Коли мовчу- приємна жінка• 22 июня в 11:06
Як захистити урожай на дачі
Вітаю! Я починаючий дачник, багато прочла інформації щодо порад посадки, захисту урожаю, але тільки більш заплуталась. Перед зимою висадила кущі малини, парічки, жимолості, калини. Підкормлювала кущі нітроамофоскою, золою. Але бачу що багато на малині мурах і з´явилась тля. Дачу купила рік тому. Є великі смородини кусти, багато ягід.Зараз почала смородина темніти і бачу птахи крутяться та ще листи стали скручені та жовтоваті. На абрикосі взагалі 1 абрикоса висить. Правда груша сорту Дюшес, не зважаючі на пошкоджене листя, має достатньо плодів як і в тому році. Багато пишуть про хімічні препарати, але після такої хімії і їсти не захочеться. Також помідори посадила. Поки що додавала золу та глутамат калію+бор оприскала. Думала що посажу кусти та тільки їсти буду(( А тут тля, мурахи. Як цього позбавитися якимись дієвими але не хімічними методами. Іноді во дворах є кущі малини та дерева, ніхто їм нічого не робить, і все росте. Я про Київ пишу. В нашому районі (Чоколівка), навіть є вулиця де по обидві сторони груши посаджені, супер урожаї кожний рік))
Лівий Локіть• 22 июня в 12:20
Ответ дляШалена невинність
Зараз ідіть за біопоераратами, а на осінь і ранню весну робіть обробку важкою хімією. На одних біопоераратах діла не буде. Оті ’домашні’ травки нічим не допоможуть. Біо треба буде бризкати досить часто, але до кінця сезону дотягнете.
Зараз літо і значна сонячна активність. Більшість біопрепаратіа не протягне й кількох годин, і то за умови обробки пізно ввечері.
Лівий Локіть• 22 июня в 12:38
Застосування біопрепаратіа у саду влітку, в більшості випадків, має практичну доцільність по факту лише у дощові сезони.
Однак, в таку погоду і патогени розвиваються набагато швидше.
Тому для стримування - так. Для ’перемоги’ - ні.
Візуально проблем не зменшиться, лише у порівнянні з контрольною ділянкою без біопрепаратів було б видно
Дуже дуже вумна• 22 июня в 14:33
Автор, насчет купоросов. Железным купоросом обрабатывают деревья и кустарники поздней осенью, после опадания листев. Ранней весной, до распускания почек - медным купоросом. Затем в период вегетации - для каждого растения и от каждой проблемы есть схемы защиты. Плюс соблюдение агротехники (не допускать загущенности посадок, рыхлить почву и т.д.) И да, без ’химии’ урожай сейчас не вырастите. Единственное, применять ее ’с умом’.
Пез Году Неделя• 22 июня в 19:11
Ответ дляЛівий Локіть
))))
Ви вирішили спиратись на дідівські методи? Тоді вас розчарую. Таким способом ви врожаю на дачі не отримаєте.
50 років тому був інший клімат і певна закритість кордонів щодо переміщення шкідливих патогенів. Нові умови, нові хвороби і шкідники....
Тому абрикос можете зрізати вже. Він хворіє моноліозом, який ви не поборете. Лише буде поширювати заразу.
Смородини листя крутить кліщ. Для цього потрібні акарициди. В стеблі скляниця.... Малину вражають шкідники та хвороби ...
Тому фунгіциди, інсектициди, акарициди - це все з області захисту рослин.
Без них можете навіть не сподіватися;)
Ми теж були такі розумні, думали: а чого це роками урожаю нема, може, дерева якісь не такі? А дерева якраз такі, просто моніліоз не такий. Багато років не було врожаю, вирішили обробити за протоколом, як має бути. Обробили 3 рази цієї весни і - чудо з чудес, купа абрикос. Ми в шоці
Тётя Хрюша• 22 июня в 19:19
Ответ дляПез Году Неделя
Ми не обрабатывали в этом году, тоже завязалось много, на севере Украины во время цветения абрикосы часто заморозки, до этого 6 лет не было.
Лівий Локіть• 22 июня в 20:57
Ответ дляТётя Хрюша
Які заморозки?)))
Ви про моноліоз кісточкових чули хоч раз? От якби чули, то про заморозки б не згадували. І розуміли б чому цього року у ваших абрикос з´явився маленький шанс.
