Коробка с карандашандрами• 29 января 2021
29 січня в Україні відзначають річницю Бою під Крутами
29 січня в Україні відзначають річницю Бою під Крутами – битви, що відбулася у січні 1918 року біля залізничної станції Крути (поблизу селища Крути та села Пам’ятне), за 130 кілометрів від Києва.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова та загоном із чотирьох сотень київських курсантів і козаків «Вільного козацтва». Результатом бою стало призупинення просування більшовицьких військ на 4 дні та їхня затримка, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір, яким УНР визнавалася незалежною державою.
В Україні цю дату вперше вшанували напередодні проголошення незалежності. 29 січня 1991 року в Крутах було встановлено березовий хрест та відбувся перший невеличкий громадський мітинг. На державному рівні вшановувати пам’ять Героїв Крут почали в Україні лише з 2004-го.
У невеличкому селі на краю Волинської області похований єдиний учасник легендарного бою 1918 року, який побачив Україну незалежною. Матвій Данилюк прожив 103 роки .
Рогнеда Карповна• 30 января 2021
Ответ дляКоробка с карандашандрами
Неспростовні і беззаперечні факти свідчать, що в бою під Крутами оборонці української державності завдали агресорам нищівного удару і отримали переконливу військову перемогу над ворогом. Адже наказ командування було виконано, наступ ворога зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости, щоб зупинити його просування. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Своїм самовідданим опором захисники Крут зупинили похід агресора, який мусів спершу зализати свої рани, підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після всього цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Саме ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. День української перемоги у бою під Крутами є законною гордістю українства.

сказочное_Бали• 30 января 2021
Ответ длядама_из_декрета
сотник Аверкий Гончаренко
офицер (гауптштурмфюрер СС) дивизии СС «Галичина».
Да ладно , ну тогда понятно кто это жертвоприношение устроил и зачем.
Ответ дляКоробка с карандашандрами
кіборги 1918 р
Прийшов грізний час для нашої Батьківщини. Як чорна гайворонь, обсіла нашу Україну російсько-„большевицька“ грабіжницька орда, котра майже щодня робила у нас нові захвати, і Україна, одрізана звідусіль, може врешті опинитись в дуже скрутному стані. В цей час Українська фракція центру Університету св. Володимира кличе студентів-українців усіх вищих шкіл негайно прийти на підмогу своєму краєві і народові, одностайно ставши під прапор борців за волю України проти напасників, які хочуть придушити все, що здобуто нами довгою, тяжкою героїчною працею. Треба за всяку ціну спинити той похід, який може призвести Україну до страшної руїни і довговічного занепаду. Хай кожен студент-українець пам´ятає, що в цей час злочинно бути байдужим… Сміливо ж, дорогі товариші, довбаймо нашу скелю і йдімо віддати, може, останню послугу тій великій будові, яку ми ж самі будували — Українській державі! Записуйтесь до „Куреня Січових Стрільців“, який формується з студентів Університету св. Володимира та Українського Народного Університету, звідки, мабуть, ми будемо розподілені серед декотрих українських військових частин, для піднесення культурно-національної свідомості та відваги… Усупереч радянським теоріям, вступ до куреня був винятково добровільний, єдиною погрозою для небажаючих був бойкот та можливе виключення зі складу студентів. До новоствореного куреня навіть вступили учні старших класів української гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства м. Києва.
Вот, выводы не сделаны
Невидимка• 30 января 2021
Ответ дляAmalpi
Из истории надо делать выводы, сказать, да это плохо и идти вперед
Да, но не забывать
СтелькаОТединицы• 30 января 2021
Ответ дляНевидимка
Удалено администрацией...
Где можно посмотреть на ’поместья Путина’?
Невидимка• 30 января 2021
Ответ дляСтелькаОТединицы
Вам так это интересно? )) на ютубе посмотрите
Пирожкиня• 30 января 2021
Ответ дляЯзыката Хвеська
Как будто на комсомольском собрании побывала. То же пафос.
+++++++++++++++++
ну так это и есть тот же дух тоталитарный......так, чтобы все в одном стаде, в одном духе, одни мысли, одна генеральная линия.....ну в смысле : одна мова,одна віра..одна ідеологія, один світогляд... а всі ті,хто сміє думати інакше. ті вороги...а ворогів на гілляку..
..у людей мозги оболванены пропагандой.
Пирожкиня• 30 января 2021
Ответ дляНевидимка
Да, но не забывать
ага..ага.... что то о волынской резне не слышу воспоминаний...... около 100 тысяч загубленных мирных людей ( и детей в том числе) во время этнических чисток . И все это совершили отряды ОУН(бандеровцы)...в 43году... забивали стариков. женщин детей кольями., четвертовали топорами., резали ножами, сжигали живьем.... а этих нелюдей сегодня чествуют, ордена вручают, а они зигуют. радостно хохоча...см.0:10
Невидимка• 30 января 2021
Ответ дляПирожкиня
Вы название темы читали? Тема, о каком событии? Создайте тему и обсудим то событие, о котором вы написали. И об этом помнят вообще-то