Муроводчица• 15 января 2021
Вам нравятся феменитивы ? Вы их используете? Людиня , Человекиня?
Марс атакует• 15 января 2021
Ответ дляСпрошу_ка_я_у_мужа
так это же не просто так, это же идет вкупе с гендерной политикой. Оттуда это и проталкивают.
Ну да, скорее всего. Только они не учли то, что в мире уже есть неопределенный род, ( как он там называется?) , даже при регистрации на сайтах есть 3 варианта рода. Скоро придется опять переписывать словари? Красрта, сами себе занятия придумывают, и работа находится, деньги получают.
Телепузик• 15 января 2021
Між іншим, збережіть собі всі охочі - уже давно є помічна візуалізація цих неймовірних слів української мови.
І вони - не для того, щоб хтось хотів чи не хотів їх вживати... Це - кожен вирішує на власний розсуд, між іншим. На щастя, у вільній і незалежній Україні ніхто й нікого НЕ розстрілює за мовні огріхи й помилки (часи совдепівських паскудств супроти українців як нації й етносу, на щастя, - МИНУЛИСЯ й ПОЗОСТАЛИСЯ в підручниках із історії України та пам´яті людській із грифом ’Сильні, бо пам´ятаємо. Ніколи більше!’). Фемінітиви для ТОГО, щоб будь-яка дівчинка, дівчина, дівчинонька, панянка, пані, молодичка, молодиця, жінка, жіночка й будь-які інші представниці жіночої статі чи гендеру МАЛИ повне, із чоловіками - рівноправне право називатися в одній і тій самій професії відмінно від хлопців, парубків, чоловіків і подібне. Окрім того, це дозволяє розрізняти редакторку Коваленко Оксану й редактора Коваленка Олега у випадку скороченого написання їхніх ініціалів у наказі про преміювання за відмінні й блискучі результати роботи! Бо як би інакше можна було розрізняти їх, коли в наказі - ’преміювати редактора Коваленко О.’ (трішки, звісно, перебільшила, бо тут для знавців саме УКРАЇНСЬКОЇ мови є підказка, що преміювати планують саме дівчину)...

ПлюшкамиБалуюсь• 15 января 2021
Не все, но сама идея нравится. Кстати, тут все на укр.мову катят бочку, но в России тоже свои приколы с феминитивами. Смотрю парочку росшоу и не первый раз проскакивает стёб по этому поводу)
Спрошу_ка_я_у_мужа• 15 января 2021
Ответ дляМарс атакует
Не скорее всего, а точно)) Именно гендерно-долбанутые делают на этом акцент в своих опусах. И деньги на все давно выделены. И дело не в языке, не в словарях, а в идее как таковой,
Телепузик• 15 января 2021

Банан-барабан• 15 января 2021
Ответ дляТелепузик
Хоч убийте мене, але ніяк НЕ можу зрозуміти, чому оцінку фемінітивам, що використовуються в українській мові відповідно до чинних правописних норм іще від 2019 (не 2020, не 2021!!!) року, МАЄ НАХАБСТВО давати кацапомовна ’ідіотиня’, котра НЕ вміє навіть своєю кацапською писати БЕЗ помилок???
Це - повний ідіотизм і повний кремлетролебототрешизм!!!
Я особисто - ЛЮБЛЮ й щиро ЦІНУЮ ці слова!!! А ви як гадаєте, дівчатонька, які залюблені в українську мову й фемінітиви?
Філологиня,
історикиня,
менеджерка,
кравчиня,
дизайнерка,
вчителька,
поетка,
воячка,
президентка,
проректорка,
ректорка...
А для кацапомовних - особливі:)))

москалька,
москалиця,
кацапка,
кацапиця,
тролиха,
тролиця,
ботка
і ботиця!!!

Філологиня,
історикиня,
менеджерка,
кравчиня,
дизайнерка,
вчителька,
поетка,
воячка,
президентка,
проректорка,
ректорка...
А для кацапомовних - особливі:)))

москалька,
москалиця,
кацапка,
кацапиця,
тролиха,
тролиця,
ботка
і ботиця!!!

