КучМала• 24 мая 2019
Як вам правила нового правопису?
Я в шоці...
Птица секретарь• 24 мая 2019
Ответ дляКучМала
Бог з великої, президент з маленької
Бог з великої і раніше було, між іншим, якщо мова про одного Бога. Але лишилося бог виноробства, наприклад, з малої.
Взагалі інфографіка не відповідає дійсності, в правописі більше змін і пояснень до них. Прочитайте документ.
Нормальні зміни. Слова іншомовного походження хоча б мають схожість з мовою оригіналу.
КучМала
• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
а мне нравится фотографиня)))))))))))) гордо так звучит
Співзвучно з графинею
Отвечаю всем• 24 мая 2019
Шевченко перевернулся б 3 раза, увидев во что превратили украинский язык.
Прасковична• 24 мая 2019
Какому ж дебилу настолько нечего делать, что всякую фигню придумывают? И, главное, придумывает кучка альтернативно одаренных, страдать будут все.
КучМала
• 24 мая 2019
Ответ дляПтица секретарь
А що вам не подобається у моєму пості?
Завтра не пью• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
феминитивы поддерживаю, остальное как-то режет глаз
Даже ’філологиня’??
Басноплетка• 24 мая 2019
Короче, я только убедилась в том, что готова сменить место жительства и говорить на чужом мне языке, чем жить в стране, где из родного языка хз что пытаются слепить.
Леннон_Жив!• 24 мая 2019
Ответ дляРесничный червь
Это ужас!
Ми писали ПРОЄКТ в АВДИТОРІЇ. А потім прийшла ФІЛОЛОГИНЯ і виникла ПАВЗА

Птица секретарь• 24 мая 2019
Ответ дляНуКаНаКа
Це не румунський вітерець, дами, не придумуйте. Просто комусь хочеться вчепити на груди медальку реформаторів. Чого це пів години, але півострів? Атени? Серйозно? Бідні діти, тепер їм мізки навиворіт зроблять. Все таки хочеться трохи стабільності хоч в мовних питаннях. Мова жива , розумію, але занадто прудка вона, не наздогнати.Ви знаєте, що чорнослИв казати неправильно? Вже рік, як правильно казати чорнОслив.
з чого ви взяли, що лише рік? В словнику 1970 року так само вказано наголос на другу о. А що ви це лише рік тому взнали, то це ваше особисте.
Ви просто не розбираєтеся в темі.
Отвечаю всем• 24 мая 2019
Все выстраивается так, чтобы дети из центральных и восточных регионов страны получали наименьшие балы на ЗНО по укр. сыпясь на вот этом вот грёбаном р....м суржике.
Завтра не пью• 24 мая 2019
Ответ дляБелоснежная
А я не хочу быть членкiней
Может, можно быть членой?
КучМала
• 24 мая 2019
Ответ дляОтвечаю всем
Додайте Котляревського, Франка, Лесю Українку, Карпенка- Карого, Нечуй- Левицького і т.д
Галябалована• 24 мая 2019
Ответ дляКучМала
Хірургиня?
Патологоанатомыня
Солдатыня
Окулистыня
Во заживём теперь!!!
Солдатыня
Окулистыня
Во заживём теперь!!!
Прасковична• 24 мая 2019
Ответ дляРесничный червь
Это ужас!

Называется, сломай мозги
Светка-пипетка• 24 мая 2019
Ответ дляОтвечаю всем
А Сковорода, например, вертелся бы как Василий Иванович в известном анекдоте, почитав произведения Шевченко.
Времена меняются, и язык меняется вместе с ними. То, что корёжило бы ещё наших мама и пап (да и многих из нас), наши дети будут воспринимать нормально. А вы вона куда заглянули, аж во времена Тараса Григорьича...
Ответ дляБасноплетка
нашла интересную статью
Фахівець розповів про вживання фемінітивів в українській мові.
’Фемiнiтиви - це iменники жiночого роду, якi позначають осiб жiночої статi. В одинадцятитомному словнику української мови є майже 800 iменникiв-фемiнiтивiв. Вони властивi українськiй мовi й утворити їх можна за допомогою тринадцяти суфiксiв, наприклад ’-ин’: фiлолог -- фiлологиня’, - каже кандидат фiлологiчних наук, доцент кафедри української мови Харкiвського нацiонального педагогiчного унiверситету iменi Сковороди Олена Малахова, повідомляє ’Експрес’.
Фемінітиви вживали з 1930-го до 1937 року. З 1937 року їхня кiлькiсть стала зменшуватись. Це пов´язують з русифiкацiєю української мови. Російській мові фемінітиви не властиві.
Рыжая бестия• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
нашла интересную статью
В русском языке тоже есть феминитивы
постою_послушаю• 24 мая 2019
Ответ дляКучМала
Бог з великої, президент з маленької
За это я им всё прощу!
Птица секретарь• 24 мая 2019
Ответ дляНуКаНаКа
І щодо Афін...Грецькою мовою в цій назві звуку Ф немає і ніколи не було, так що все справедливо.
Рыжая бестия• 24 мая 2019
Ответ дляНукка
я же не спорю, это свойство любого языка - видоизменяться, обновляться
Так вы писали: Російській мові фемінітиви не властиві.
постою_послушаю• 24 мая 2019
Ответ дляСветка-пипетка
Изменения - это неплохо.
Живой язык и должен меняться.
Ничего страшного не увидела.
Живой язык и должен меняться.
Ничего страшного не увидела.
Навiть мiт, етер та ирiй влаштовують?
Птица секретарь• 24 мая 2019
Ответ дляБолеИменее
а Вы картинку видели?) эт, теперь как, например, видишь незнакомое слово, угадай, не заменена ли там ’ф’ на ’т’, так?)
А ви не на картинки невідомих авторів в соцмережах дивіться, а почитайте документ. Насправді всі ці слова водяться як варіанти написання, старий варіант так само лишається.