Омлетик• 31 августа 2016
20 днів, 8 країн, 3 моря, 5 тис.км, 2 тис.дол - сім´єю.
Це анонс :)
На вихідних напишу звіт. Зараз все одно всі в школу збираються.
п.с. Ні, проживання не в наметах, в пристойних готелях. Подорож своєю автівкою.
Омлетик
• 01 сентября 2016
Ответ дляO-Yumi
Ага, ну значит Черногория, Албания, Греция, Болгария, Румыния и, вероятно, Турция )))) Хороший маршрут! А в Грузию - нет, нам не удалось съездить, Визэйр за две недели до поездки отменил рейсы. Очень хочется туда, но машиной через Россию не поедем, а перелеты дороговаты. Ждем прихода новых лоукостов ))))
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1483636
це моє недавнє
і ми вирішили колись через Болгарію-Туреччину в Грузію автівкою вздовж моря обігнути
це моє недавнє
Омлетик
• 01 сентября 2016
Ответ дляO-Yumi
Могу предположить, что это Албания. Интересно будет почитать
п.59
дорога туди: Угорщина - Сербія - Чорногорія - Албанія
дорога назад: Албанія - Македонія - Болгарія - Румунія - Молдова
Омлетик
• 01 сентября 2016
9.08 (день перший) Берегове-Будапешт, Сербія
в Будапешті обід (розрахунок карткою), погуляли трохи, дороги казка, вінетку купили ще в Берегові
Сербія зустріла циганами, платним туалетом біля митниці (1 євро) і горами сміття вздовж міжнародної траси до Белграда
заплановану за маршрутом ночівлю в НовиСад або Бєлграді вирішили не робити, їхали і вночі, дороги гарні, вінеток нема, є платні ділянки, розрахунок картками, заправки і перекус
вночі зупинялися двічі просто подрімати, вдосвіта 10го серпня (день другий) перетинали кордон *Сербія-Чорногорія*, та ділянка Сербії вже в горах - краса! за цю красу я *пробачила* Сербії першу її непрезентабельну частину.
Шлях вже по Чорногорії - краса неймовірна! суміш кримських скель з карпатами, гірська (якісна!) траса з множиною тунелів, і це все в ранковому сонці - дух перехоплює!
Вирішили заїхати в Бар (раніше хотіли до Будви і потім на південь), до моря, щоб подивитися місцеві курорти, дорогою перекусити. Перекусили в місцевій харчевні на виїзді з Подгоріци (порції гігантські! все смачно, все не змогли з´їсти, запакували з собою і доїдали ще на другий день вже в Албанії)) Було вже спекотно, скупали малого в Барі, заледве змогли його відтягнути від моря і поїхали далі. Одна платна ділянка (тунель). Краєвиди дуже гарні, вода чистенька. Обід на нас всіх вийшов 36 євро - це ми доїдали ще на другий день.
Того ж дня ми перетнули кордон Албанії (навіть ніхто паспорти не дивився! записали номер машини здалека і махнули рукою) - і ось ми в Шкіперії)
На 10серпня в нас вже був забуканий Голем.
(далі напишу ввечері)
Кашка-маняшка• 01 сентября 2016
Ответ дляОмлетик
(далі напишу ввечері)
Автор, мы 1,5 недели как вернулись с Албании.Летели самолётом.Так вот, они даже в аэропорту штамп о прибытии-отбытии не ставят в паспорт.Хотела обновить новый паспорт штампом, так не получилось.
Омлетик
• 01 сентября 2016
Отже, їдемо, на стрьомі, очікуємо натовпи циган і побачити *жопу міра*)
Аж ні, дороги пристойні, все гуд, нас зустрічає фортеця на горі.
Голем - передмістя Дуреса (Дурес, точніше Дюрес - велике місто-порт).
Оскільки ми не любимо великих міст і шумних тусовок, то наш шлях в Голем.
Проблема №1 - мовний бар´єр. Багато хто з дорослого населення знає італійську (вони їздять туди на роботу, ми - ні. У мене інгліш шкільна програма, у чоловіка дойч (жив/працював певний час там). Албанською ще як написано, то є 10% шанс, що зрозумієш, а як почнуть говорити - жесть...Це була пічалька, бо:
Проблема №2 - практично відсутні позначення вулиць, нумерація будинків. Якщо і десь є - то дрібним шрифтом і фіг знайдеш. Це в них так історично склалося, за часів *відмороження* вулиці не мали назв, щоб заплутати *ворогів*.
Але молодь спілкується англійською, навіть поліцейські деякі дуже добре володіють інглішом, більшість так точно. Тобто, допитатися все ж-таки можна якось.