Тогда вам тоже могут сказать хохлиця
Вам нравится?
ТаЕщеОптимистка• 15 января 2021
Ненавижу. Бесили меня ещё до их узаканивания, а сейчас прямо кровь из ушей, когда они из каждого угла звучат.
Кошечка-муркошечка• 15 января 2021
Ответ дляБанан-барабан
Тогда вам тоже могут сказать хохлиця
Вам нравится?
Хохлушка правильно.
Ms. Анонимная• 15 января 2021
Ответ дляТелепузик
Філологиня,
історикиня,
менеджерка,
кравчиня,
дизайнерка,
вчителька,
поетка,
воячка,
президентка,
проректорка,
ректорка...
А для кацапомовних - особливі:)))

москалька,
москалиця,
кацапка,
кацапиця,
тролиха,
тролиця,
ботка
і ботиця!!!

Філологиня,
історикиня,
менеджерка,
кравчиня,
дизайнерка,
вчителька,
поетка,
воячка,
президентка,
проректорка,
ректорка...
А для кацапомовних - особливі:)))

москалька,
москалиця,
кацапка,
кацапиця,
тролиха,
тролиця,
ботка
і ботиця!!!

Вот я с вами где-то согласна, но почему-то такое отвращение от вашей писанины.
Кошечка-муркошечка• 15 января 2021
По теме, слава богу, у меня здоровая нервная система и меня не бесят и не раздражают слова.
Телепузик• 15 января 2021
Ответ дляБанан-барабан
Тогда вам тоже могут сказать хохлиця
Вам нравится?
Та без проблем:) Це ж і у вас формує позитивне ставлення до фемінітивів:)
Якщо на мене ладні говорити ’хохлиця’, то, значить, колись позитивно поставитеся й до всіх інших, менш образливих для вас особисто фемінітивів...
Так що - будь ласка!!!
Запрошую, говоріть на мене ’хохлиця’ ще й іще!!! Хоча я направду:
українка,
філологиня,
красуня,
розумниця,
відмінниця,
феміністка,
дружинонька,
активістка,
письменниця,
літературознавиця,
кандидатка філологічних наук,
волонтерка,
мисткиня,
флешмоберка,
культурна менеджерка
і подібні прекрасні наймення маю)))

Так що - будь ласка!!!
українка,
філологиня,
красуня,
розумниця,
відмінниця,
феміністка,
дружинонька,
активістка,
письменниця,
літературознавиця,
кандидатка філологічних наук,
волонтерка,
мисткиня,
флешмоберка,
культурна менеджерка
і подібні прекрасні наймення маю)))