Ваші абрикоси без обробок вже на пів дорозі до стану дров;)
Домашня Зюзя• 22 июня в 23:02
Ответ дляЛівий Локіть
))))
Без них можете навіть не сподіватися;)
Чому це не можна отримати врожаю? Я взагалі нічим нічого не обробляю, ані город, ані дерева та кущі. І врожай цілком нормальний. Втрати є, звичайно, але невеликі. Нащо труїти все живе отими постійними обробками? Воно ж і на навколишнє середовище впливає, і на наше здоров´я. Ще багато хто гербіцидами зараз користується, оцього я взагалі не розумію.
Лівий Локіть• 22 июня в 23:17
Ответ дляДомашня Зюзя
’Все живе’ оте хворіє, вражається шкідниками і страждає. Урожай вражається хворобами. Але ж вам пофігу...
Ви дійсно не розумієте, що у вас хворі рослини і хворий врожай.
І ваші рослини є джерелом захворювання інших навкруги. Саме це і впливає на навколишнє середовище, саме ваша байдужість.
Але ж ви цього не розумієте.
Інфекційний фон у вас зростає і прийде час коли ви не матимете нічого ні в саду, ні на городі.
Але ж ви цього не розумієте...
І навряд чи зрозумієте поки не стикнетесь з незворотніми процесами.
Але ж ви цього не розумієте.
Але ж ви цього не розумієте...
Коли мовчу- приємна жінка
• 23 июня в 11:36
Ответ дляNatalia505
Автор, не порівнюйте екологію тоді і зараз. В часи молодості моєї бабусі і жуків на картоплі не було.
прабабуся розповідала, що навіть в ручну колорадів збирала)
Коли мовчу- приємна жінка
• 23 июня в 11:37
Ответ дляШалена невинність
Які біо краще?
Коли мовчу- приємна жінка
• 23 июня в 11:44
Ответ дляЛівий Локіть
))))
Без них можете навіть не сподіватися;)
Тобто абрикос ні у кого зовсім не родить? Не вже в межах Київської області немає ні у кого абрикос? Тоді що саджати? Ми знімали дачу раніш, десь з 2020 по 2024 рік. Хозяйка нічого не робила, ми тільки косили траву. Так я за ці роки нічого такого з хвороб не бачала. В неї росла вишня, агрус, йошта. Все без проблем. Абрикос теж не було. А яблуня сорту Слава Победителю це просто годувальниця була. Кожного дня, десь с кінця липня, збирали великими мисками яблука. Мабуть посаджу таке. Дачу придбали неподалік, у тому ж самрму кооперативі
Коли мовчу- приємна жінка
• 23 июня в 11:46
Ответ дляПез Году Неделя
а можно протокол цей?
Лівий Локіть• 23 июня в 12:23
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Абрикоси
Лівий Локіть• 23 июня в 12:33
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Абрикоси можна саджати, але за умови, що ви готові не просто проводити десь 6 обробок за сезон, а саме у визначені терміни, в залежності від погодних умов.
Йошта - мало перспективна культура. Не лише із-за смакових якостей і обмеженості застосування, в й через ураження скляницею. На відміну від смородини, у кошти пагони наростають з надземної частини, в тому спосіб боротьби через вирізку пагонів не є ефективним. Як наслідок, зниження врожайності і розсадник шкідника.
Вишні також уражаються моноліозом, хоча це не так очевидно для тих, хто не в курсі. Як наслідок, без обробок буде неурожайність (посередня врожайність), яку списують на все, що завгодно.
З яблуками все залежить від умов, сортів і т.д. Але без обробок це теж будуть дрова.
Лівий Локіть• 23 июня в 12:49
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
а можно протокол цей?
1. Обрізати уражені гілки. Відрощувати нові і по ним уже проводити обробки. Тут треба на місці дивитись.
2. Рання весна - 2 обробки мідьвмісткими препаратами, наприклад гідроксид міді (типу Чемпіон) до цвітіння з перервою між ними 10-14 днів. Увага! Змивається сильним дощем.
2. Фунгіцид Сігнум під час цвітіння (фаза активного розкриття)..
3. Хорус або Скор, або. .. після цвітіння пару раз з перервою 10-14 днів.
