Гага Газу• 03 февраля 2017
Вопрос к кадровикам. Восстановление трудовой книжки
Подскажите пожалуйста. На работе украли сейф с трудовыми книжками, сейчас необходимо восстановить дубликаты трудовых. Как правильно это сделать. Стаж работы на моем предприятии по личным делам поднять могу, а вот предыдущий? Написано в инструкции,необходимо указать просто общий стаж одной строкой, как мне правильно его указать. Начинать считать с документов про образование или сотрудники должны мне подтвердить его?
КротоТо• 03 февраля 2017
. Дублікат трудової книжки
5.1. Особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї),
зобов´язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним
органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви,
а у разі ускладнення в інші строки власник або уповноважений ним
орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладиш до неї
(нових зразків) з написом ’Дублікат’ в правому верхньому кутку
першої сторінки.
5.2. Дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюється
за загальними правилами. У розділи ’Відомості про роботу’,
’Відомості про нагородження’ і ’Відомості про заохочення’ при
заповненні дубліката вносяться записи про роботу, а також про
нагородження і заохочення за місцем останньої роботи на підставі
раніше виданих наказів (розпоряджень).
5.3. Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже
працював, то при заповненні дубліката трудової книжки в розділ
’Відомості про роботу’ у графу 3 спочатку вноситься запис про
загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який
підтверджується документами.
Загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається
загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на
якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював
у минулому власник трудової книжки.
Після цього загальний стаж, підтверджений належно оформленими
документами, записується по окремих періодах роботи в такому
порядку: у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу; у графі
3 пишеться найменування підприємства, де працював працівник, а
також цех (відділ) і посада (робота), на яку було прийнято
працівника. Запис у дублікаті трудової книжки відомостей про
роботу за сумісництвом та за суміщенням професій провадиться за
бажанням працівника.
Якщо з поданих документів видно, що працівник переводився на
іншу постійну роботу на тому ж самому підприємстві, то про це
робиться відповідний запис.
Після цього у графі 2 записується дата звільнення, а у графі
3 - причина звільнення, якщо у поданому працівником документі є
такі дані.
У тому разі, коли документи не містять повністю зазначених
вище даних про роботу у минулому, в дублікат трудової книжки
вносяться тільки ті дані, що є у документах.
У графі 4 зазначаються найменування, дата і номер документа,
на підставі якого проведено відповідні записи у дублікаті.
Документи, що підтверджують стаж роботи, повертаються їх власнику.
Власник або уповноважений ним орган зобов´язаний сприяти
працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його
роботи, що передував влаштуванню на це підприємство.
5.4. Не зазначаються у підсумованому загальному стажі роботи,
а записуються окремим рядком із посиланням на дату, номер і
найменування відповідних документів, крім відомостей, що
передбачені у пункті 2.18 цієї Інструкції, такі записи:
а) про час перебування у народному ополченні та партизанських
загонах із зазначенням дати зарахування і дати звільнення із
служби;
б) про роботу як члена артілі промислової кооперації.
5.5. Якщо трудова книжка (вкладиш до неї) стала непридатною
(обгоріла, розірвана, забруднена і т.інш.), то власник або
уповноважений ним орган за останнім місцем роботи видає працівнику
дублікат трудової книжки (вкладиш до неї).
При цьому на першій сторінці трудової книжки, що стала
непридатною, робиться надпис ’Замість видано дублікат’, а книжка
повертається її власнику. При працевлаштуванні на нове місце
роботи працівник зобов´язаний пред´явити дублікат трудової книжки.
5.6. Дублікат трудової книжки також може бути виданий за
новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової
книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої
Кодексом цивільного захисту України, або проведення
антитерористичної операції на території, де працював працівник.
Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої
ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації
наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної
ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України
про проведення антитерористичної операції на території, де
працював працівник, що надається в довільній формі.
У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з
дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При
цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: ’Дублікат
анульовано’, посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем
роботи працівника та дублікат повертається його власнику.
першої сторінки.
раніше виданих наказів (розпоряджень).
підтверджується документами.
у минулому власник трудової книжки.
бажанням працівника.
робиться відповідний запис.
такі дані.
служби;
КротоТо• 03 февраля 2017
Все записи должны быть в хронологическом порядке на основании документов и справок. Данные об образовании на основании диплома и выписки с оценками, где указан срок обучения и форма обучения ( только дневная).
Гага Газу
• 03 февраля 2017
Ответ дляКротоТо
Да данные образования есть возможность подтвердить, дипломы копии есть, а вот предыдущие места работы, проблема, многих предприятий уже не существует, кто справку даст? там в инструкции написано общий стаж, я так поняла не нужно расписывать предприятия, но как тогда точно учесть общий стаж, если нет справок с предыдущих мест работы?
КротоТо• 03 февраля 2017
Обращаться в архивы, может у кого то сохранились ксерокопии трудовых книжек на руках. Записи со слов -это ни о чем, стаж не подтвердится. У кого с июля 2000 года -не так страшно. Данные о персонификации имеются в базе. А то, что до того -это проблемв.
Кому понадобились чужие трудовые? Вы в милицию заявляли? Составляли опись украденного? Я думаю, всем , чьи книжки были украдены, нужно дать на руки подтверждающий документ. Мало ли как в жизни повернется. Много книжек пропало?
Гага Газу
• 04 февраля 2017
Ответ дляКротоТо
Да конечно в милицию заявили, просто украли сейф из бухгалтерии, а там все трудовые хранились, в описи они есть на всех сотрудников по списку. 27 книжек, половина была заведена у нас на предприятии, то там все можно восстановить, а вот у нескольких человек стаж еще с СССР. А в базу чтоб восстановить, те что с 2000 нужно запрос дать?
КротоТо• 04 февраля 2017
Ответ дляКисельная барышня
В базе по персонификации будет информация по отчислениям из зарплаты для будущей пенсии, а номеров приказов о приеме-увольнении нет.
Я думаю, без письменных запросов по прежним местам работы вам не обойтись. Головняк, конечно. Но все таки есть надежда на архивы. Раньше к этому очень скрупулезно относились.