Мама Чели• 16 октября 2014

Если подводят под сокращение - какие у меня права?

На работе грядёт повальное сокращение. Но руководство ещё то... Обманут сотрудников и не побрезгуют. Хочу знать, на что я могу претендовать. Мне положенна какая-то компенсация? Спасибо!
мААААсквичка• 16 октября 2014
меня тоже сокращают(( работаю до 30.11 и все....постою послушаю
Крем для арбуза• 16 октября 2014
на биржу труда с оплатой целого оклада (вроде 3 мес), потом 0,5 оклада (тоже 3 м)
nadine• 16 октября 2014
Во первых вас должны предупредить за 2 месяца до сокращения под роспись. Сейчас гляну точно что положено вам, на вскидку помню что 2 оклада работодатель выплачивает. Давно не сталкивалась с сокращением, слегка подзабыла..
Вообще не факт• 16 октября 2014
Главное - НЕ идти работать на неполный раб.день
НЕ писать заявление за свой счет
Смысл - у Вас ДОЛЖНА быть средняя з/плата высокая.
Есть случаи, что сотрудникам говорят о сокращении, а в центр занятости бумаг НЕ передают и в трудовой пишут другую статью.Тогда в центре занятости и на фирме ничего почти не получите.

Компенсация положена и выплаты в центре занятости положены .Сумма выплат зависит от средней з/платы
Вообще не факт• 16 октября 2014
http://advocat-cons.info/index.php?newsid=8537#.VD...
мААААсквичка• 16 октября 2014
Ответ дляВообще не факт
НЕ писать заявление за свой счет

а по какой статье должны сократить? чтоб знать...
Вообще не факт• 16 октября 2014
Після закінчення двохмісячного попереджувального строку роботодавець повинен видати наказ про звільнення. У день звільнення необхідно видати працівникові належно оформлену трудову книжку, копію наказу про звільнення з роботи і провести з ним розрахунок у встановлені законом строки ( ст. 47 КЗпП України).

На Вашу вимогу (працівника) роботодавець повинен видати довідку про роботу на підприємстві із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати ( ст. 49 КЗпП України).

У день звільнення роботодавець повинен виплатити працівникові всі суми, що належать йому від підприємства (заробітну плату, вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку, компенсацію за невикористану відпустку).
nadine• 16 октября 2014
http://www.warning.dp.ua/korp57.htm - вот хорошая статья, компенсация - один оклад. Статья сокращения 40 п.1
Вообще не факт• 16 октября 2014
Ответ длямААААсквичка
вроде эта

пунктом 1 статті 40 КЗпП. Звільнення працівника на цих підставах здійснюється з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв´язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації. Звільнення за пунктом 1 статті 40 КЗпП може здійснюватися також у зв´язку із скороченням чисельності або штату працівників. На підставах, вказаних у цьому пункті, може бути розірваний трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності;
Вообще не факт• 16 октября 2014
Ответ дляnadine
Берут среднюю з/п -а не оклад.
nadine• 16 октября 2014
Ответ дляАкито
Берут среднюю з/п -а не оклад.
ага, верно.. просто когда сокращали работника - у него был голый оклад, сот и вспомнилось неверно
Вообще не факт• 16 октября 2014
За розрахунковий період для визначення середньомісячної заробітної плати беруться виплати за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (в нашому випадку це звільнення).

Зверніть увагу, що ЧАС, протягом якого робітник не працював, і за ним не зберігався заробіток або зберігався часткового, ВИКЛЮЧАЄТЬСЯ з розрахункового періоду
Вообще не факт• 16 октября 2014
Ответ дляnadine
Это ему еще и повезло
А в основном перед сокращением переводят на 0,5 оклада и люди получают крохи
Вообще не факт• 16 октября 2014
Если не получается по сокращению - пишите заявление
ЗА згодою сторін