Я инженер, меряю от 1• 03 мая в 14:40
Хто мав би платити комунальні?
Є батьківська квартира, в якій ми з чоловіком і дітьми прожили 10 років, зробили там гарний ремонт, меблі, техніку. Зараз вже переїхали в свою квартиру. Квартира стоїть пуста, здавати її не хочемо, так як взимку хочу перевезти туди маму, і там ще є мої речі, і взагалі не готова поки заселяти туди чужих людей.
Є сестра, яка вже давно проживає за кордоном. Пропонувала допомогу, якщо треба, але я завжди відмовлялись. Здавати квартиру вона також не хоче.
Квартира у спільній власності, але частка сестри там мінімальна. В майбутньому плануємо її продати і гроші поділити порівну, незалежно від часток.
Поки чоловік працював, платили самі всі комунальні, і за цю квартиру, і за будинок мами, і за себе. Але зараз він служить, відповідно доходи стали в рази менші, і ці 2-3 тис комунальних мені б краще витратити на дітей. Але вагаюсь, чи просити про це сестру? Впевнена, що вона не відмовить, але не хочу, щоб у неї були якісь непорозуміння з її чоловіком.
Щоб знову не були претензії продавати зараз і ділити кошти. Не хочу скандалів. Але є ризик, що накопичиться борг за комунальні.
Угадайс• 03 мая в 14:55
Потом разделить все по закону, а сейчас дать возможность сестре тоже участвовать в помощи маме
Ко ко Шарік• 03 мая в 14:56
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
та она может это оплачивать полностью, она мне предлагала каждый месяц переводить по 200 евро, чтобы поддержать меня. Но я не хочу, чтобы ее муж потом предъявлял претензии. У нас с ним так себе отношения. Хотя деньги ее, она зарабатывает.
То есть вопрос не сколько платить - а говорить или нет)
Хотела и делать это разные вещи
Пукимончиг• 03 мая в 14:56
Ответ дляKhmelnichanka
Сестра мамі зовсім не допомагає?
Якщо ні, то я б запропонувала їй платити за мамину квартиру, так як за мамин дім оплачуєте Ви, плюс ще й допомога мамі йде саме від Вас.
Тут би ще уточнити, а мама сестрі чимось допомагала. Бо буває так, що одна дитина все сама, а іншій дитині допомагають.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 14:56
Ответ дляДайте подуться
Как в жизни маму учавствует сестра? Если никак вешайте коммуналку на нее. Мне кажется для сестры 50-80евро это посильная сумма.
никак, говорит, если надо, то скажи, я куплю-переведу. Но мама отказывается, чтобы не напрягать ее. От моих денег мама тоже отказывается, но я знаю ее счета и просто оплачиваю коммунальные, привожу еду, лекарства.
Если бы сестра была в Украине, то тоже бы помогала. А так любые деньги - это же сначала мне на счет. Мама с этим не разберется.
Шумелка Мышь• 03 мая в 14:57
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
я все могу, и плачу все эти годы. Поэтому и думаю, стоят ли эти 2-3 тыс того.
Чого того? Ви не говорите з сестрою?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 14:57
Ответ дляКинг-Конгша
почему вам, если это помощь матери?
конкретно помощь она предлагала мне, когда муж пошел служить. Мама отказывается и не возьмет денег.
Не виправдовуюсь• 03 мая в 14:58
Всі ці історії про пообіцяли поділити кошти порівну незалежно від часток погано закінчуються. Все має бути не на словах, а юридично зафіксовано.
Або подаруйте їй частину квартири і хай вона платить свою нову частку комунальних, або хай оплачує ту частку комунальних, яка є її наразі.
Кинг-Конгша• 03 мая в 14:59
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
так вы с ней обсудите, что эти деньги пойдут непосредственно на помощь матери, на комуналку, лекартва и так далее, чтобы в будущем не было ни у кого никаких вопросов
Шумелка Мышь• 03 мая в 14:59
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Це нагадує тих мам, які на одній дитині ,,їдуть,, а другу оберігають, а ділять навпіл майно
Сяду на шию, дорого!• 03 мая в 14:59
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
до чого тут мама?
ви ніби ховаєтесь за нею
допомога для вас, бо у вас спільна мама, якою ви опікуєтесь
ви ніби ховаєтесь за нею
Пукимончиг• 03 мая в 15:00
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Автор, дайте можливість сестрі допомогти. Нехай вам гроші переводить, ви фіксуйте собі, що від сестри, купляйте мамі ліки, та кажіть, це від сестри, всім буде приємно. Бо якось дивно виходить, вам важко фінансово, але ви відмовляєтеся. Чи є на то причина? Стосунки мами та сестри погані? Майно все на вас? Ви улюблена донька?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:00
Ответ дляПукимончиг
Мама кому більше допомагала? Дітей чиїх більше няньчила? Квартира юридично, мовою документів на вас і мамі? В сестри якась доля трішки? Чи юридично квартира на двох порівну?
Мама помогала с детьми мне, потому что сестра больше 20 лет живет за границей. Поэтому вопрос помощи маме не стоит, это моя ответственность. Как и ее старость и тд.
Квартира моя и мамы, у сестры 1/9 на данный момент.
Мама откажется от помощи ей. Вопрос только в том, кому платить коммунальные. Как было бы справедливо и ненапряжно ни для кого.
