Млинець Мій• Изменено 2 часа назад

Прочитала про гіпотезу personal fat threshold

У різних людей рівень BMI при якому жир починає відкладатися навколо внутрішніх органів і негативно впливати на здоров´є може бути різним, і нерідко це далеко до стандартного BMI зайвої ваги, який = 25. У деяких популяціях це може бути і BMI = 21, при якому для конкретної людини різко зростає ризик діабета та сердцево-судинних хвороб. Тому якщо вам здається що ваша особиста зайва вага починається у цілком нормальній вазі за загальними рамками - можливо вам не здається.
На жаль обсяг вісцерального жиру в домашніх умовах дізнатись неможливо.
Seehund• 2 часа назад
А если у меня лишний вес по общим рамкам и мне ничего не кажется?))

автор Млинець Мій • 2 часа назад
Ответ дляSeehund
може бути і таке, що у вас BMI дещо завеликий, але конкретно для вашої будови тіла, ризик хвороб низький. Тому що жир відкладається під шкірою + м´язи. Ось ця гіпотеза вона власне про те, скільки жиру може відкластися під шкірою (якщо мало, то все зайве йде у вісцеральні відкладення навколо органів і це погано, якщо багато, то людина може бути повною але дуже здоровою)
Уси Пуси• 2 часа назад
Мне весы как то его считают и пишут
В танке• 2 часа назад
Ничего не ясно. При чем нарушение углеводного обмена и жир? Да, углеводный обмен часто нарушен у людей с избыточным весом. Т.е. вес - один из признаков (!) нарушения. Но это не означает, что избыточный вес - толчок к диабету 🤷
Швабристка• 2 часа назад
Мое мнение - это связано с едой, а именно с гидрогенизированными жирами, которые впоследствии нарушают жировой обмен у некоторого процента населения.
автор Млинець Мій • 2 часа назад
Ответ дляВ танке
Избыточный вес уже давно признан толчком к диабету и сердечно-сосудистым болезням. Попросила чат гпт написать механизмы:
1)Надлишок вільних жирних кислот (FFA)
Вісцеральний жир вивільняє багато жирних кислот, які через портальну вену надходять у печінку і порушують дію інсуліну.
2) Ліпотоксичність (накопичення жирів у тканинах)
Жири накопичуються в печінці та м’язах і заважають інсуліновій сигналізації.
3) Хронічне запалення
Вісцеральний жир виділяє запальні цитокіни (TNF-α, IL-6), які пригнічують дію інсуліну.
4) Порушення секреції адипокінів
Зменшується рівень адипонектину (який підвищує чутливість до інсуліну) і зростає лептинова резистентність.
5) Окислювальний стрес
Надлишок жирів і запалення підвищують рівень вільних радикалів, що ушкоджує інсулінові сигнальні шляхи.
6) Локальна активація кортизолу
Вісцеральний жир підвищує перетворення кортизону в кортизол, що посилює глюконеогенез і інсулінорезистентність.
автор Млинець Мій • 2 часа назад
Ответ дляШвабристка
ну я очень давно слежу, чтобы не есть такие жиры. Конечно какие-то бывают но редко. Но набираю вес всегда именно в животе. Так что думаю, тут и от врожденного строения тела зависит.

В танке• 1 час назад
Ответ дляМлинець Мій
1)Надлишок вільних жирних кислот (FFA)
3) Хронічне запалення
4) Порушення секреції адипокінів
5) Окислювальний стрес
6) Локальна активація кортизолу
Вы меня не услышали и не захотели понять. Повторяю: наклпление избыточного жира может быть одним из симптомов нарушения углеводного обмена. Но не является провоуирующим фактором.
Логическая ошибка
Утка с клювом и летает
Но не все, что летает и с клювом - утка
автор Млинець Мій • 1 час назад
Ответ дляВ танке
Логическая ошибка
Утка с клювом и летает
Но не все, что летает и с клювом - утка
Да, я понимаю что вы упорно держитесь за устаревшие тезисы.
Я вам написала, почему ожирение (висцеральное) как раз является провоцирующим фактором нарушений углеводного обмена - 6 путей влияния.
Первичной причиной накопления лишнего жира может быть простое переедание без нарушений углеводного обмена, а после определенного индивидуального порога оно уже влияет на углеводный обмен.
В танке• 1 час назад
Ответ дляМлинець Мій
Хи. Это вы открыли для себя устаревшие тезисы и любуетесь ими
автор Млинець Мій • 1 час назад
Ответ дляВ танке
ну да с чтением научных статей в топовых мировых журналах точно я.