ПампушОК• 10 июня в 15:56
НМТ з історії вже обговорювали?
Скажу одразу, що старша дитина в мене вже давно закінчила школу та тоді це було ЗНО, а молодша лише в 7 клас перейшла. Але тему НМТ відслідковую.
В мене питання: репетитори знають більше ніж шкільні вчителі? Але як, якщо переважна більшість репетиторів це вчителя шкіл. І друге питання: за 18 років стажу шкільна вчитель історії знає лише шкільну програму?
Куди котиться освіта в Україні? Одні не можуть нормальні тести для іспитів скласти, а інші (маю на увазі омбудсмена) не розуміють які дурниці в ефірі кажуть. І це ж ті люди, які навчалися без он-лайну та війни.
ЛісАпетная• 10 июня в 17:23
Хто має бажання, той вчиться. Мій без репетиторів, лише на шкільних уроках вивчав. На мою думку - чудовий результат
Працівниця року• 10 июня в 17:30
Ответ дляЧаюри
Дати складати питання на тестування педагогам, а не бродягам заходягам, що дитини ніколи не бачили у вічі.
Я відповідала на коментар про всесвітню історію.
А з вашою думкою погоджуюсь. Але справа в тому, що завдання нмт і так складають вчителі:) які пройшли відповідну сертифікацію і мають досвід викладання в школі.
Патриоточка• 10 июня в 17:30
Я считаю, что программа и экзамены должны быть составлены таким образом, чтобы средний ученик мог сдать без доп подготовки.
Я помню,когда я сдавала экзамены в 9 классе, Я не готовилась особо, пришла и нормально сдала.
Працівниця року• 10 июня в 17:30
Ответ дляЧаюри
Тю, так Ви працюєте так само секретарем в школі, думала Ви давно пішли. Це не зарплатня, це знущання.
Я теж читала, що вже не працює.
Працівниця року• 10 июня в 17:32
Ответ длянаКоблучках
я вас умоляю. Вони тести створюють за допомогою ШІ.
Тоді б ШІ міг їх правильно вирішити, а він не може.
Завдання складають реальні люди.
Працівниця року• 10 июня в 17:35
Ответ дляПатриоточка
Як тоді відбирати дітей при вступі на популярні спеціальності, якщо у всіх середнячків і вище буде 200 б?
Є такий математичний жарт, коли якийсь польський чиновник обговорював середньосиатистичні дані з результатів матури, і сказав, що вони працюють над тим, щоб всі школи Польщі мали успішність по матурі вище середнього:)
Без QR коду• 10 июня в 17:43
Ответ дляАноним_1858
Самі себе хвалите)
Так, сама себе хвалю. А у вас з цим проблеми?
Аноним_1858• 10 июня в 17:47
Ответ дляБез QR коду
Та я знаю що ви позбираєтеся на конференції і одна одну хвалите, коли батьки масово незадоволені освітою і вчителями.
ПампушОК
• 10 июня в 18:00
Ответ дляПацака-задирака
Я взагалі за фінську систему освіти. Якщо дитина не хоче вчити історію чи фізику, а хоче паяти або класно працює за токарним станком - ну хай тоді займається чим їй подобається
По-друге школа все ж таки повинна давати загальні (та поверхневі) уявлення з усіх областей знань, а не глибокі з одного розділу та повністю ігнорувати інший
Так в нас по суті така система і є. Діти після 9 класу можуть йти в коледж чи училище і працювати за токарним станком або паяти. Але не можна будувати суспільство без елементарного знання хто ти, звідки ти, тобто не вчивши історію. І неможна паяти або бути токарем, не знаючи елементарні закони фізики.
Українська школа, загально-освітня, до 9 класу, дає загальні поверхневі знання. Ну куди ще спрощувати програму?
ПампушОК
• 10 июня в 18:01
Ответ дляЛісАпетная
Державна школа? В якому місті?
Результат дійсно чудовий, мої вітання!
