Працюю секретарем в школі, хочу ознайомити вас із наказом управління освіти, виданий для шкіл нашого міста.
Керівникам загальноосвітніх
навчальних закладів
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону України “Про загальну середню освіту”
зарахування учнів до загальноосвітнього навчального закладу проводиться
наказом директора, що видається на підставі заяви, за наявності медичної
довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів
першого класу).
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України “Про захист населення від
інфекційних хвороб”, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно
з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
Проте, чинне законодавство встановлює, що проведення профілактичних
щеплень є правом, а не обов´язком громадян.
Відповідно до ст.ст. 5, 6 Конвенції про права людини та біомедицину будь-
яке втручання у сферу здоров´я може здійснюватися після добровільної та
свідомої згоди на нього відповідної особи. Якщо відповідно до законодавства
неповнолітня особа є недієздатною давати свою згоду на втручання, таке
втручання може здійснюватися із дозволу її представника.
Згідно з ч. 6 ст. 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних
хвороб” особам, які не досягли п´ятнадцятирічного віку, щеплення
проводиться за згодою їх батьків або інших законних представників. Особам
від п´ятнадцяти до вісімнадцяти років щеплення проводиться за їх згодою та
за згодою батьків або інших законних представників.
Ст. 15 цього ж Закону зазначає, що коли особа та (або) її законні
представники відмовляються від обов´язкових щеплень, лікар має право взяти
у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке
підтвердження — засвідчити це актом в присутності свідків.
Конституція України, яка має найвищу юридичну силу, встановлює
безумовне право на освіту для кожної дитини.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 04.03.2004 № 5-
рп/2004 доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на
освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про загальну середню освіту”
громадянам України незалежно від раси, кольору шкіриабо інших ознак
06.10.2016 № 01-14/1562 На № від
забезпечується доступність та безоплатність повної загальної середньої
освіти.
Ст. 2 Першого протоколу до Конвенції про захист прав і основоположних
свобод людини наголошує, що нікому не може бути відмовлено в праві на
освіту.
Згідно з ст. 2 Конвенції про права дитини держави-учасники забезпечують
всі права без будь-якої дискримінації, незалежно від стану здоров´я дитини.
З огляду на вищевикладене, відсутність щеплень (за наявності письмової
відмови батьків) не є підставою для відмови у зарахуванні учнів до
навчального закладу. Закон “Про загальну середню освіту” передбачає як
умову для зарахування учнів наявність медичної довідки. Однак відсутність
такої довідки не позбавляє громадян конституційного права на повну
загальну середню освіту. Разом з тим, з метою забезпечення захисту здоров´я
дітей, керівникам навчальних закладів слід проводити з батьками
роз´яснювальну роботу щодо необхідності обов´язкових профілактичних
щеплень та проходження дітьми медичного профілактичного огляду, який
має бути відображений у медичній довідці встановленого зразка.
Керівникам загальноосвітніх
навчальних закладів
першого класу).
06.10.2016 № 01-14/1562 На № від
освіти.
освіту.
Бубль Гум)• 14 октября 2016
на украинском плохо понимаю) но зачем писать что не разрешено, а потом писать что таки принимать в школу, так как по ЗУ прививки не обязательны)?
волосатое стекло• 14 октября 2016
я так понимаю, что брать обязаны, но должны родителям мозг колупать, что прививки это добро
КоролеВешна
• 14 октября 2016
Ответ дляЛенивица-красавица
МОЖНО КОРОТКО СУТЬ В ДВУХ СЛОВАХ?
если не хотите делать прививки, то напишите письменно отказ и в школу вас обязаны принять, так как образование для всех обязательно.
Я просто своему ребёнку не хочу делать в 6 лет планвую прививку, просто игнорирую их направления, но теперь вижу, что не отцепятся, пока письменно не напишу
Ленивица-красавица• 14 октября 2016
Ответ дляКоролеВешна
Спасибо
КоролеВешна
• 14 октября 2016
Ответ дляволосатое стекло
типа того.
Молчавочка• 14 октября 2016
Ответ дляДедуськина бабуська
Удалено администрацией...
