.
Когда отступали, забирали всех этнических немцев, потому что знали, что их ждёт, когда зайдут русские.
Некоторых оставили отстраивать города)
барабанщица• 1 час назад
Ответ дляЗабула що?
Ну справедливости ради и такого количества людей, оставшихся без жилья там не было
Не верно
Ксерокопия ночи• 1 час назад
Ответ дляПовітруля
Якщо ви п´ятий рік живите, то мабуть вже вивчили мову і знайшли роботу, а ваші умовні сусудіи, які тільки виїздять, потребують одразу трохи більшої підтримки. Чи вважаєте, як справжня, українка, що то тільки їхні проблеми ?
Молчалка• 1 час назад
Ответ длябарабанщица
Некоторых оставили отстраивать города)
Это были немецкие военнопленные.

Гарантую неперелевки• 1 час назад
Ответ дляКрошечка-хаврошечка
Не правда, семья выехала месяц назад, жилье дали практически сразу
а в какой земле/городе так быстро дали жилье?
Крошечка-хаврошечка• 1 час назад
Ответ дляГарантую неперелевки
Саксония
барабанщица• 1 час назад
Ответ дляМолчалка
Это были немецкие военнопленные.
Не только военнопленные, почитайте
ПоЗиТиВнАя• 1 час назад
Ответ дляКсерокопия ночи
Кто им не давал раньше выезжать?
Гарантую неперелевки• 53 минуты назад
Ответ дляКрошечка-хаврошечка
Саксония
не подскажете, через какой лагерь они ехали?
Молчалка• 52 минуты назад
Ответ длябарабанщица
Не только военнопленные, почитайте
Почитайте что ?
барабанщица• 23 минуты назад
Ответ дляМолчалка
Почитайте что ?
Что-то,кроме советчицы