Василина Семеніч• 24 июня в 15:04
Знижують ліміт нмт для таких спеціальностей
В мене трохи шок від такого… Цікаво ректори яких саме університетів таке придумали
⚡️ Для «Права» та «Медицини» можуть знизити прохідний бал для вступу
Спілка ректорів українських вишів звернулася до МОН із пропозицією зменшити мінімальний конкурсний бал для низки популярних спеціальностей.
📉 Пропонують знизити поріг,
👉зі 150 до 130 балів для:
🔵 D8 «Право»
🔵 D9 «Міжнародне право»
🔵 D4 «Публічне управління та адміністрування»
🔵 C3 «Міжнародні відносини»
🔵 C1.02 «Міжнародні економічні відносини»
🔵 I1 «Стоматологія»
🔵 I2 «Медицина»
🔵 I3 «Педіатрія»
🔵 I4 «Медична психологія»
👉 для I8 «Фармація (за спеціалізаціями)» пропонують залишити мінімум 140 балів.
📌 Ректори пояснюють ініціативу складними умовами складання НМТ-2026: повітряними тривогами, обстрілами, стресом та перебоями в навчанні.
❗️Наразі це лише звернення до МОН. Жодних змін до правил вступу поки не ухвалено.
📉 Пропонують знизити поріг,
👉зі 150 до 130 балів для:
🔵 D8 «Право»
🔵 D9 «Міжнародне право»
🔵 C3 «Міжнародні відносини»
🔵 I1 «Стоматологія»
🔵 I2 «Медицина»
🔵 I3 «Педіатрія»
🔵 I4 «Медична психологія»
Карамелька• 24 июня в 15:22
Ответ дляВасилина Семеніч
А рік назад були кращі умови? Хіба справедливо зараз так кардинально змінювати правила вступу?
Результати ЗНО діють 3 роки, можете зараз поступати, можете на наступний рік
Трактор Віка• 24 июня в 15:23
Тема гордо названа «Знижують ліміт нмт…», а по факту лишь кто-то обращение написал. Не думаю, что-то во время вступительной компании кто-то уже что-то поменяет.
Но вообще да, будут существенные недоборы.
Показушница• 24 июня в 15:23
Ответ дляВасилина Семеніч
То можна й вступ без екзаменів зробити?
Это чтобы на контракт попали богатые двоечники и взятки носили
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:25
Ответ дляТворческий типаж
Звісно, як не тривога, то школа замінована, то ще якась херня.
А потім вимагати 180 балів, щоб автору теми було не страшно до сімейного лікаря сходити.
Де яке таке вимагаю?
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:26
Ответ дляХлопаю ресницами
А, он де собака зарита.
Жаба?
Смішно з вас
Творческий типаж• 24 июня в 15:28
Ответ дляВасилина Семеніч
Де яке таке вимагаю?
Вимагала держава, а не ви.
А ви шокуєтесь, якщо цю вимогу знімуть.
Не соромлюсь• 24 июня в 15:29
Ответ дляВасилина Семеніч
Прям всі вчителі тупі?
ну якщо медики тупі ,а в пед йшли завжди ті ,хто не вступив в мед і політех ,то так
Куратор дебошей• 24 июня в 15:29
Ответ дляпу_пугренчик
Як страшно лікуватися у лікаря, який не спроможний здати іспит на рівні 5 класу...І головне - а як такий неук буде у медінституті вчитися? Чи це і їх мета - набрати ід..тів і за гроші ’здавати’ сесії?
Все умные уезжают
Останется то, что останется
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:29
Ответ дляТворческий типаж
А, то це ви не вступили минулого року чи ваша дитина?
Моя як раз вступила декілька років назад, молодша ще в школі
Не соромлюсь• 24 июня в 15:31
в меді кроки відсіють всіх ,хто недостатньо навчався ,а от скільки не вступило бо завалило математику ...
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:31
Ответ дляКарамелька
Та ні лікарів немає, а медсестер ще більше не вистачає. Виїхали закордон, пішли в армію, загинули на війні, не поступали ці 5 років на медичний, бо ж категорія військовозабов´язаних - і все немає лікарів. Зараз можна в приватну клініку влаштуватись відразу після інтернатури, а раніше досвід хоча б 5 років, зараз просто - хоча б прийшли працювати
Я б не знала, що в медичні вузи мало заявок. Менше, ніж до війни, але не так що «немає лікарів»
Всех анонимов аноним• 24 июня в 15:32
Це пояснюється тим, що нмт складене на менші бали, порівняно з попередніми роками.
Взагалі потрібно повертати дпа хоча б в 9 класі, вт.ч. з математики, щоб діти були більш менш готові морально і психологічно до здачі нмт.
Бо, як показав цей рік, це не перевірка знань, а стресостійкості.
Не соромлюсь• 24 июня в 15:32
Ответ дляВасилина Семеніч
там недобори на бюджет навіть )саме через нмт з математики
Карамелька• 24 июня в 15:33
´ Право´ і ´ медицина´ - обидві категорії відносяться до військового обліку, навіть для жінок. Ви ж мабуть не хочете, щоб ваша дитина через 5 років навчання була офіцером запасу?
Тріль підпільний• 24 июня в 15:33
Ответ дляВасилина Семеніч
ЗНО зараз немає на жаль
Яка різниця є нмт
Тріль підпільний• 24 июня в 15:34
Ответ дляКарамелька
Через 6 років вона буде солдатом
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:35
Ответ дляКому там слова не давали
Так зныжують или пропонують знызыты?
Пропонують
Хвець-тець• 24 июня в 15:36
Ответ дляпу_пугренчик
З початком війни бажаючих йти на лікаря чи фарм дуже поменшало, бо ці спеціальності військовозобов´язані. От і весь секрет.
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:37
Ответ дляТворческий типаж
Вимагала держава, а не ви.
А ви шокуєтесь, якщо цю вимогу знімуть.
Держава вимагала 180+ балів для вступу?
Мира всем• 24 июня в 15:37
Це брехня, не знижують.
Так само як місяць тому розказували, що математика буде необов´язковою в нмт.
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:38
Ответ дляНе соромлюсь
Того року ніби не було недобору
Творческий типаж• 24 июня в 15:39
Ответ дляВасилина Семеніч
Держава вимагала 180+ балів для вступу?
ну 150, зараз не суттєво, конкретно в цій дискусії
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:40
Ответ дляКарамелька
Не зважаючи на це, багато дітей обирають ці спеціальності
Мира всем• 24 июня в 15:41
Ответ дляНе соромлюсь
Яким чином ви визначили, що недобори на бюджет саме через математику?
Мира всем• 24 июня в 15:42
Ответ дляВасилина Семеніч
Пропонують
Тоді нафіга ви тему назвали по-іншому?
Василина Семеніч
• 24 июня в 15:44
Ответ дляТворческий типаж
Ну як? 150 і 180 різниця не маленька
ЗабежАЛОЧКА• 24 июня в 15:47
Ответ дляВасилина Семеніч
То можна й вступ без екзаменів зробити?
А почему бы и нет?В той же Словакии наших детей берут без нмт,бесплатно! А у нас под обстрелами , не учат в школах,зато сдай то нмт даже на контракт..
Все питаю зарання• 24 июня в 15:49
Ответ дляКарамелька
Право не відноситься до військового обліку