04 апреля 2020

Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину

https://www.kmu.gov.ua/news/rozyasnennya-shchodo-n...

Тут разъяснения по поводу вопросов, которые волнуют многих - что делать одиноким пенсионерам, является ли улица общественным местом и можно ли гулять с детьми.

Официальный сайт, кто боится переходить по ссылке - скопирую в комментариях.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?
Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Чи можна ходити по вулиці без маски?
В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під´їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?
Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?
Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Чи закривають церкви на період карантину?
Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?
Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Чи можна ходити по вулиці втрьох?
Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?
Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?
Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Чи можна буде гуляти навколо будинку?
Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?
Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Чи можна ходити в парк чи сквер?
Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

Як тепер вигулювати домашніх тварин?
Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Коли діти знову підуть у школу?
Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?
Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.
автор А вот недавно 04 апреля 2020
Всё.
Без комплексов 04 апреля 2020
А где про то что пенсионеры работают? Им что нельзя на работу ходить?
parele 04 апреля 2020
Ответ дляА вот недавно
В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?
Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?
Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
Пока писала это девушке из этой темы, она внезапно ее закрыла) https://sovet.kidstaff.com.ua/question-2593915
parele 04 апреля 2020
Ответ дляБез комплексов
А где про то что пенсионеры работают? Им что нельзя на работу ходить?
Только тем, кто обеспечивает борьбу с вирусом. Остальным - нельзя.
katyunik 04 апреля 2020
Ответ дляparele
Только тем, кто обеспечивает борьбу с вирусом. Остальным - нельзя.
Да и таким дают соответствующую справку на работе, т.е. они не на словах это говорят а есть справка с мокрой печатью
Кусочек Сыра 04 апреля 2020
Ответ дляБез комплексов
А где про то что пенсионеры работают? Им что нельзя на работу ходить?
Или у пенсионеров есть дети но они живут в другом конце города или в другом городе. Своей машины нет,вопрос,как обеспечить продуктами?
katyunik 04 апреля 2020
Ответ дляКусочек Сыра
Или у пенсионеров есть дети но они живут в другом конце города или в другом городе. Своей машины нет,вопрос,как обеспечить продуктами?
Так же как и сейчас или нет магазинов в радиусе 2 км?
Нагайна 04 апреля 2020
И где соответствие всего этого с конституцией?
Кусочек Сыра 04 апреля 2020
Ответ дляkatyunik
Так же как и сейчас или нет магазинов в радиусе 2 км?
Есть,но тогда все гуляющие за 60 будут типа в магазин ходить. Этот закон ни о чем.
Айпишница 04 апреля 2020
Дякую
Кусочек Сыра 04 апреля 2020
Ответ дляНагайна
И где соответствие всего этого с конституцией?
Эту всю ерунду легко оспорить в суде,но это деньги,или нужно быть юристом
Укуси меня 04 апреля 2020
Обьясните,если с Измаила в Херсон на своей машине будут ехать 3 человека-это уже нарушение.Живем вместе но прописка разная
Зяблик протестант 04 апреля 2020
если я с ребенком в масках выгуливаю собаку в парке, то так можно? но без собаки - низзя............
Мочалкин блюз 04 апреля 2020
Дякую за тему.
katyunik 04 апреля 2020
Ответ дляУкуси меня
Обьясните,если с Измаила в Херсон на своей машине будут ехать 3 человека-это уже нарушение.Живем вместе но прописка разная
Нет. Вы ж не гуляете на улице а автомобилями перемещаться можно если конечно не закрытый город/область но это уже другая история
курасаны 04 апреля 2020
Ответ дляЗяблик протестант
если я с ребенком в масках выгуливаю собаку в парке, то так можно? но без собаки - низзя............
Почему нельзя? С ребенком гулять можно, где сказано, что нельзя?
курасаны 04 апреля 2020
Автор, спасибо Вам за тему!
Накладные мюсли 04 апреля 2020
Ответ дляА вот недавно
Всё.
Спасибо, автор, что не поленились скопировать. Полезная информация.
Укуси меня 04 апреля 2020
Ответ дляkatyunik
Нет. Вы ж не гуляете на улице а автомобилями перемещаться можно если конечно не закрытый город/область но это уже другая история
спасибо,надеюсь гаи не оштрафует
katyunik 04 апреля 2020
Ответ дляЗяблик протестант
если я с ребенком в масках выгуливаю собаку в парке, то так можно? но без собаки - низзя............
Так есть в интернете видео из Италии как игрушечную собаку под настоящую маскируют чтобы выйти. Это не наша страна придумала