Разгуляшка• сегодня в 19:35
Боюсь, що не потягну навчання доньки ((
Хоче поступати на "прикладну лінгвістику", навчання в тих універах, які обирає від 50 до 60 тисяч гривень на рік, плюс плата за гуртожиток, ну і на прожиття потрібно хоча б мінімалку, а у мене зарплата 18 тис.грн, в чоловіка 23 тис.грн, є ще менша дитина і моя мати інвалід з пенсією 4000 грн. Я думала, що там хоча б можна на заочне перевестись, щоб піти на роботу, але чомусь для цієї спеціальності лише денна форма навчання. Сиджу плачу вже тиждень, не знаю як маю це все тягнути. І їй не можу цього сказати, не хочу образити. Як би ви поступили на моєму місці?
Бабка-ежика• 2 часа назад
Ответ дляРазгуляшка
У мене є заощадження тільки на оплату двох років навчання і гуртожитку і все, на цьому мої заощадження закінчуються.
Я пішла вчитися на вчителя рос. мови і літератури, бо безкоштовно мені нічого не світило, а дать взятку чи оплатити навчання , то я не могла бо була без батька і у мами поїхали мізки + ще були діти. Вивчилася . Вечорами працювала посудомийкою у ресторані. Потім пішла на 2 вищу освіту яку я захотіла і я її оплати сама і по ній працюю. Ваша донька вибрала таку спеціальність, знання яких можна отримати після мовних курсів . Витрачати на це останні гроші сім’ї не бачу сенсу.
Царівна Жабка• 2 часа назад
Ответ дляМеня много
Вашого ж не мобілізували
Мой служит . Ванга из вас так себе
Мій не такий• 2 часа назад
Ответ дляМеня много
В мед потрібно хімія або біологія НМТ
Не обовʼязково
ДА буде так• 2 часа назад
А ваша донька знаєте ваші зарплати? Вона ж вміє рахувати і розуміє, що для вас це дорого?
Нехай шукає де можна пройти на бюджет, а потім вже магістратуру закінчить яку забажає.
Або ще є 2 місяці - нехай шукає підробітки, хоч щось заробить.
Ну і можна з 2-3 курсу теж шукати якісь підробітки.
Ну і розуміти для чого конкретна ця їй спеціальність, де плануєте працювати.
Наивная Хо• 2 часа назад
Вы гоните. Я в 6 лет уже знала, что такое ’на это нет денег’ понимала и нормально к этому относилась. А вашей 17 лет. Что значит ’обидеть’? Если финансов нет, то их нет. Надо было лучше учиться, чтобы поступать на бюджет. Пусть пока идёт в техникум куда-то, через год можно подумать о подработке. Если захочет, через пару лет поступить в этот универ.
Ну и ещё вариант: пусть год ещё поготовится, и через год пересдаст НМТ идёт на бюджет в универ, в который может попасть.
Лама_мама• 2 часа назад
Автор, говоріть з дочкою. Розмовою ви її не образите, вона досить доросла, щоб розуміти матеріальний стан родини і реально його оцінити. Її захцянки не співпадають з вашими можливостями.
Вона на НМТ не показала належного результату, отже піде вчитися там де безкоштовно.
Ваших жертв вона не оцінить, це факт, якби вам тяжко не було це усвідомити.
Царівна Жабка• 2 часа назад
Ответ дляКинг-Конгша
50 тысяч в год это 4200грн в месяц. На питание и проживание пусть ещё 15000грн. У вас с мужем остаётся ещё 20тыс, вдвоем проживете. А нет, пусть муж подработку ищет. О чем вы раньше думали?
А второго ребёнка в детдом?
ротцвеники• 2 часа назад
Ответ дляРазгуляшка
Ну ,уже не плохо,а дальше дочка может работать
Не їм після шостої• 2 часа назад
Ответ дляРазгуляшка
У неї англійська 166, українська 156. Але на гранти я не надіюсь, навряд вони нам світять.
що значить навряд чи світить? почитайте умови надання і отримання грантів в цьому році на навчання (зараз вся інфа є в вільному доступі) В минулому році донька здала 2 предмета вище 150+ балів, подала заявку через дію і 17000 надійшли в цьому році на рахунок університету. Якщо бали набрані то грант є точно
Залатавая• 2 часа назад
Ответ дляЗаліковий троль
На навчання дітей відкладати потрібно з першого класу.
Згідна з Вами на всі 100 %. Заочна форма - це не навчання, одна назва. Теж пішла на заочну форму, тому що коштів бракувало - навчалась на початку 2000. Працювала з 19 років касиром в банку. Думаю, хоч і буде важко, але Вам потрібно пройти цей шлях, навіть якщо доведеться затягнути пояс.. І відверто кажучи, 50 тис. це не так вже й багато
Не їм після шостої• 1 час назад
Плюс якщо контракт то податкова вертає 18% від оплаченої вами суми за навчання. Там теж є умови почитайте, але з вашою з/п ви відшкодування отримаєте, головне щоб платником в квитанціях вказуйте того з батьків на кого контракт будете заключати бо не верне податкова гроші. От і рахуйте, Ваша донька вже заробила своїми балами собі на навчання 17 тисяч в рік (доречі ця сума буде оплачуватися кожного року навчання), плюс 18% від наприклад 50тис. це ще 9тисяч мінус від вартості.