Молчавочка• 14 октября 2016
Автор видаліть Це не для цього сайту. Тут більше 3 речень читати не вміють, тим більше українською
Любовь Калистратовна• 14 октября 2016
Ответ дляМолчавочка
молодчага
КоролеВешна
• 14 октября 2016
Ответ дляМолчавочка
Кому интересно, тот прочитает, кому нет- пройдёт мимо
Капризуля• 14 октября 2016
молодцы у вас в департаменте образования.
хорошо было бы если бы такой приказ был на уровне министерства образования , а не на уровне вашего города.
хотя нормы законодательства для всех одинаковы, но как показывает практика на каждое действие должна быть бумажка
У кого такое было• 14 октября 2016
Ответ дляКоролеВешна
Так напишите.
Здоровье Вашего ребенка - исключительно Ваша забота.
Письменный отказ оградит ребенка от поголовной вакцинации в школе.
Если бы я слушала врача и не полезла читать инструкции к вакцинам, мой старший сын мог бы стать ’овощем’.
Врач направляла ребенка на прививку, хотя у него были противопоказания. Диагноз она знала. Или инструкцию не читала, или ей просто план важнее.
КоролеВешна
• 14 октября 2016
Ответ дляПовелитель интернета
В цьому наказі немає нічого нового, так завжди і було
Просто не каждый год приказы выдают
Капризуля• 14 октября 2016
Ответ дляПовелитель интернета
согласна, ничего нового нет кроме самого приказа который можно показать директору, медсестре и всем у кого возникают желания делать прививки детям без согласия родителей
ОноВамнадо• 14 октября 2016
Ответ дляМолчавочка
КоролеВешна
• 14 октября 2016
Ответ дляКапризуля
Я думаю, что они не от фонаря это написали, был приказ из области, а им от министерства
Манька Галченок• 14 октября 2016
От какого числа приказ? Я иду на след нед.’беседовать’ с главврачом нашей пол-ки,уже мужа беру с собой,а то обнаглели властелины кресел и должностей.
Петя-петушок• 14 октября 2016
Новый министр здравоохранения - ярый вакцинатор. Я удивляюсь, что до сих пор все так вяло течет.
Капризуля• 14 октября 2016
Ответ дляКоролеВешна
я когда то работала в управлении образования и когда приказы издавали на основании рекомендаций или писем министерства то у нас по крайней мере всегда прописывали.
выдповыдно до ... минитества освыти и науки ..... ссори, нет возможности писать на укр.
хотя может у вас так.
КоролеВешна
• 14 октября 2016
Ответ дляМанька Галченок
06 октября по нашему городу. Думаю, на 2-3 дня раньше были приказы свыше
Воленс-неволенс• 14 октября 2016
Ответ дляЛенивица-красавица
МОЖНО КОРОТКО СУТЬ В ДВУХ СЛОВАХ?
коротко: ничего нового, надо прививки, но можно их не делать)
П.С. если я неправильно что-то поняла, поправьте, пожалуйста)
Грушки-яблочки• 14 октября 2016
Ответ дляБубль Гум)
Вы серьезно?! Это государственный язык вообще-то.
Воленс-неволенс• 14 октября 2016
Ответ дляМолчавочка
вы узнали что-то новое из этой простыни текста? тогда просветите нас, а то я прочитала, но не поняла, где нововведения?
Сарафанное радио• 14 октября 2016
Короче, в школу берут, но мозг родителям выносям до 18 - летия ребенка.
Как обычно.
Баба Яга• 14 октября 2016
Ответ дляКоролеВешна
я письменно написала отказ в ихнем бланке...так вызвала медсестра и сказала идти к заведующей поликлиники и брать еще какуюто справку подтверждающую, что нельзя ребенку прививки делать)))
Я и Манту не делаю.
ВВодят всякую гадость в организмы, а потом половина населения с отклонениями((((
Я и Манту не делаю.
ПуФФынка_мисс• 14 октября 2016
Ответ дляУ кого такое было
Так напишите.
Моя мама вчера ехала в маршрутке, рядом ехала женщина с пакетом игрушек- погремушек
Разговорились, оказалось бабушка едет в больницу к внучке, так как у той отказали ножки после прививки. А педиатры как мантру повторяют- побочек нет, вакцина хорошая, колите
Ответ дляКапризуля
конституция одна у всех!