Крем для арбуза• сегодня в 15:28
Миколу Куліченка з Чернігівщини, який у 2022-му вибрався з могили після розстріл
Миколу Куліченка з Чернігівщини, який у 2022-му вибрався з могили після розстрілу росіян, мобілізували
37-річного Миколу Куліченка з Довжика, що на Чернігівщині, одного з трьох братів, якому вдалося вижити після розстрілу росіянами в березні 2022 року, мобілізували. Про це Суспільному розповіла його сестра Ірина Кулевець. Це сталося 26 червня 2026 року. За словами жінки, після свого поранення Микола лікувався та отримував психологічну допомогу, а ще приймав антидепресанти. Через це мав відстрочку протягом двох років, проте 2024-го змінились правила мобілізації. Згідно з ними, Микола Куліченко вже не мав права на відстрочку. А в оформленні статусу цивільного полоненого йому відмовили. Деталі історії — далі у матеріалі.
«Скрутили і повезли»
Ірина Кулевець наразі живе у Чехії. 26 червня їй подзвонила знайома і повідомила, що її брата, Миколу Куліченка, мобілізували. Після такої звістки вона приїхала додому. Ірина розповідає:
«Він їхав на велосипеді, а вони їхали — наш участковий із села і Ріпкинський ТЦК. Вони їхали в машині і зупинили його. Вона вискочила, почала кричати, що не забирайте хлопця. Він таке пережив, що ви робите, схаменіться. Але її ніхто не став слухати. Сказали тільки, заберіть у двір велосипед, щоб його ніхто не вкрав. І скрутили, каже, його і повезли».
Історія Миколи Куліченки, як йому вдалося вибратись із могили
Історію Миколи Куліченка Суспільне розповідало раніше. 18 березня 2022 року до хати в селі Довжик до Миколи та його двох братів зайшли росіяни з обшуком. Вони знайшли форму ЗСУ молодшого брата Євгена та медалі діда.
Чоловіків вивели на вулицю, зав´язали очі та вивезли з села. Тоді на допити людей звозили до села Вишневе на територію пилорами. В цьому приміщенні братів тримали три дні. Потім повезли на розстріл.
«Я тут, поруч старший брат, а трохи далі, менший. І його першого застрелили. Вкинули в яму, а потім Діму застрелили, але не вкидали в яму. А потім, як в мене вистрелили, мене ще і ногою штовхнули. Я впав, наверх старшого», — розповідав тоді Суспільному Микола Куліченко.
У Миколи були зв´язані руки та ноги. Та йому вдалося вибратися з могили. Росіяни поцілили Миколі в щоку, куля пройшла навиліт і не зачепила життєво важливих органів. Щоб дістатися до свого села пораненому Миколі довелося пройти 40 кілометрів.
«Скрутили і повезли»
Крайня невістка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
В 22 ещё, какой марафон? Я его первую неделю периодически смотрела и тогда уже говорила, что это....
Это не мои желания, это такая жизнь теперь у моей и миллионов семей.
Плевать на ваши приоритеты, выгребать теперь будут все.
Не все, хтось вигрібать, хтось зароблять ;) саме тому, це і триває, бо якби всє, тоце б і закінчилося в 2022 році.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Другіє відпочивають в Монако, літають по світу і мають нерухомість в штатах. На державні зарплатні. Чому ми не можемо як другіє?
Откуда я знаю?
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Того, что не надо было молчать раньше.
Я скоро буду оформлять перевод в ТЦК и сделаю все, что бы максимально всех коснулась мобилизация.
Ага..горіти вам у пеклі.
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Пишите? Не писать надо, а действовать надо было, а теперь все, велком воевать.
Жирно, дуже жирно.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Так і на ваші пріоритети аналогічно всім плєвать. В кожної людини є права на свої пріоритети і в Миколи також. Держава понад усе знаєте чиє гасло?
Та плевать на государство вообще, ну пусть откажется от мобилизации, раз у него другие приоритеты)
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрайня невістка
Все обычные люди, а так да, но общество молчало почему с самого начала?
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Жирно....
Леді Душка• 1 час назад
Ответ дляКозачка
В сенсі мовчало? Мовчали у вас на болотах. В Україні бусифікації на початку війни не було. Люди у військомати йшли добровільно.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Ага..горіти вам у пеклі.
Мечтаете)
А за что? Что хочу равного отношения ко всем?
ХаДиДиШь• 1 час назад
Ответ дляЖирафовое варьенье
Тут часто пишуть ’какая разніца чей флаг’ і запевняють, що для ’звичайних людей окупація нічого не змінює ’.
А виявляється, братів вбили лише за те, що їх брат служив в ЗСУ.
Тому вибір невеликий - або обороняєш Україну і отримаєш шанс на життя, або тебе просто вб´ють орки. На Київщині вони вбивали по-звірячому.