Проблема №3 - банківські відділення і банкомати тільки в *сіті* (центри міст). Тобто, якщо ми звикли, що у нас в кожному селі є *Приватбанк* - то там такого і близько нема.
За всю поїздку нашу банкомати мені траплялися (ті, що не в *сіті*) один через 50 або більше км, і не факт, що кожен буде робочий)).
З обміном валют проблема теж вирішується: можна поміняти на заправках (прям у заправщиків), і в деяких ресторанчиках. Так, курс може дещо різнитися від офіційного банківського, але не критично. Євро беруть фактично всюди. Долари так на руках можна поміняти на півночі безпроблемніше, на півдні їх чомусь не дуже хочуть, але на півдні і банкомати частіше зустрічалися (Саранда, наприклад).
Коротше, близько 7ої вечора ми таки знайшли наш перший готель.
Одразу скажу, пошуки кожного наступного з готелів - це такий собі квест щоразу. А їх у нас було в Албанії 7шт забукано.
Ми б знайли той готель раніше, але...в нас була пригода)) ми на неї витратили три години в Тірані (Тірана не була в наших планах, але ми туди заїхали, щоб знайти...100 доларів від *Орел и Решка*
- і насправді просто схотілося пригод))
Про ТОЙ випуск передачі мушу сказати окремо - він ПОВНИЙ ВІДСТІЙ.
Прасціцє за капс.
Кароч, в передачі не показали про країну практично нічого, окрім північних *фьйордів*, і то це була не золотокарткова частина подорожі. Леся з золотою карткою не показала нічого...її частина випуску складалася з вибору авто, покупки авто, їзди на авто...ну, в морі скупалася. ВСЕ! Та про Центр та Південь Албанії можна сто таких випусків зняти!
- і насправді просто схотілося пригод)) Про ТОЙ випуск передачі мушу сказати окремо - він ПОВНИЙ ВІДСТІЙ.
Прасціцє за капс.
Омлетик
• 01 сентября 2016
Коротше, три години ми в Тірані ті 100 дол шукали. В передачі був даний скрін карти з позначкою *місця*, а по кадрам Леся зовсім в іншому місці з кущів вилазила. Різниця у два квартали. Ми знайшли і те місце, і те. Звісно, там нічого не було)) ну, розважилися.
Приїхали в Голем. Знайшли готель (Golem Hotel Venezia, там мало бути дві ночі зі сніданками, 74Є). Упс - сюрприз: щось там Букінг з господарями наплутали і нас можуть заселити лише наступної ночі, снідати все одно в них і поселяють у сусідній готель (власники родичі). Там номер більший, двокімнатний, з кухнею, великий балкон з видом на море (перша лінія), я його теж бачила на Букінгу, але мене не зачепив. Що, що ж робити, заселяємся. Є москітні сітки, але комарні все одно повно. Зранку на сніданок у свій готель і переселення. там мені подобається більше - новіше, охайніше, хай і без окремої кухні.
Пляж пісок, прямо перед готелем, лежанки і парасольки безкоштовні (правда, не нові, але нехай).
Сама місцина з інфраструктурою - є багато різних магазинчиків, базарчиків, готельчики там кучно, навіть є якісь атракціони для малечі. Ціни на півночі Албанії нижчі. Коротше, з дітьми нормально.
Пляж великий, на пляжі носять все - від фруктів до костюмнмх брюк і комплектів постільної білизни)).
На території готелю був свій окремий ресторанчик, його хвалили, але ми там так і не побували.
Нас чекала Вльора (110 км від Голема, дві ночі, апартаменти, 60 Є).
Але до того ми мали вирішити одну проблему.
(далі буде)
Омлетик
• 01 сентября 2016
упс, фотки не доклала
п.с. Тірана, як і вся Албанія, активно розбудовується і набуває *європейських* рис.
Звісно, що як і в кожному місті є свої непрезентабельні *райончики*, але сам центр і проспекти - цілком пристойно виглядають.
Омлетик
• 01 сентября 2016
Вльора! чудове місто) це золота середина між ще *непричесаною* Північчю і вже розбещеним Півднем. За два-три роки там буде шикарно!
фото вид з балкону
апартаменти: квартирка-студія, кухня повністю обладнана, все нове, санвузол з пралкою, балкон великий з вуличними меблями, вид на море, тихе спокійне місце, віддалене від центру.
До міського пляжу хвилин 15 йти (спускатися, Вльора у тій місцевості дуже стрімко на пагорбах, назад підійматися дуже круто, але нам це не було проблемою). Внизу повно ресторанчиків (на першій лінії, маркети на другій лінії). На міському пляжі ми жодного разу не були, тому розповісти про нього не можу. Ми автівкою на пляж їздили південніше.