Лорка-хлорка• 15 января 2021
Ответ дляdashe444ka
да, использую. и на русском, и на украинском. я хочу быть видимой, а не просто ’программист’ *фамилия*. И считаю, что во всех профессиях должен быть виден женский труд.
осознание, насколько это на самом деле важно, пришло не так давно, к сожалению. после одной статьи про математике Петерсона, по учебнику которого занималась в школе. спустя столько лет я узнала, что это - женщина. и стало очень обидно за её труд, потому что до этого момента даже мысли такой не было, что это не мужчина
И я была уверена, что Петерсон это мужчина..
Но как будет математик для женщины? Математикиня?
Сестрица Алёнушка• 15 января 2021
Ответ дляМарс атакует
В итальянском языке тоже придумывают и работу находят? Врач мужчина - это dottore, а женщина- dottoressa, на румынском преподаватель и преподавательница - profesor и profesoară, врач doctor и doctoriță. В украинском почему-то лікарка вызывает шок
Банан-барабан• 15 января 2021
Ответ дляКошечка-муркошечка
Хохлушка правильно.
По русски да,но я имею ввиду по украински,так как автор поста украиноязычный
ДлинноНожка• 15 января 2021
Ответ дляdashe444ka
да, важно то, что женский труд замалчивается
Боже, это какой же надо быть обиженной мужчинам и на мужчин, чтоб озадачиваться такой, просите, *ерней.
Лорка-хлорка• 15 января 2021
Ответ дляИз ДОМа-2 Я
Вообще то до СССР часто использовались феминитивы. Лікарка, вчителька і т.д.
Вчитель і вчителька ідеально, а от воячка ну ніяк мені не подобається.
Телепузик• 15 января 2021
Ответ дляMs. Анонимная
Ааа, то вочевидь, у вас ген імперської пихи озивається)))
Так теж буває. Багатьом російськомовним і росіянам БОЛИТЬ, коли україномовні свій голос на захист своєї мови, країни, культури чи традицій подають...
А назагал - хтось із тих, хто тут переписується й ганить фемінітиви, МАЄ україномовну філологічну освіту? Гадаю, що ні! Чому я так гадаю? Бо інакше би ці дискутантки мали би більше толерантності до чинних норм українського правопису.
Ви ж не радите своїй лікарці, як вас лікувати, якщо НЕ маєте медичної освіти? От так десь гаразд би й до фемінітивів поставитися... Але зміни - то завжди складно для тих, хто закостенів у якихось своїх поглядах... Тим більше, якщо людина вже вийшла із категорії ’молодь’, тоді - узагалі складно більшість змін сприймати...
Але за фемінітиви НІХТО нікого НЕ знищуватиме, тож - не переймайтеся:)
ДлинноНожка• 15 января 2021
Ответ дляТелепузик
Прикол в том, что ненавидимые вами русскоязычные живут с вами в одной стране и вынуждены учить своих детей не прекрасной украинской мове , а бреду изобретаемому на ходу....
dashe444ka• 15 января 2021
Ответ дляДлинноНожка
проблема не только в мужчинах. женщины женщин тоже вполне себе ущемляют и дискредитируют.
Ms. Анонимная• 15 января 2021
Ответ дляТелепузик
Я нормально отношусь к феминизмам. Просто вы свои мысли излагаете так провокационно и с такой агрессией.
Телепузик• 15 января 2021
Ответ дляДлинноНожка
І мені цей прикол, як ви пишете, - НЕЙМОВІРНО ПОДОБАЄТЬСЯ!!!
Бо так чинять УСІ ЦИВІЛІЗОВАНІ країни!!!
Поїдьте до Великої Британії без знання англійської, поїдьте до США без знання англійської - і знайдіть там для себе чи своїх рідних-близьких гідну роботу!!! Та зась вам там буде, а не робота!!!
То чому ж у НЕЗАЛЕЖНІЙ державі Україна має бути якось інакше???
Мені теж НЕ до вподоби, що російськомовне населення України досі НЕ вивчило української мови... Але ж ви на мої претензії НЕ зважаєте - то чому мені має боліти ваша нездатність чи нездібність вивчити українську мову?
Можу вам допомогти й підказати гарну репетиторку із української мови. Між іншим, вона займається і дистанційно:)
Тільки ж біда не в тім, що ви НЕ можете, ви - ПРОСТО НЕ ХОЧЕТЕ, та й поготів!!!
Банан-барабан• 15 января 2021
Ответ дляТелепузик
Что уже давно не удивляет,так это одна и та же фраза украиноязычных как под копирку о том,что якобы русскоязычные не знают укр язык
смешно ей богу
Телепузик• 15 января 2021
Ответ дляMs. Анонимная
Не повірите, але - жодної агресії:)
Направду, жодної!
Можу всім, хто напише мені тут фемінітив українською мовою, подаруночок від себе вислати (власним коштом, тільки в листі, щоправда, а не посилкою). Тільки ж тоді - іще й поштовий індекс для ’Укрпошти’ мені потрібен буде)
А ви навіть уявити собі не можете, скільки паскудства я наслухалася в Києві за постійне спілкування українською мовою в громадських місцях, уже 6-7 років буде, а то й більше(((
Повірте, так, як російськомовні із манією величі ганьблять і ганять україномовне населення в Україні, НЕ робить більше ніхто й ніде!!! І так, я не говорю, що так роблять усі російськомовні, але - БАГАТО ХТО!!!
Висновки - у кожного свої!
Направду, жодної!
Висновки - у кожного свої!
Телепузик• 15 января 2021
Ответ дляБанан-барабан
смешно ей богу
То напишіть, будь ласка, декілька слів українською. От зробіть щось приємне для української мови й культури.
=)
karpenko73• 15 января 2021
Ответ дляДлинноНожка
Почему сразу обиженной? Может женщины просто хотят быть на равных?
Банан-барабан• 15 января 2021
Ответ дляТелепузик
=)
Я написати можу вам державною мовою,а ви так и будете i далі в кожній темі і в розмові повторювати мантру про незнання російськомовних державної мови як попуги і це так ...
Марс атакует• 15 января 2021
Ответ дляДлинноНожка
+100. Мне аообще пос...ть экономист я или экономистка)))