Кондуктор маршрутки• сегодня в 07:49

Беженцев из Украины предупредили о выселении из бесплатного жилья

Німеччина зіткнулася з дефіцитом житлової нерухомості, через що вже відмовляється від практики надання українським біженцям окремого житла коштом держави. На цьому тлі безробітних українців і "нових" біженців можуть зобов´язати оплачувати оренду самостійно або переїхати в колективні центри розміщення.

Про такий сценарій на своєму YouTube-каналі попередив адвокат Роман Іванов. Він зазначив, що новоприбулим українцям у деяких регіонах уже пропонують не окреме житло, а гуртожитки.

У чому корінь проблеми
Значна частина українців, які перебувають у Німеччині за параграфом 24 Закону про перебування, мешкає в окремих квартирах і приватних будинках, витрати на які покриває держава, підкреслює Роман Іванов. Однак уже зараз влада низки земель стала направляти новоприбулих не в окреме житло, а в гуртожитки і табори для біженців.

Проблему загострює критичний дефіцит житлового фонду. Згідно з результатами дослідження німецького Федерального інституту досліджень будівництва, міських справ і просторового розвитку, Німеччині не вистачає 800 тис. одиниць житлової нерухомості.

Хто може залишитися без соціальних квартир
Безробітні українці, які нині живуть в окремих квартирах за державний кошт і отримують допомогу (Bürgergeld).
Прибулі після 1 квітня 2025 року – вони спочатку отримують урізаний пакет прав, без доступу до окремих квартир.
Саме цим трьом категоріям українських біженців після березня 2027 року можуть запропонувати або платити самостійно, або переїхати в колективне житло. Водночас працюючих українців, які самі оплачують оренду, ці зміни практично не торкнуться.

"Навіть якщо продовжать тимчасовий захист, то таких соціальних прав, які вони мали спочатку, українці в Німеччині вже не матимуть. І це, звичайно ж, позначиться на житлових умовах і на житлових правах", – упевнений експерт.

Водночас європейська організація з проблем безпритульності FEANTSA опублікувала в лютому 2025 року доповідь про становище українських біженців у ЄС. У ній зазначається, що якщо надавати українцям менше підтримки, то їм буде набагато складніше отримати житло в Німеччині, тому в країні може збільшитися і кількість бездомних біженців.

Біженці з України в Німеччині, яким призначено цивільну допомогу "бюргергельд", можуть залишитися без виплат. Тепер це можливо, якщо відмовитися від пропозиції про роботу від центру зайнятості (Jobcenter).
Тролю як можу• 1 час назад
Ответ длябарабанщица
Всем известно,что европейцы не просто так помогают. Пока будут так помогает,так война и берет продолжаться. У них свои интересы.
И не перходите на личности
А ви б хотіли, щоб не давпли і рашка щахватила Україну, прямо спонукає бідну рашку вбивати і знищувати

Тролю як можу• 1 час назад
Ответ дляАпофиозная
Критичным является только право на работу. Остальное приятные плюшки, которые развращают. Стон про несчастных матерей с детьми на руках, инвалидов и т.д. Так этим общежития и койко-места. Это беженство, а не туризм и длительный отпуск за чужой счет.
У мене знайома три роки жила у пенсів німецьких в домі, вони її ледь викурили, вона така яжемать, яка десять років у декретах, всі винні, пєнси вже знайшли самі їй квартиру, а квартира їм трьошка положена, бо двоє дітей, воеа там на раслабоні, чілить, а це вже на роботу її примусили, вона по 4 години працює, ниж, спортили такий чіл людині, батьки її у Череівецькій обл, то вона не їздить, їй не комфортно там
Нетутешня• 1 час назад
правильно, сколько ж можно кормить халявщиков
Г@Л@В@ломка• 1 час назад
Вже давно пора. Біженці, які живуть в гуртожитках і такого типу житлі, не платять абсолютно ні за що: ані за електроенергію, ані за оренду, ані за перерахунок комунальних, ані за інтернет. Кошти економлять значно і потім ці гроші відкладають.
Наприклад, ті, кому оплачує житло Джоб центр, але це є приватні квартири/будинки: ті платять за електроенергію, інтернет, гараж (навіть якщо немає авто, але власник житла здає житло разом з гаражем і відмовитись від оплати неможливо), розстрочка кауціону (задаток за житло, який надає Джоб центр, а потім утримує щомісяця з рахунку біженців).
Плюс перерахунок кожного року за перевикористання опалення, електроенергії, води - це треба покривати з власної кишені. Джоб центр відмовляє і радить платити частинами: по … євро щомісяця.
Г@Л@В@ломка• 1 час назад
Якщо жінка/родина перебуває з дітьми - це більш ніж суттєва економія і відкладені кошти.
Хтось регулярно подорожує.
Хтось відкладені кошти щомісяця перераховує своїм чоловікам в Україну, щоб ті не працювали і ховались вдома від мобілізації.
Також цими коштами покривають кредити в Україні, виплачують іпотеку купленого житла.
Повітруля• 1 час назад
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Хтось регулярно подорожує.
А вам то що? Жаба? Не рахуйте, куди і на що люди витрачають гроші, вони їх не украли.
барабанщица• 57 минут назад
Ответ дляПовітруля
Украли из налогов немцев

Пампушечка• 46 минут назад
Ответ дляГ@Л@В@ломка
З нас, коли ми жили у гуртожитку на самому початку, знімали 200€ за електроенергію.
Для зрівняння, у квартирі ми платимо за той же склад родини, але техніки набагато більше, фактично 70€.
Кавуся• 45 минут назад
Ответ дляШиворіт навиворіт
Про що ето ? То спочатку напад і допомога чи навпаки ?
конечно сначала напад, Европа дает помощь, все что угодно, только пусть украинцев бьют, а не их
Ніколи не збрешу• 27 минут назад
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Хтось регулярно подорожує.
А что,так можно?платить кредит на украинской карте?за это не наказывают?
Mary_40• 26 минут назад
Модуль какой то мужик еа юиубе написал что ы его канал смотрел. Зачем этот трек тащить сюда? Ничего официального нет. А может модно много чего придумать