Дістатися до наших апартаментів нам допоміг молодий грек, якого ми піймали на іншому підйомі (пролетіли свій, бо на карті там була позначка заправки, якої насправді не було). Грека потім відвезли на місце:) англійською він не спілкувався, його родичі тим більше.
Нам те місце дуже сподобалося. Охоче б пожила там певний час)
З мінусів: набережна зараз без тротуарів практично - йде ремонт, будуть нові широкі тротуари.
Про крутий підйом вже розповіла (але не вважаю це значним недоліком, будете в тонусі, це як фітнес)), ну, і про пляж місцевий нічого не знаю.
Обідали там по нашій вуличці нижче у якогось грека чи турка - 20 дол обід обійшовся (з пивком і кавами-напоями включно), супи, салати, риба на грилі. Все свіже! Рибка ще вранці в морі плавала і горя не знала)
Продукти купували ввечері в маркеті - все сподобалося.
Пляж, який ми відвідали - 100 грн заплатили за два лежака і парасолю. До обіду займали чотири лежака і дві парасолі (без доплат), кафешка тут же, носять гарсони замовлені напої. Під обід музичка (клубна) стає поволі гучніша, італійці (основні туристи) встають пізніше і з´їжджаються на пляж пізніше. Можливо там ввечері паті і афтепаті)) а ми в обід звалили.
Взагалі, на пляжах ми переважно бували до чотирьох годин разово, це максимум (тобто, засмагали/купалися), двічі на день ніколи не ходили, нам вистачало тих три-чотири год.
фото вид з балкону
Омлетик
• 01 сентября 2016
У Вльорі сходяться два моря, за Вльорою вже Іоніка, наш шлях туди (а це через гори проїхатися), через національний парк Лльогора, де в нас була забукана одна ночівля серед лісу (без моря), у бунгальчиках, сніданок шведський стіл включено (дуже розмаїтий!), критий басейн і сауна для гостей теж безкоштовна. На території - будівля готелю з номерами, рестораном і *спа*-центром (з тим басейном і сауною, плюс розваги у фойє типу більярду, пінг-понгу і т.п.), кілька тих самих дерев´яних бунгало (в кожному дві спальні, передпокій, зручності), дитячий майданчик...і ручні косулі та олені, що вільно гуляють територією і є частиною цього комплексу. Їх можна годувати, гладити. Дітям прикольно!
Ми там провели добу, і цього було достатньо. Більше двох днів там було б нудно (нам).
Накупалися в басейні, пообідали в ресторані, посиділи перед хатинкою, подихали повітрям, поговорили з оленями - все сподобалося) краєвиди шикарні! Кругом високі гори, сосни - краса!
п.с. Після Вльори шляхом до Лльогари - передмістя Вльори Орікум і Радхіме, там теж добре з малими дітками (не стрімко, пласка місцевість), можна забукати апартаменти недорого.
Омлетик
• 01 сентября 2016
ще з Лльогари (то наш був найдорожчий готель, 72 Є з шикарними сніданками і басейном)
Омлетик
• 01 сентября 2016
А, був один облом: на Букінгу було вказано, що готель приймає картки.
Але нам там не вдалося розрахуватися карткою, бо (ми потім на таке ж часом натрапляли) в деяких випадках є проблеми з обслуговуванням карток Віза і Мастєркард саме СНГовських (рос., укр.)
Було, що приймало, а було що ні. І це не тільки в Албанії (Молдова в цьому плані взагалі *рулить* - ну, але про Молдову буде окрема розмова
).
В Албанії таких випадків було всього кілька.
). В Албанії таких випадків було всього кілька.
Омлетик
• 02 сентября 2016
Ще кілька особливостей Албанії:
- для албанських водіїв ПДР річ досить умовна) їздять і паркуються не зважаючи на інших учасників руху
- не торгуються, названа ціна і є кінцева, до *чаєвих* не звикли
- продукти свіжі, для вирощених культур заборонені всілякі хімічні *кропила*, тому все екологічно чисте, *органічне*, морепродукти без заморозок-розморозок
- 1 порція замовленого салату легко розкидається на 4 (ну, на 3х це точно), хліб свіжий до страв подається безкоштовно, кава подається зі склянкою води (беріть *турецьку* каву, в Чорногорії теж така є), піци великі, обід на 4х нам обходився в 20-35 Є від кафешок до ресторанів, це з напоями (вино мені, пиво таткові, соки дітям), морепродуктами, першими стравами, салатами обов´язково (здається. я вже про це писала?)