Лама_мама• 1 час назад
Ответ дляНе їм після шостої
Є перелік спеціальностей на які надається грант, якщо не помиляюся, філологія не входить в цей перелік.
Меня много• 1 час назад
Ответ дляМій не такий
Ні, просто коефіцієнт буде менший
Важко буде в процесі і Крок 1 здасть половина , як цього року
Залатавая• 1 час назад
А взагалі ці декілька років навчання визначають майбутнє Вашої дитини на довгі роки наперед. Не економте на Вашій дитині.
Не їм після шостої• 1 час назад
Ответ дляЛама_мама
Входить, але на неї тільки грант 2 рівня, потрібно 2 предмета по 170+ балів. Тоді так, гранта не буде якщо ця спеціальність, тоді або щось інше обирати або якось викручуватися
Мию чакри щоденно• 1 час назад
Ответ дляРазгуляшка
Та тут я, думаю, що робити
Пойти на бюджет в пед,а на магистратуру в желаемый вуз
Параллельно максимально учить этот язык
Залатавая• 1 час назад
Ответ для220В
Что здорово? Рядом девочки будут приезжать на занятия на крутых тачках с последними айфонами. Дочь автора будет самой нищей на их фоне. Красота.
Ну й пофіг. Нехай думає про навчання, а не про те, на яких тачках хто їздить
Клин_Кляйн• 1 час назад
Ответ дляРазгуляшка
Середній бал 153
Проходит на бюджет во многие вузу на многие специальности. Пусть ищет подходящее.
когдадеЦкие• 1 час назад
По перше, це ще не багато
По друге, хто в домі головний?
Мій син підходить до мене і питає на скільки я розраховую його навчання. Це нормальне питання, щоб він шукав щось в ціх рамках
Сідайте і говоріть, пропонуйте альтернативу. Для цього спочатку пошукайте щось, що вам по карману
По друге, хто в домі головний?
Гадаю_По_шнуркам• 1 час назад
Ответ дляРазгуляшка
Автор, вам набагато легше буде платити помісячно, повірте, я так робила. Пишете заяву в бухгалтерію і платите 10 місяців по 6 тисяч - це не так боляче відчувається
Я не тону• 1 час назад
Ответ дляГомосноб
это нормально -работать на каникулах.Дочь не в Украине учится, все подрабатывают
На кого донька навчається?
Бо моя на архітектора і вчить діток англійської як підробіток
І оце тиждень назад закінчилася практика і сесія і вона як вичавлений лимон
Яка там робота на постійній основі
Тут аби ноги не протягти
Яка там робота на постійній основі
Тут аби ноги не протягти
Ласунка• 1 час назад
А дочка, що сама не розуміє, що нема у вас таких грошей платити за навчання? Хай поступає на бюджет. Чому ви їй боїтеся сказати? Вона вже доросла, має все розуміти.
Гадаю_По_шнуркам• 1 час назад
Ответ дляРазгуляшка
Чому? Грант першого рівня, 17 тис на рік вам якраз дадуть, чому ні?
Я не тону• 1 час назад
Ответ дляДавно без алко
Якщо ви не тріль.
Оплатіть дитині ВНЗ, де вона мріє вчитися
У вашої дитини є те, чого нема у 80% порадниць - мета у житті. Вам у цій темі радять люди, які отримали ВО, але міряють від 1 і створюють теми ’допоможіть з дз 1 клас’.
Вони ніколи в житті не працювали по спеціальності, а частина взагалі не працювала. Для них, що прикладна лінгвістика, що педінститут - одне і те саме:)
Приведу приклад з життя. Знайома з дитинства хотіла працювати бухгалтером, а її батьки влаштували вчитися на механіка, бо безкоштовно. В результаті працює прибиральницею.
Крім того, дуже важливе оточення. Студенти в педагогічному і інязі - це таки різні студенти, з різним рівнем.
50 тис на рік - це 5тис на місяць, це дрібниці. Будете всі разом економити перші два роки, з третього курсу дитина зможе підробляти, стане легше.
Оточення то важливе
Але навряд чи доньку автору мотивують до чогось одногрупниці на машинах і з айфонами
Може вийти зворотній ефект
І коли ти біла ворона, то теж якось не гуд
Може вийти зворотній ефект
Клин_Кляйн• 1 час назад
Ответ дляНоу коммент
там мальчики толковые водятся ещё....
Ага, на лингвистике...
ЛисичкаСестричка• 1 час назад
Ответ дляНеначасі
Вища освіта в певному вузі ще й контракт це саме забаганка! Моя донька вступила в вуз закордоном, я озвучила на яку максимальну суму в рік вона може розраховувати від мене, влітку пішла працювати. Вступила в державний вуз, отримує стипендію, яка повністю покриває навчання, гуртожиток і мінімальне проживання. Цього літа знову йде працювати.
А в якій країні вступила? Дивилась Німеччину, навіть якщо вчитися безкоштовно, гуртожиток та їжа десь 1200 євро, не потягнемо.
Гадаю_По_шнуркам• 1 час назад
Ответ дляКлин_Кляйн
Ага, на лингвистике...
У таких вузах і в кращі часи було три додіка на потік, а зараз і тих не буде, вангую
У мене в групі не було жодного, в сусідніх було по одному