Мама Карло• 27 июня 2013

За что я люблю украинский язык

Деловитая• 27 июня 2013
І ще відпочивала з нами сімя, батьки поїхали, залишилась няня з дитиною 4 років. Батьки зразу просили, щоб ми дочку навчили хоть трішки української. А няня, родом з Росії, її важко дається чужа мова, та щей вона вже в літах, біля 60 років. Так вона говорить, що змушена була з садочку піти, працювала вихователькою. Причина, не могула освоїти нової програми написаної по українськи.

Друга сімя теж с Херсону, розмовляли по російськи, но ми раз на кухні зійшлися, так вони такі патріоти! Молодці! Було приємно спілкуватися.

І ще молоді хлопці з Кривого Рогу, як почули, що я розмовляю українською, зраділи, і також перейшли на українську. В розмові зясували, що вони також тільци за українську мову!

Я приїхала і щрозуміла, молоде покоління більш свідоме, Радянський Союз в минулому. Ура!

А ще були люди з Запоріжжя, і інших міст східної України. Всі зі мною старалися розмовляти українською.

Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляСегодня я не я
Дід приїхав із села, ходить по столиці.
Має гроші — не мина жодної крамниці.
Попросив він:
— Покажіть кухлик той, що з краю.—
Продавщиця:
— Что? Чево? Я не понімаю.
— Кухлик, люба, покажіть, той, що збоку смужка.
— Да какой же кухлік здесь, єслі ето кружка.—
Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови:
— На Вкраїні живете й не знаєте мови.—
Продавщиця теж була гостра та бідова.
— У мєня єсть свой язик, ні к чєму мне мова.—
І сказав їй мудрий дід:
— Цим пишатися не слід,
Бо якраз така біда в моєї корови:
Має, бідна, язика і не знає мови.
Супер!
Деловитая• 27 июня 2013
І доречі няня дуже сильно комплексувала, що не вдається їй вивчити мову.
Значить не так все погано. Все помаленьку йде в правильному напрямку!
_krapka_• 27 июня 2013
Ответ дляСегодня я не я
Дід приїхав із села, ходить по столиці.
Має гроші — не мина жодної крамниці.
Попросив він:
— Покажіть кухлик той, що з краю.—
Продавщиця:
— Что? Чево? Я не понімаю.
— На Вкраїні живете й не знаєте мови.—
Продавщиця теж була гостра та бідова.
І сказав їй мудрий дід:
— Цим пишатися не слід,
Бо якраз така біда в моєї корови:
Має, бідна, язика і не знає мови.
Болтушка Му• 27 июня 2013
Ответ дляSjuzy

А я досі памятаю як нас, будучи у відрядженні хапав за руки незнайомий дядько на донецькому книжковому базарі, як почув, що ми розмовляли українською мовою, і просив поговорити з ним хоч трішки рідною мовою, ледве не плакав, а ми на потяг поспішали...
сумно... ми їхали додому, на Україну.
Бо не скрізь в Україні - Україна.
12 років минуло, а я його памятаю.
Деловитая• 27 июня 2013
Тому тут не зовсім правильно показана картина. Прогрес є великий на Сході.
Може деякі люди і терпіти не можуть, ті хто має язик, но не знає мови. Но більшість молодці. Я це побачила, порівняти є з чим, раніше часто відпочивали в Криму. в 91-99 роках туговато було, зовсім туго.
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляБолтушка Му
сумно... ми їхали додому, на Україну.
Бо не скрізь в Україні - Україна.
12 років минуло, а я його памятаю.
так так є таке, просто люди, які розмовляють по російськи, не можуть побачити того феномену, що насправді багато російськомовних людей з радістю сприймають українську мову. . А як тільки людина починає розмовляти по українськи, багато хто дуже позитивно відкликається.

І ще ми відпочивали в Криму, і одна росіянка пожартувала, ’что в Крыму одни кацапы отдыхают’)))
А тут повертається жіночка з донецька, і каже: ’ Какие мы кацапы? В Донецке нету ни одной украинской школы’ ! От так це було, щоб не збрехати в 95 році.

