Дайте подумать• 29 августа 2019
Угадай украинское слово, значение
Давайте поиграем.
Надо написать редкое слово (CAPS LOCK), будем угадывать что оно означает. Обязательно писать где услышали это слово
при ответе обязательно цитировать, желательно прикреплять фото
слово №1 "КАМІЗЕЛЬКА" (Житомирська обл.)
Дайте подумать
• 12 сентября 2019
Рицина то рицинова олія, з рослини роблять , на клумбах росте така ’пальма’
Гас то керосин по сільському, гасова лампа наприклад
Дайте подумать
• 12 сентября 2019
Ніхто не вгадав моє слово....
ЖЛУКТИТИ (воду наприклад)
Від якого слова пішло?
ЖЛУКТИТИ (воду наприклад)
Від якого слова пішло?
Ответ дляДайте подумать
рицина=касторка, з насіння отримують олію, яка є проносним, косметичним засобом.
Ще в укр.мові терпентин, терпентмнова олія= скипилар, скипиларова олія(часто зустрічається в складі засобів доя розтирання від застуди).
Сухоти- туберкульоз,
на сухоти хворіла легендарна особистість Леся Украінка(Лариса Косач), від сухот помер укр.монархіст В.Липинський, ідеолог Скоропадсткого.
наступне 《тридухи》?
Сухоти- туберкульоз,
наступне 《тридухи》?
Надежда наш компас• 13 сентября 2019
Ответ дляИграю у края
Мухобойка
Да,да, да ! Вы тоже это знаете?
Звезда в шоке• 13 сентября 2019
Ответ дляok1904
або 《Вар´ят》-проказник
вар’ят, насколько я знаю, происходит от латинского вариус - разный, другой. Да, у нас, вар’ят означает часто чудаковатый, странный, прикольный, проказник)))
Звезда в шоке• 13 сентября 2019
Ответ дляok1904
у нас ОКОВИТА , а у норвегів национальний напій Aquavit майже оковита
А ’оковита’, насколько я знаю, произошло из той же латыни ’аква вита’ - ’вода жизни’. Слышала, что так водку козаки начали называть)))
Ответ дляЗвезда в шоке
саме так на норв.мові воно вимовляється подібно до укр.вимови, а не як пишеться, якось 《окковит》.
Так , що з 《тридухами》?
можу підказку дати, що це дитяча хвороба.
Простеньке《лещата》=тиски.
Так , що з 《тридухами》?
Простеньке《лещата》=тиски.
Играю у края• 14 сентября 2019
Ответ дляНадежда наш компас
Да,да, да ! Вы тоже это знаете?
Да, бабушка так говорила.
Звезда в шоке• 15 сентября 2019
Ответ дляok1904
Так , що з 《тридухами》?
Простеньке《лещата》=тиски.
Так , що з 《тридухами》?
Простеньке《лещата》=тиски.
Вы знаете, не слышала ’тридухи’, пока что не знаю значения.
Дайте подумать
• 15 сентября 2019
Ответ дляok1904
чула 《жлигАти》пити, хлебтати воду
Ага!
А походить слово це від слова Жлукто:
Величезна бочка в якій замовчували білизну в стародавні часи, кидали туди попіл з соняхів і розпечене каміння з печі, так ’варилася’-пралася білизна , жлуктити - використовувати багато води
А походить слово це від слова Жлукто:
Дайте подумать
• 15 сентября 2019
Ответ дляМая твая не панимать
а МАРМІТКА була?
Простітутка?)))
Мая твая не панимать• 15 сентября 2019
Ответ дляДайте подумать
Простітутка?)))
Ні, спробуйтe щe)
Мая твая не панимать• 15 сентября 2019
Ответ дляДайте подумать
Тридухи може вітрянка???
Як на мене, то точно якась хвороба, що душить
Ответ дляДайте подумать
Тридухи може вітрянка???
ні, це коли у новонарожденого не відкрилися легені.
Чула неодноразово від свекрухи(сільська місцевість, але медичноі´ пояснення хвороби довго не могла знайти): от, мав тридухи, забрали до шпиталю... вона описувала про ямки на грудній клітці...
Підтвердження, пояснення знайшла у книжці《знаки карпатськоі магіі´》Громовиці Бердник, там описувалося, що коли у дитини 《тридухи》, то таких дітей повитухи несли до молтфарів, а пізніше мольфари брали собі в науку, це якби знак.
Дайте подумать
• 16 сентября 2019
Ответ дляok1904
просте
укр.літературна
《волосінь》
укр.літературна
《волосінь》
лёска )
Дайте подумать
• 16 сентября 2019
Ответ дляok1904
ага
А давайте вгадувать ще і імена:
От наприклад
Яке повне їм´я у дівчини якщо коротко її зовуть ЮГИНА (наголос на И, Черкаська область)
Дайте подумать
• 16 сентября 2019
Ответ дляok1904
жаль , що малрвживане, але ж мелодійно як 《волосінь》
я теке чула, ще вживають
Ответ дляДайте подумать
А давайте вгадувать ще і імена:
От наприклад
я за цим не слідкую. Знаю з досвіду, що кажуть Вітька на Віталія(Киівщина), а Вінька- Віктор на Житомирщині,
Мирча-Дмитро в Чернівецькій, Митро-в Тернопільській.
про жінок баба Петя-Петрина, баба Вася-Василина.