Брюнетка в Мармеладе• 10 июня в 18:09
Ответ дляПрацівниця року
Не знаю, як з інших предметів, але окремі тести з англійської мене іноді заставляють задуматись, чи бачила та людина, яка писала цей тест, середньостатистичного учня звичайної школи. Наприклад, граматику перевіряють всього 5 питань з тесту. Граматичних тем - сотня, ну візьми дай класичні теми, часто вживані, поширені, розмовні, те, що дійсно потрібно, чим користуються всі, а не триповерхову конструкцію Complex subject з перфектним інфінітивом, яку, я впевнена, розповідають в школі одиницям. А посібники з підготовки до НМТ взагалі бездарно створені, там купа помилок і в текстах, і в ключах, іноді сміхотворні прям, купа опечаток також, зайві рядки, питання і зразу до нього відповідь забули прибрати, питання, яке слово в слово в тексті є - от на кого це розраховано? Знаю дослівно всі сесії зно і нмт за всі роки - такого ніколи не може бути в тесті, то навіщо таке ’тренування’? Просто щоб видати брошурку і заробити. Хіба ці укладачі працювали з дітьми?
Працівниця року• 10 июня в 18:12
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Звідки ви знаєте дослівно сесії нмт?
Без QR коду• 10 июня в 18:12
Ответ дляАноним_1858
Моі учні і їх батьки задоволені :)
Не заздріть
Брюнетка в Мармеладе• 10 июня в 18:18
Ответ дляПрацівниця року
Звідки ви знаєте дослівно сесії нмт?
Бо я репетитор, якраз готую до нмт і знаю всі найменші деталі там - це саме те, чим я займаюся більше 20 років
Працівниця року• 10 июня в 18:20
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Ні, я про самі завдання дослівно. Їх ніде не публікують, зливів нема, бо там дуже об´мні тексти, ніхто дослівно запам´ятати і злити їх не може.
Брюнетка в Мармеладе• 10 июня в 18:23
Ответ дляПрацівниця року
Всі,які офіційно представлені на сайті освіти, я маю на увазі: демо, пробні, основні і додаткові сесії ЗНО за всі роки і демо + по дві офіційні сесії НМТ за всі роки - я про це.
Несу добро людям• 10 июня в 18:27
Ответ дляПампушОК
У моїх дітей різниця в віці більше 10 років. Старший навчався по звичайній програмі, а молодша вже пішла в НУШ. Як на мене, то програма одна та сама, просто назву поміняли. Принаймні в 1-4 класах я різниці не помітила. А сина зошити я порівнювала зі своїми радянськими і теж програма +/- співпадала, принаймні по математиці.
У моїх дітей різниця 3 роки.
Менша зараз у 9-му.
Різниця колосальна. НУШ - це уж дуже спрощена програма, порівняно з тією, за якою йшов малий.
Менша зараз у 9-му.
Аноним_1858• 10 июня в 18:29
Ответ дляБез QR коду
Моі учні і їх батьки задоволені :)
Не заздріть
Моя дитина не в Україні і ще навіть не у школі,а про вчителів знаю з чисельних відгуків) Те що вам підлизують окремі батьки взагалі нічого не значить)
Несу добро людям• 10 июня в 18:29
Ответ дляПрацівниця року
Ну, вище середнього, яке було на момент виступу, видно)))
куркулиха• 10 июня в 18:30
вчера решила пройти НМТ по истории и англ.яз., естественно без всякой подготовки. История 152, англ. 176. Школу закончила не 10 и даже не 20 лет назад. Вопросы как вопросы, сдать можно. А если еще и подготовится (можно и самому, без репетиторов, куча тестов прошлых лет есть), результат будет очень хороший
Працівниця року• 10 июня в 18:31
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
А, зрозуміла.
Я просто математику викладаю, от там реально дослівні зливи всіх сесій всіх років :)
Англійська від переходу з зно на нмт найбільше постраждала. Я 4-м предметом обираю англійську, хоча толком і не знаю її, ані сказати, ані почути нічого не зможу, а от з текстами працювати ок.
