Армейская• 16 января 2015

Девочки! Есть среди нас украинские филологи?

В общем, суть такова. О нашем городе был ролик сегодня в ТСН. Суть поясню . Недавно совсем у нас был взрыв в кафе в центре города, есть пострадавшие от пожара. Сегодня - опять пожар в торговом доме. Хозяин обеих зданий - один человек. Вот в чем вопрос. Прозвучала фраза "спалене внаслідок вибуху кафе". У нас это восприняли так. Раз спалене - значит не сгорело, а сожгли..Иначе было бы "згорiле". МОе мнение- неточность перевода.
Наивная Хо• 16 января 2015
що саме спалене?

Ростки жимолости• 16 января 2015
сожженное в следствие взрыва кафе. Не факт, что умышленный поджег, просто речевой оборот
ХикориДикори• 16 января 2015
Я такої ж думки як і Ви
Машка-замарашка• 16 января 2015
Я думаю кафе все же был поджог. Просто со взрывом
Наивная Хо• 16 января 2015
Ответ дляРостки жимолости
а вы филолог?

а то с ошибками пишете
Ростки жимолости• 16 января 2015
Ответ дляНаивная Хо
а вы филолог?

а то с ошибками пишете
просто перевела, чтоб яснее было
Сундучок с каникулами• 16 января 2015
вот так и палятся ТСНщики
автор Армейская • 16 января 2015
Ответ дляМашка-замарашка
Та на было там поджога. Но вопрос не в этом даже, а в том, что употребили именно этот речевой оборот)
Машка-замарашка• 16 января 2015
Ответ дляАрмейская
Ну они тоже люди и частенько могут ляпнуть что нибудь не пофеншую

Диверсификация• 16 января 2015
’Згоріле’ трохи не підходить. Краще вже ’знищене пожежею кафе’, щось типу цього.
А спалене - це тоді, коли хтось спалив. Ви праві.
Marisha2912• 16 января 2015
Подивилась словники, спалений та згорілий синоніми, різниці в значеннях немає, вживаються і так і так. Значення - те, що знищене вогнем, без пояснення причин
Машка-замарашка• 16 января 2015
Ответ дляАрмейская
А что не так? мне просто интересно.
АННА__• 16 января 2015
Кафе сгорело по причине взрыва.
автор Армейская • 16 января 2015
Ответ дляМашка-замарашка
А что не так? мне просто интересно.
спалене - це тоді, коли хтось спалив. Якось так
Указка• 16 января 2015
Сгоревшее = що згорiло.
Тень льва• 16 января 2015
’Спалене ’- від палити (хтось підпалив), ’згоріле’ - від горіти (могло і само згоріти). В принципі, може бути і так, і так.Лише автор сюжету Вам скаже,який підтекст вклав у повідомлення.
Машка-замарашка• 16 января 2015
Ответ дляАрмейская
. Прикметник. Передає значення “який зазнав дії вогню, сонця тощо; згорілий”. “По дорозі до землянки, викопаної неподалік спаленої хати, він угледів ще одну групу полонених” (Олександр Довженко), “Засмерділо спаленим бензином” (Євген Гуцало).
Спаленний. Здатний горіти, згоряти; горючий.
Машка-замарашка• 16 января 2015
ЗГОРІТИ (знищитися вогнем), СПАЛИТИСЯ, ПРОГОРІТИ, ПЕРЕГОРІТИ, ВИГОРІТИ, СПОПЕЛІТИ, ЗДИМІТИ[ЗДИМІТИ]діал. (до кінця, до останку). - Недок.: згоряти[згорати], палитися, спалюватися, прогоряти[прогорати], перегоряти[перегорати], вигоряти[вигорати], попеліти. У стайнях ревіла прив’язана худоба, душачись у диму і згоряючи живцем (О. Гончар); Добро палиться, та нічого не варить (М. Номис); Уночі в превеликий вітер загорілась невеличка халабудка, та од тієї халабудки спалився і ввесь хутір (О. Стороженко); Міст, перегорівши, з гуркотом повалився в воду (О. Гончар); - Нащо він штемпелі попсував?.. Треба кинути в огонь, нехай отам попеліють разом із свідоцтвами (Лесь Мартович); Слобода, здимівши, дотлівала в пожарищі (О. Ільченко). - Пор. I. горіти.
Каменная Фрося• 16 января 2015
Итальянский филолог.
Автор, согласна, фраза построена некорректно.
Но вот зданий обоих, а не обеих (у Вас в заглавном посту)

Каменная Фрося• 16 января 2015
Ответ дляАрмейская
Сейчас Вас закидывают синонимами и тлумаченнями, но реально правы Вы.

Фраза строится:

если спалене, то кимось або чимось, колись и т.д.
и никак не внаслидок.

А вот сгоревшее - то да, вследствии, по причине, в течение и т.д.
автор Армейская • 16 января 2015
Ответ дляКаменная Фрося
Итальянский филолог.
Так, помилка. Скоріше, описка). Писала дуже швидко). Українську, до речи, вивчала самостійно) Живу в російськомовному регіоні. Вибачайте)
автор Армейская • 16 января 2015
А то что у меня ’обеих зданий’ - это значит ,надо идти спать...
Каменная Фрося• 16 января 2015
Ответ дляАрмейская
я на всякий случай поправила))) у всех бывают пробелы или проблемные моменты) и описки, безусловно
Машка-замарашка• 16 января 2015
Ответ дляКаменная Фрося

Фраза строится:

и никак не внаслидок.

Хата може бути як згорілою так і спаленою

А а помните песню

Горіла сосна, палала
Сосна горіла внаслідок підпалу