Сірничок• 03 мая в 15:03
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Мама разберется, если кинуть маме на карту пенсионную, ту помощь и сообщить по факту
Поверьте, разбираются все
Вы что-то юлите и не договариваете
Поверьте, разбираются все
Вы что-то юлите и не договариваете
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:02
Ответ дляДеньгиНеСдаю
Те як ви будете продавати ще як видами по воді. Платити треба відповідно того, які долі.
ну які долі? Доля сестри 1/9. То їй мені по 200 грн щомісяця переказувати?)
Сірничок• 03 мая в 15:02
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Не надо давать в руки
Просто счет карточку сообщите
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:02
Ответ дляKhmelnichanka
Сестра мамі зовсім не допомагає?
ніяк не допомагає.
Пукимончиг• 03 мая в 15:03
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Ясно. А як в сестри особисте життя - вона забезпечена, є її житло там, закордоном, родина, діти, робота? Якщо життя її склалося добре, і вона може надіслати гроші, то чому ні?
Не виправдовуюсь• 03 мая в 15:05
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
А як так сталося? Які долі ваша і мамина? Хто ті решта 6 людей, на яких робилася приватизація?
Та легко!• 03 мая в 15:05
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
А как так Вышло , что родительская квартира и у сестры мизерная доля?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:05
Ответ дляКо ко Шарік
Хотела и делать это разные вещи
я вот тоже так думаю. Она так предлагает, что вроде ты должен ей прямо сказать, да давай переводи.
Когда она маме предлагает, мама понятное дело отказывается, ну и все, проехали)
Хотя она могла бы перевести деньги и сказать ’сними отдай маме’. Но почему-то так не делает. Поэтому я и не хочу ни о чем просить.
Не виправдовуюсь• 03 мая в 15:06
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Ну тоді не просіть і гордо накопичуйте борг. Вже видно, що ви не проблему вирішити хочете, а сестру облити брудом.
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:07
Ответ дляПукимончиг
З цим все ок, ні мені, ні сестрі, ніяк фінансово батьки допомагати не могли.
Виростили, навчались ми самі, освіту здобували самі. Тут немає між нами якихось образ.
Та легко!• 03 мая в 15:07
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
А завещание мама не писала? Мамина доля потом на двоих с сестрой поделится или нет?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:11
Ответ дляСяду на шию, дорого!
до чого тут мама?
ви ніби ховаєтесь за нею
та я ж і кажу, що мені не треба допомога, і мамі також.
Мама допомагала мені з дітьми, тому я допомагаю їй, з ким все ок.
Питання тільки в комунальних, от тут в темі пишуть, що треба відповідно до долей. Доля сестри невелика, там немає про що говорити. Якщо відповідно до долей - то це може 200 грн.
Тому я і вагаюсь, чи взагалі піднімати це питання.
Пукимончиг• 03 мая в 15:11
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Можливо, у неї є образа. Хтозна. А може і у вас. Бо сестра пропонує допомогу, а ви відмовляєтеся. Чоловіка її навіщось згадали? Що мама відмовляється? Виходить так, що сестра погана. Але якщо вона там закордоном 20 років тому сама життя почала з нуля, то може вона там працювала? Можливо, також хотіла допомоги? Хтозна. Зараз ви чомусь відмовляєтеся. Можна просто сказати, ось номер карти, переводь гроші. А потім відзвітувати, що ви купили за ці гроші чи за що сплатили. І коли майно ділити будете, щоб це не забути. Вона у вас заможна закордоном? Чи на прибирання заробітками перебивається? Вона приїздить додому? Привозить гостинці? Які в неї з мамою стосунки?
Сірничок• 03 мая в 15:11
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Вы мягко сказать, странная
Пукимончиг• 03 мая в 15:13
Автор, якщо сестра заможна та нема у неї образ. І умовні 100 євро в місяць для неї не проблема, тоді просіть, не соромтеся. Якщо ж в неї нема житла, чоловік тиран, вона паше, як кінь, на поганій роботі, та зайву футболку собі купити не може, тоді, дійсно, нема там з чого просити. Ситуації різні. Ми ж не знаємо деталей. Плюс невідомо, які стосунки між вами. Ви бачитеся? Спілкуєтеся очно?
Я инженер, меряю от 1
• 03 мая в 15:15
Ответ дляПукимончиг
Дівчата, не додумуйте будь ласка того, чого немає.
Мама не потребує допомоги, якщо б сестра хотіла допомагати мамі, то могла б це робити без прохань з мого боку, чи з боку мами.
А мама не попросить. Мама боїться когось напружити, вона і мені за ліки віддає гроші, просто я знаючи це, кажу їй суми суттєво менше. Плачу 600 грн, кажу, що 100 грн ітд
Нормальні у них стосунки, просто бачились вони до війни - 1-2 рази на рік. Якщо б сестра жила в Україні, то також привозила б і продукти і ліки купувала.
Айпишница• 03 мая в 15:15
Естественно муж сестры не хочет, чтобы она платила полную сумму коммунальных, а на выходе, получила шиш. Вы уже ее обобрали с квартирой, а обещания легко забываются.
Пукимончиг• 03 мая в 15:16
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
А зараз під час війни вона приїздила? Скоріше за все, тут є якась образа. У всіх.