Тому не варто розписуватися за всіх, що Схід не любить українську і тд. В мене інший досвід. Дуже позитивний і обнадійливий.
Волшебная палочка• 27 июня 2013
Ответ дляМама Карло
нікого обідити я не хотіла..
Я все больше убеждаюсь, что вы затеяли эту тему не из большой любви к украинскому языку. Если бы вы его так любили, то хотя бы его знали. НЕ ’обідити’, а ’образити’! Да, я не люблю украинский язык! Но, я его хотя бы знаю, в отличии от вас. И не прикрывайтесь диалектом, это уже глупо. И только дурак, может перевести Пушкина на украинский, когда имеет возможность читать его в оригинале. Вы пойдите скажите англичанам, что Шекспир на украинском, звучит куда мелодичнее..... А в опере слушать ’Евгения Онегина’ на украинском - это просто извращение. Вместо: ’Паду ли я, стрелой пронзенный.....’ слушать: ’Паду лі я дручком пропертий....’ Это, надо признать - шедеврально. Для того, чтобы любить свой язык на котором говоришь, для этого надо на нем думать. Что и делает добрая половина населения Украины. Этакие заложники. Думают на одном, а заставляют говорить на другом.
Дайте подуться• 27 июня 2013
Ответ дляНата Лия
разве в украинском языке есть слово ’обідити’?

образити,скривдити
є таке слово)
http://sum.in.ua/s/obyzhaty

tasol• 27 июня 2013
Ответ дляSjuzy

а мы отдыхали с сестрой мужа. А они живут в Б.Церкви и просто безуууууумно мелодично и красиво разговаривают на украинском. Мне бы очень хотелось, чтобы мои дети переняли их манеру говорить, но уже на второй день не мои карапузы, а её дочка заговорила на азировском диалекте вот такое ’переучивание’ получилось
mamba:)• 27 июня 2013
Ответ дляВолшебная палочка
браво . в точку
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляВолшебная палочка
а що поганого в тому щоб слухати Пушкіна в оригіналі, це супер! Я пишаюся тим,що вивчила іноземну мову самостійно, і маю змогу слухати Пушкіна в оригіналі. З задоволенням послухала би Шекспіра, но нажаль, англійська моя так собі.

А то що теперішнє покоління може ще більше не вчити російську, ну і що? Можливо, вони замість російськоївивчать англійську і французьку, і будуть читати англійську і французьку літературу в оригіналі. Різниця то яка? Все одноцімовидля них іноземні, тому що вони українці. Цікаво, багато росіян читають Кобзар в оригіналі?
mamba:)• 27 июня 2013
Ответ дляДайте подуться
є таке слово)
http://sum.in.ua/s/obyzhaty
все примеры -авторская речь
Болтушка Му• 27 июня 2013
Ответ дляВолшебная палочка
А Ви Гончара, Стуса, Загребельного Кобилянську, Костенко читали?
Чи потрібен переклад?
Не любите? Справа Ваша. Головне - майте повагу до мови країни, в якій живете.
Болтушка Му• 27 июня 2013
Мені боляче, мені соромно, що в моїй такій стражденній і великій країні досі є люди,
які мають громадянство Україні, і при цьому ніколи не були і не будуть українцями.
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляБолтушка Му
Чи потрібен переклад?
ну про що ви пишете, думаю Шевченка, Франка, Л.Укріїнку, не читали.
А про хто такий Гончар чи Стус мало хто знає.
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляБолтушка Му
ну прогрес є! Я його побачила.
mamba:)• 27 июня 2013
Ответ дляSjuzy

На Донбассе бОльшая часть учебных учреждений - русскоязычная. Для меня родной - русский. И для большинства тоже. Мы думаем и говорим на русском, только теперь это ставят нам в укор. Хотя... мы же ограниченные, что с нас возьмешь
Волшебная палочка• 27 июня 2013
Ответ дляSjuzy

Так, в том то и беда. Что родной язык, который слышат с младенчества, не дают выучить, и тот который должны, вроде как знать, тоже не выучат досконально. Потому как, не любят его.