Брюнетка в Мармеладе• 10 июня в 18:33
Ответ дляПрацівниця року
А, зрозуміла.
Так, математики вічно купа зливів, а мого предмету - пшик і той наполовину імітація
Скажіть, в підготовчих посібниках з математики теж така біда,як з англійської, чи це лише нам так ’пощастило’?
Працівниця року• 10 июня в 18:33
Ответ дляНесу добро людям
У моїх дітей різниця 3 роки.
Менша зараз у 9-му.
А в чому спрощення? Якщо брати того самого автора, то підручники ті самі, просто більше розфарбовані, а по програмі деякі теми взагалі повільно зі старших класів повзуть в молодші.
Працівниця року• 10 июня в 18:34
Ответ дляНесу добро людям
Ну це ж жарт, там має бути двоякість.
Працівниця року• 10 июня в 18:37
Ответ длякуркулиха
Дорослі завжди складають нмт краще за дітей, бо 1) їм допомагає життєвий досвід і логіка, 2) вони не стресують на іспиті, 3) іспити вдома завжди більш успішні, аніж в центрі оцінювання через більш комфортну обстановку.
Брюнетка в Мармеладе• 10 июня в 18:38
Ответ дляПрацівниця року
А, зрозуміла.
От уявіть собі: було 10 питань з лексики, 10 питань з граматики на англ. ЗНО. На НМТ урізали вполовину і стало по 5. Що роблять автори брошурок: викидають всі завдання з граматики з минулорічної брошурки ЗНО, переназивають її ’Підготовка до НМТ’ і видають! А шо ж, співпала кількість питань - співпала, які питання)) А те, що дитина, купуючи цей посібник, не отримає жодного граматичного завдання, то це нічого страшного. Це компетенція, як ви думаєте?))
Несу добро людям• 10 июня в 18:39
Ответ дляПрацівниця року
Малому з першого класу оцінки ставили, табелі. І все було в інтенсивному темпі. Це дуже сильно додає жесті.
Сама програма складніша.
З дітями дорослим приходилося до ночі уроки учити.
У малої реальні оцінки були з 3-го класу, до того - смайлики, сонечки, коментарі...
Пам’ятаю визначення нуля у книжці математики... першого класу.... Що нуль - це нейтральне число, відсутність величини, яка....
Сама програма складніша.
Морожена_курка• 10 июня в 18:43
автор, по истории не подскажу (к тому же она - ее трактование - может меняться как вода в ручье), но как учитель, в прошлом, другой дисциплины, посоветовала бы ’прорабатывать’ задания всех прошлых лет, ну а в последнем классе... смотря какой учитель будет, может и репетитор не понадобится
да, и к первым и вторым есть еще и ’третьи’ которые эти задания составляют будучи частично не в себе(
Працівниця року• 10 июня в 18:43
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Отак наугад посібник купувати точно неможна, бувають неякісні. Користуюся кількома одночасно, бо одного ідеального нема. Плюс для сильних і слабеньких учнів теж різний рівень треба, тому часто дописую з зошита, комбіную.
А завдання з параметром - взагалі повна журбинка. В додаток до зливів, що сама знайшла в мережі, з тим і працюємо.
Але все-таки з математикою в цьому плані в рази легше.
Несу добро людям• 10 июня в 18:45
Додам до коментаря 147:
Батьки жалілися у чатах, що з дітьми у першому класі до часу ночі уроки вчать... Відповідь учителів була накшталт: ’якщо Ви у першій четверті з дітьми до часу уроки вчите, то у другій будете до 3-х сидіти.’
При тому, знижували оцінки за кожен відступ в непотрібному місці літери чи цифри від лінійки чи клітинки...
Наприклад, цифра ’2’ має торкатися клітинки, але не виходити за неї у конкретних місцях... На одну клітинку більше відступив, щоб написати слово ’Задача’ - те саме....зниження оцінки...
- повне безглуздя було...
Але малий йшов по самій складній програмі - тоді якраз ускладнили до ’нємогу’.
- повне безглуздя було...