Весотехник• 13 мая в 14:38

Захист шкіри від сонця: щоденна турбота без зайвих ризиків

Сонячне випромінювання впливає на шкіру щодня, навіть коли небо затягнуте хмарами або людина перебуває в місті, а не на пляжі. Надлишок ультрафіолету може спричиняти сухість, почервоніння, опіки, пігментні плями та передчасне старіння. Особливо уважного догляду потребує світла, чутлива, дитяча шкіра, а також шкіра після косметологічних процедур. Якщо потрібно засоби від сонця Біодерма купити, варто звертати увагу не лише на бренд, а й на рівень SPF, текстуру засобу та призначення для конкретного типу шкіри. Регулярний сонцезахист допомагає зберегти комфорт, рівний тон і здоровий шкірний бар’єр.

Як правильно користуватися сонцезахистом?

Сонцезахисний засіб має працювати не випадково, а як частина щоденного догляду. Його потрібно наносити завчасно, рівномірно й у достатній кількості, адже надто тонкий шар знижує ефективність захисту. Важливо пам’ятати про відкриті ділянки, які часто залишаються без уваги: вуха, шию, кисті рук, зону декольте. Найбільше шкіра потребує захисту в періоди активного сонця, під час прогулянок, подорожей, занять спортом або відпочинку біля води.

Щоб зменшити ризик опіків і подразнення, варто дотримуватися таких правил:

  • наносити засіб із SPF за 15–20 хвилин до виходу на вулицю;
  • оновлювати захист після купання, активного потовиділення або тривалого перебування надворі;
  • обирати текстуру відповідно до типу шкіри, щоб засіб було комфортно використовувати щодня;
  • поєднувати SPF із головним убором, окулярами та легким закритим одягом;
  • уникати тривалого перебування під прямим сонцем у години найвищої активності.

Такі дії допомагають зробити захист стабільним, а не формальним. Вони особливо важливі для людей, які швидко обгорають або мають схильність до пігментації. Навіть якісний сонцезахисний засіб не означає, що можна без обмежень перебувати під прямими променями. Найкращий результат дає поєднання косметичного догляду, тіні та уважного ставлення до стану шкіри.

Що врахувати під час вибору засобу?

Підбір сонцезахисного продукту залежить від типу шкіри, віку, способу життя та умов перебування на сонці. Для жирної або комбінованої шкіри зручними можуть бути легкі флюїди, які не залишають липкості. Для сухої шкіри часто обирають кремові формули з додатковим зволоженням, а для чутливої – засоби з м’яким складом. Якщо є схильність до висипань, краще звертати увагу на некомедогенні продукти.

Окремої уваги потребують діти, люди з дерматологічними захворюваннями, алергічними реакціями або підвищеною чутливістю до сонця. У таких випадках бажано порадитися з лікарем або фармацевтом, щоб не погіршити стан шкіри.

Сонцезахисні засоби можна придбати в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Наявність потрібного засобу зручно перевірити на офіційному сайті apteka.net.ua.

Захист шкіри від сонця потрібен не лише влітку, а щоразу, коли шкіра піддається впливу ультрафіолету. Правильно підібраний SPF, регулярне оновлення засобу та додатковий фізичний захист допомагають зменшити ризик опіків, сухості й пігментації. Якщо після сонця з’являються сильне почервоніння, пухирі, біль або висип, варто звернутися до фахівця. Не варто займатися самолікуванням, особливо при виражених реакціях шкіри або хронічних дерматологічних станах.