4. Восени, після опадання листя, залізним купоросом (приблизно 4%).
Десь отак. Можуть бути варіанти
Лівий Локіть• 23 июня в 12:52
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Які біо краще?
Зараз ніякі.
В вам для чого? Бо для різних культур різні препарати і різні способи застосування ;)
ЖенаАйтишнеГа• 23 июня в 12:53
Ответ дляЛівий Локіть
Які заморозки?)))
звичайні заморозки, обробляла по плану, але померзли,...
Лівий Локіть• 23 июня в 12:56
Ответ дляЖенаАйтишнеГа
По якому плану?)))))
Моноліоз в дереві, поширюється від місця зараження до кінчиків гілок (це означає все, де є бруньки, що цвіли). Без вирізки деревини ваші обробки як мертвому припарка, особливо коли під час цвітіння йде дощ.
Пез Году Неделя• 23 июня в 12:56
Ответ дляЛівий Локіть
Десь отак. Можуть бути варіанти
Для абрикосів, уражених моніліозом, ще необхідно прямо по цвіту обробляти препаратом, безпечним для бджіл. Ми двічі обробили: по цвіту і після. Точно не підкажу назву, бо чоловік обробляв, але в інтернеті вся ця інформація є
Лівий Локіть• 23 июня в 12:58
Ответ дляПез Году Неделя
Цирк в тому інтернеті)))
ЖенаАйтишнеГа• 23 июня в 12:59
Ответ дляЛівий Локіть
По якому плану?)))))
по такому, як ви написали....
Лівий Локіть• 23 июня в 13:01
Ответ дляЖенаАйтишнеГа
по такому, як ви написали....
Тільки забули вирізати всі гілки і виростити нові))))
ЖенаАйтишнеГа• 23 июня в 13:03
Ответ дляЛівий Локіть
з якого дива було вирізати, як вони не хворі...
Пез Году Неделя• 23 июня в 13:11
Ответ дляЛівий Локіть
Цирк в тому інтернеті)))
Якщо ’цирк’ обгрунтований і дає результат, то чому б і ні - ми цього року з абрикосами)
Лівий Локіть• 23 июня в 14:08
Ответ дляЖенаАйтишнеГа
З того, що моноліоз всередині деревини.
Весною ви бачите лише його прояви. Влітку дерево демонструє відновлювальність, але це просто жага життя хворого. З кожним роком ситуація погіршується.
Тому профілактика і лікування дорослих дерев здійснюється лише після сильної оздоровчої обрізки.
Лівий Локіть• 23 июня в 14:10
Ответ дляПез Году Неделя
Цього року ви з абрикосами, бо цвітіння попало на сухий період. То трохи й маєте.
Але це рідкісні випадки.
Наступного року фокус навряд чи вийде ;))))
Дрова - вони і є дрова ))
Але це рідкісні випадки.
Дрова - вони і є дрова ))
ЖенаАйтишнеГа• 23 июня в 14:21
Ответ дляЛівий Локіть
З того, що моноліоз всередині деревини.
ви читаєте чим? не було ознак монеліозу, квіти померзли при заморозках....
Лівий Локіть• 23 июня в 15:52
Ответ дляЖенаАйтишнеГа
Ви взагалі читати не здатні?
Квіти загинули внаслідок моноліозу.
В був заморозок чи ні - це взагалі не важливо.
Квіти загинули внаслідок моноліозу.
Пез Году Неделя• 23 июня в 16:56
Ответ дляЛівий Локіть
Але це рідкісні випадки.
Дрова - вони і є дрова ))
Але це рідкісні випадки.
Дрова - вони і є дрова ))
Прочитала ваші всі відповіді. Я щось не допру, так все-таки яка ваша позиція? Ви ж самі топите за обробки, я кажу, що саме завдяки обробкам я і матиму урожай цього року, а ви і тут скептично про дрова і провал в наступному році. Чому це? Я оброблятиму за схемою і ніяких дрів у мене не буде. А обрізка у мене щороку
ЖенаАйтишнеГа• 24 июня в 11:07
Ответ дляЛівий Локіть
Ви взагалі читати не здатні?
Квіти загинули внаслідок моноліозу.
ви взагалі навіть прочитане не можете переварити, я писала про свої дерева, а ви свою мантру почали....