Тобто росіяни гірші, що розстріляли на місці, наші кращі, тому що відправили на розстріл росіян, а це може зайняти якийсь час? Залізна логіка людини, яка поки що не підлягає мобілізації, тому що ж.
Крем для арбуза
• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Есть и хуже, кто воевал, мой муж куда хуже пережил и ничего, не списывают.
У этого не нарушены никакие функции, ну прополз, повезло, и? Это даёт право не воевать? Так наоборот, должна быть мотивация пойти сразу.
Вашого чоловіка розстріляли і засипали землею з скрученими руками в братській могилі?
Було таке в Вашій родині?
Країна мрій• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Да вы что? А раньше чего так не говорили?
Теперь классно устроились, вы все в белом, а нам выгребать? Нет, пусть все идут, включая женщин.
п.с. я уже
А кто вам что должен был сказать? Свою голову на плечах нужно иметь и критическое мышление
Країна мрій• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Одразу потрібно писати заяви в поліцію на викрадення, потім в суді оскаржувати рішення влк, одразу подавати, не чекаючи. Так радить адвокат. Я розумію що шансів один на мільйон. Але треба хоч намагатись. Шкода хлопця. Якщо люди підуть захищати як одинокого тата, з дівчинкою, яка залишилась в садочку, журналісти роздають, може є якийсь шанс.
Освободили отца той девочки из ТЦК?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
С 23 года нещадно гребут, правда начали по селам, потом по областям, а вот уже дело и до миллионников дошло.
Не смешите, на болотах даже границы открыты и контракты.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Було таке в Вашій родині?
Моего мужа признали 200, да, расстреляли и потом ещё засыпали.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКрем для арбуза
Було таке в Вашій родині?
И ещё, не просто засыпали, а крыли сутки и потом он раненый выходил с позиции 5 дней. Так что, все с вашим Миколой нормально, не хуже чем с другими.
Козачка• 1 час назад
Ответ дляКраїна мрій
Так у меня это все было, но остальные молчали.
ИграйМойГормон• 1 час назад
Ответ дляКозачка
Так а 200 причем?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляИграйМойГормон
Так а 200 причем?
При том, что его признали 200, точнее их, но он оказался 300, чудом выбрался, а второй 200 таки и тело только через пол года забрали, бо там .......
Балаболка• 1 час назад
Ответ дляЛеді Душка
Ця обставина, не дає права знищувати населення в середині країни. Немає сенсу боротись за насилля, катівні і несвободу. Все втрачає сенс коли вартість людського життя нульова. Немає держави без людей. Ніхто за це воювати більше не хоче. І це лише наслідок. На початку черги стояли. Я просто хочу поїхати, разом зі своїм сином який приблизно в такому ж стані як Микола в темі. Хворий з неможливістю оформити інвалідність. Я не бачу свого майбутнього в Україні. І його майбутнього тут не бачу.
Ви ж самі все знаєте( я теж хочу, щоб мій чоловік був поруч зі мною, бачив, як діти ростуть, а не тільки по телефону.
Але поки не закінчиться війна про це можна тільки мріяти.
Ответ дляКозачка
Звісно дає право, він був в полоні, постраждав, вилікувався
Треба тільки померти щоб не воювати?
Мотивація, ніхєрасобі, це вже негативна мотивація, роби так або буде гірше
Треба тільки померти щоб не воювати?
Козачка• 1 час назад
Ответ дляKittaa
Треба тільки померти щоб не воювати?
В каком плену? Ну вот и отлично, рад вылечился, то чего не воевать?
Все же молчат, что военных не списывают после травмы, хотя они дале не вылечились? Ну то у низ какая мотивация? Но воюют же ...
Крем для арбуза
• 19 минут назад
Ответ дляКозачка
Дурний жарт.
З скрученими мотузками руками Ваш чоловік вигрібав яму землі перекидав мертвих і повз з пораненнями 40 км?
Козачка• 7 минут назад
Ответ дляКрем для арбуза
Дурний жарт.
Шутка? Да пусть с вашим такая шутка случится.
Мой лежал раненый с осколками в голове и по всему телу под завалами, глаз один вообще не видел и сейчас не сильно видит, контуженный, с него текла кровь со всех частей, перелом черепа и так почти сутки, пока его сверху крыло фпв. Потом он 5! суток выбирался к нашим, суммарно более 40 км. Но да, руки были развязаны, правда помечены и в крови и выбирался он по лбз, но то мелочи, государство считает его пригодным и дальше служить после 4 операций.
Так что, ваш Мыколка получил лёгкий испуг, в сравнении с тем, что переживают военные, потому ему самое место там, если наше общество устраивала мобилизация раньше, то и сейчас пусть все идут, тем более, по здоровью нормальные.
Крем для арбуза
• 4 минуты назад
Ответ дляКозачка
Краще з Вашим і направду сталося. Розказав би Вам, як вилізти з під трупів не користуючись руками.
Брехать не мішки таскать.