- соки дітям у кафешках є двох видів: ж.баночка або реальний фреш, з пакетованих соків не наливають
- багато італійських та грецьких продуктів (дешевше, ніж у нас))
- бензин дорожчий, ніж у нас (31-33 грн за л), але він якісний, і тому розхід менший
- автосервісів різного гатунку - тьма! шротів і т.д. Можна зібрати собі монстра)
Була у нас проблемка - прогоріла прокладка в глушаку, ревло (десь в Големі). Прості албанські хлопці нам підтягнули і зварили це діло, взяли грошей 5 Є, *символічно*. Причому англійською і німецькою ніхто з них не балакав) як і ми албанською))
- кефір і йогурт густі, хоч ножем ріж, натуральні, звісно
- ціни:
буханка хліба різана, з пекарні 10 грн,
молоко 1,4л пляшка 20-25 грн (різний виробник і жирність),
кефір/йогурт 1л 20 грн
пиво ж.банка 0,5л 16 грн (місцеве, достойне), пиво пластик 1,5л 36 грн
ціни на овочі і фрукти, та й взагалі на продукти на Пн менші, на Пд більше туристів
75% туристів - італійці
18% туристів - поляки
..% - всі решта
українців зустрічали двічі, росіян теж двічі
твердження ’Албанія - країна мерседесів’ є хибним, там широко представлений не тільки німецький автопром у своєму розмаїтті, а й інші
свинячать іноземні туристи, були неодноразовими свідками
наприклад, їде німак на крутій великій тачці, і у віконце просто посеред вулиці викидає сміття, ми були в шоці
- ціни:
буханка хліба різана, з пекарні 10 грн,
кефір/йогурт 1л 20 грн
75% туристів - італійці
18% туристів - поляки
..% - всі решта
Омлетик
• 02 сентября 2016
Далі про подорож (мені здається, я надто деталізую?) - за перевалом з серпантиновим спуском наша наступна зупинка Дхермі - величезний зручний (кругленька некрупна галька) пляж (два! величезних) з платними і безкоштовними зонами, робочий (!) банкомат дорогою до пляжу (райфайзен), шикарні краєвиди, множина невеличких пляжиків у скелястих бухточках.
Забуканий готель на дві ночі зі сніданками і відкритим басейном (60Є за ніч) - це, в принципі, дорого, але Дхермі популярна і не дешева місцина, залишався малий вибір вільних готелів на той період. Можна було б і по місцю шукати (здавалися апартаменти *наживо*), але я хотіла 100% мати *базу*
сам готель на Букінгу не дуже за відгуками, але з однакових за ціною я взяла з більшими *опціями* (+сніданок, +басейн), тому не особливо розчаровувалася (була морально готова, тай не так все було погано))
Але мені дві ночі в Дхермі було замало!
Їздили звідти на Gjipe Beach (загугліть) - пляжик з гротами - туди звичайною машиною не добратися, і не кожним позашляховиком, а пішки 3 км від паркінгу (дорогою назад малий нив, шо капєц). Хитрі італійці туди моторними човнами добираються)) Місце дуже красиве! Варто хоч раз побачити.
Але мені дві ночі в Дхермі було замало!
сектантка• 02 сентября 2016
Ответ дляMarta
Ох, красота то какая!
. Спасибо, что пишите такой подробный отчёт! Интересно читать. У нас тоже этим летом была похожая поездка, но поменьше: 5 стран, около 4000 км и одно море. Ездили в Черногорию.
напишите и Вы своц отчет...мы тоже любители таких поездок
сектантка• 02 сентября 2016
Автор дуже цікаво пишите...Дусаю скористаємось вашим звітом...чекаємо продоаження
Омлетик
• 02 сентября 2016
Ответ длясектантка
дякую) буду у вільний час по мірі можливостей дописувати, на вихідних точно закінчу
ще фотки з фотика так і не рухані (не скинула), то поки що телефонними заповнюю
Gjipe Beach фото ще
kykycik_ludo4ka• 03 сентября 2016
Нарешті дочекалась Вашого звіту:) Їдемо в Албанію післязавтра. дякуємо за інфу
Омлетик
• 03 сентября 2016
Ответ дляkykycik_ludo4ka
Доброго здоров´я) я думала, Ви вже там))
хотіла запропонувати приєднатися до розповіді
щасливої дороги та гарного відпочинку!
(сьогодні-завтра допишу якраз про все інше)
щасливої дороги та гарного відпочинку!
kykycik_ludo4ka• 03 сентября 2016
Ответ дляОмлетик
щасливої дороги та гарного відпочинку!
Ок, обовязково. От тільки за погоду переживаємо, прогноз дощовий:(