Дайте подуться• 27 июня 2013
Ответ дляУдачная
Девочки сами с Донбасса,все русскоязычные старшая дочь в 8 класс перешла по украинскому 10,11 баллов,по русскому ходит к репетитору 8 баллов,вот и пойми.
певно тому, що рідна мова
у нас є друзі з Росії, сміються з нашої розмовної російської, як ми з Азарова)
Болтушка Му• 27 июня 2013
От важко собі уявити таку тему у будь-якій іншій країні світу,
де б потрібно було відстоювати споконвічну державну мову
Це дико. Не знаєте мови - вчіть, і а не заперечуйте.
’Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбиає мову’(Ліна Костенко)
Царь-Матушка• 27 июня 2013
Ответ дляБолтушка Му
тому що не знають і не розуміють.
тому що обмежені.
не люблю таких людей
живуть в Україні, і хають свою ж землю і мову.
Ні в одній країні світу такого нема.
Нарешті хоч хтось написав В УКРАЇНІ, а то все на Україні і на, кому і що на? Українською буде правильно в Україні.
Волшебная палочка• 27 июня 2013
Ответ дляБолтушка Му
Чи потрібен переклад?
Не читала и не собираюсь. Есть великое множество достойных писателей, которые занимают почетное место в семейной библиотеке. В переводе, не нуждаюсь также. Но, если уж на то пошло, вы даже не сможете ответить, откуда произошел украинский язык. В отличии от того же русского. У Украины, даже истории своей нет, а вы пытаетесь манипулировать языком.
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляВолшебная палочка
мені вас шкода, справді, слава Богу я живу в країні, яка мені рідна, я українка, для мене українська рідна.
Важко жити на землі і чути чужу мову, щей відчуватидо неї таку антипатію. Це справді важко. Я не знаю, щоб робила на вашому місці. Як би я була в Росіїї... хм...напевно просила би притулку в Україні. Шкода, що Росія не є настільки дипломатичною. Скільки людей б не мучилося, і не накопичувало агресію всередині себе.
Болтушка Му• 27 июня 2013
Ответ дляВолшебная палочка
ну так їдьте до свого родного ’язика’
Вас там ждуть.
А моя дитина як іноземну мову хай вчить англійську і ще припустимо французьку.
І заразом для статистики, порахуйте, у скількох російських школах викладають українську мову,
а українців там теж немало.
Царевна Лягушка• 27 июня 2013
Ответ дляSjuzy
Это Ваше мнение. Не думайте плохо о людях. Очень много умных и образованных людей, любящих украинскую литературу живут в нашей стране.Названные мной и Вами авторы им хорошо знакомы.
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляДайте подуться
певно тому, що рідна мова
от в тому і річ. Російська далеко не російська.
Царевна Лягушка• 27 июня 2013
Ответ дляВолшебная палочка
’Остапа понесло!’..........
Белая и пушистая• 27 июня 2013
Ответ дляПокращена
это всего-лишь ваше мнение. Я именно НЕНАВИЖУ немецкий язык, меня коробит, когда я слышу его даже как фон, когда смотрю немецкий фильм с переводом, и поэтому я даже не могу воспринимать фильм в целом с его сюжетом и игрой актеров. Так что лично мне такое чувство по отношению к языку знакомо, а вы можете думать на этот счет все, что вам угодно.
Странно, почему любить язык - это нормально, а ненавидеть - ’недоречно’
Я точно так же могу сказать, что любить можно родину, семью, детей, природу, а использовать это слово для языка - ’некстати’
Любити, і правда, можна все що завгодно, для любові не потрібні пояснення. А от для слова НЕНАВИЖУ має бути аргумент, а не просто ’громогласное голословное вопение’ . Мова може бути тяжкою,незрозумілою для сприймання, ’різати вухо’ і т.д...., але не ненависною...
Деловитая• 27 июня 2013
Ответ дляЦаревна Лягушка
Не читала и не собираюсь. Есть великое множество достойных писателей, которые занимают почетное место в семейной библиотеке. В переводе, не нуждаюсь также. Но, если уж на то пошло, вы даже не сможете ответить, откуда произошел украинский язык. В отличии от того же русского. У Украины, даже истории своей нет, а вы пытаетесь манипулировать языком. Это Ваше мнение. Не думайте плохо о людях. Очень много умных и образованных людей, любящих украинскую литературу живут в нашей стране.Названные мной и Вами авторы им хорошо знакомы. подивіться про що я пишу. Я впевнена, що багато читали і українську і російську літературу. Не залежно від мови якою вони розмовляють.
Але є і такі...

от про таких я і пишу, історії не знають, мови не знають, літератури нечитали і не збираются.

Мені не образливобуло вивчити російську мову, і перечитати всю російську класику, я від того дурніша не стала.
Але деяким громадянам України образливо і низько читати українською, і вчити її історію. Так вивчіть її як іноземну, від того ви дурніші не будите.