Вот задаюсь таким вопросом. Ребенку сейчас 2 года всего, но уже хочу изучить и понимать как поступать. Может у кого был личный опыт, может все-таки до шести лет рановато?
Zhanna1982• 29 декабря 2014
Я бы в 5,9 не отдавала,считаю,что рановато.Мой пошел в 6,6,так были дети.которые после 7-ми,ну там 7 и пару месяцев,так им легче учеба давалась.
Sveta-mama• 29 декабря 2014
в 6,9 отдавайте!
у меня сын декабрьский, тоже задавалась таким же вопросом в свое время)
по уму можно было и в 5,9 отдать, а вот психологически в 6,9 был более готов!
nikolina80• 29 декабря 2014
Я отдала в 6,8 не жалею у нас просто вся группа с садика дружненько пошла ,пошла бы группа в 5,9 и мы бы пошли...А у дочки подружка на 1 месяц старше моя декабрская,девочка октябрская ее мама отдала на год раньше так как маме под 50лет боялась что нужно еще и выучить! Не скажу что на ребенке как то отразилось учиться хорошо...хотя сейчас такая програма что я бы не успевала...
у мене груднева дівчинка, обирала теж між цими двома варіантами. У нас вийшов 2-й варіант з незалежних від мене причин, хоча я думаю, що і в 5,9 у нас в школі було все ок (тоді клас набирала дуже класна вчителька, а ми зараз навчаємось просто у нормальної).
І моя відповідь така: це треба дивитися лише на дитину. Психологічна готовність+інтелектуальна, до того ж ці 2 готовності треба старатися розвивати рівномірно. Бо якщо дитина не може всидіти на місці, але вона вміє добре і читати і писати, то у неї ще менше шансів адаптуватися до навчального процесу, аніж у дитини, яка не всидить на місці, але не знає більшості з того, що проходять на уроці.
Дитина в школі має вміти управляти своєю увагою, рука має бути готова до письма, дитина має вміти запам’ятати завдання, розбити його на 2-3 етапи, і виконувати поетапно. Але всі ці вміння не те, що треба видресирувати у дитини, а дочекатися, коли вона фізично буде взмозі зробити.
Джуе класна книга про готовність дитини саме до вітчизняної системи освіти - ’как пережить 1 сентября’.