Дайте подумать• 29 августа 2019

Угадай украинское слово, значение

Давайте поиграем.
Надо написать редкое слово (CAPS LOCK), будем угадывать что оно означает. Обязательно писать где услышали это слово
при ответе обязательно цитировать, желательно прикреплять фото

слово №1 "КАМІЗЕЛЬКА" (Житомирська обл.)
автор Дайте подумать • 05 сентября 2019
’ТРЯСЦЯ ТВОЇЙ МАТЕРІ’
пожелание лихорадки???

автор Дайте подумать • 05 сентября 2019
ЖЛУКТИТИ ВОДУ від якого слова пішло?
Olen4a• 05 сентября 2019
Ответ дляДайте подумать
’ТРЯСЦЯ ТВОЇЙ МАТЕРІ’
пожелание лихорадки???
Типу того.
Ще чула версію, що це цензурний варіант ’е... твою мать’.
Olen4a• 05 сентября 2019
Ответ дляПластилин_Колец
БАХУР. те саме )))
Не зовсім.
Російською ’сожитель’.
автор Дайте подумать • 05 сентября 2019
Ответ дляOlen4a
Типу того.
Это посовременнее))))))
Звезда в шоке• 05 сентября 2019
Ответ дляok1904
так в кожній мові, китайці з різних регіонів між собою.не розуміются при розмові, лиш по писаному тексту , а навіть коли слухаю англійською щось на ютьюбі, то одних розуміти легко, а інші, наче про те саме кажуть але ж лише здогадуюсь по відповідним словам
Полностью с вами согласна! думаю ,в каждом языке есть такие диалекты, что жители другой области могут не понимать друг друга. К тому же языки постоянно меняются.
Иногда, когда думаю об этом, становиться странно, что люди вообще, понимают друг друга
Звезда в шоке• 05 сентября 2019
Ответ дляДайте подумать
’ТРЯСЦЯ ТВОЇЙ МАТЕРІ’
пожелание лихорадки???
На мой в взгляд ,в украинском языке нет матерных слов. Этим богат русский язык, матами можно разговаривать. Украинский язык богат прокленами. И этот один из них.
думаю, так сложилось исторически
Звезда в шоке• 05 сентября 2019
Ответ дляOlen4a
Не зовсім.
Російською ’сожитель’.
если не ошибаюсь, ’бахур’, это парень. Не обязательно ’сожитель’.
по крайней мере у нас так
Olen4a• 05 сентября 2019
Ответ дляЗвезда в шоке
по крайней мере у нас так
Хм... я завжди чула ’бахур’ тільки як негативну характеристику хлопця чи чоловіка.
Ще бахурами називали хлопців, які намагалися тр...ти всіх дівчат в окрузі.
Кобель, о, згадала синонім).

Звезда в шоке• 05 сентября 2019
Ответ дляOlen4a
Кобель, о, згадала синонім).
Вы знаете, может ’кобель’ более подходит.
Из того, что слышала я, то ’бахуром’ называли любого из парней, вне зависимости от его поведения.
Но, может, это так у нас.
Ивано-Франковская область
Схема сыра• 08 сентября 2019
Ответ дляЯ б такое не носила, но продаю
НИКАТИ (глагол)? Закарпатье
Прятать?
Додекаэдр• 08 сентября 2019
ЖУЖМОМ
Майор Медуза• 09 сентября 2019
Ответ дляДодекаэдр
ЖУЖМОМ
скопом, все в кучі
Додекаэдр• 09 сентября 2019
Ответ дляМайор Медуза
скопом, все в кучі
правильно
ok1904• 09 сентября 2019
Ответ дляСхема сыра
Прятать?
прятати- наводити порядки, прибирати, діалект ЗУ.

попрятала=поприбирала
ok1904• 09 сентября 2019
Ответ дляЗвезда в шоке
Но, может, это так у нас.
Ивано-Франковская область
або 《Вар´ят》-проказник
ok1904• 09 сентября 2019
Ответ дляЗвезда в шоке
по крайней мере у нас так
вірно
ok1904• 09 сентября 2019
Ответ дляOlen4a
Кобель, о, згадала синонім).
ні
Olen4a• 09 сентября 2019
Ответ дляok1904
ні
Я ж не наполягаю. Десь було так, а десь так.
До речі, з кумедного. Були ми студентками, поїхали у Закарпаття. Пішли у кафе, а там хлопець такий до нас: а чом це такі файні кобіти й самі?
Як ми образились! Це нам потім пояснили, хто такі кобіти))).

ok1904• 10 сентября 2019
Ответ дляOlen4a
я теж не могла довго зрозуміти《кобіта》,
а як була шкільного віку(польською не цікавилась)і коли чула 《моя коліжанка за філіжанкою кавки》, в мене був вибух мозку, а спитати соромилась, ще дитиною була.

Ще застаріле, досинь маловживане《пензлик》, 《пензель》

От прилетіли з Бероіну, тепер знаю, що слово запозичене з німецькоі penzel= пензель, пензлик для малювання . навіть не з польськоі´ szczotka, не з рос.м кисточка.
Багато столярних термінів мають німецьке походження.
ok1904• 10 сентября 2019
а от слова 《злидні》, наче ніде не зустрічала схожого , крім укр.мови.

мельник=мірошник=мукомела вже про таку спеціальність забули, лиш в прізвищах людей зустрічається.

не діалект:
бортництво(застаріла назва бджолярства), бортничі- пасічники.
автор Дайте подумать • 11 сентября 2019
Ответ дляok1904

не діалект:
Бо злидні то такі потойбічні істоти що горе приносять, в інших країнах вони не живуть )))
Бортник від слова борти - видовбані дубові колоди, в музеях багато їх, у Пирогова навіть є такі що на дерево кріпилися.

Ось вам пісеньку знайшла, багато слів з цієї теми

ok1904• 11 сентября 2019
Ответ дляДайте подумать

https://youtu.be/TgukO1J0ss0
про злидні мультик , гуцульська казка
ok1904• 11 сентября 2019
злидні, а про людину злидар казали , жебрак (попрошайка)жебрати(дієслово).
ok1904• 11 сентября 2019
у нас ОКОВИТА , а у норвегів национальний напій Aquavit майже оковита
ЧукИГеки• 11 сентября 2019
Ответ дляКатастрофа
туди раніше клали матрас з соломою і виходило таке ліжко. Вдень лавка, вночі можна було спати.
походить від німецього ’банкбетель’ , що означає ліжко-лавка
автор Дайте подумать • 11 сентября 2019
Ответ дляЧукИГеки
клас! https://www.google.com/search?rlz=1C1SQJL_ruUA852U...
ok1904• 12 сентября 2019
Згадала ще один архаізм 《ТРУНОК》, але іноді зустрічається
Майор Медуза• 12 сентября 2019
Ответ дляok1904
напій, питво і т.д.
ok1904• 12 сентября 2019
Ответ дляМайор Медуза
напій, питво і т.д.
ага, вчора син(середня школа ) щось читав з укр.л, я вимушена була пояснити.
Гринджоли винесено в поясненя, а трунок ні.