Раз одела не бу• 01 мая 2021

Хто ще після окрошки газує,що аж очі сльозяться?

Результат:
вже голосів: 70
35 (50%) ніколи не газую
23 (32.86%) ненавиджу окрошку
6 (8.57%) люблю,газую все одно їм
5 (7.14%) я завжди і все одно їм її
1 (1.43%) люблю,але через гази не їм
Молчалка• 01 мая 2021
Ответ дляВыкупаная
в вашем селе, наверное, так называлось))
У нормальных, интеллигентных и образованных людей еще с 18-го века это блюдо называлось окрошкой
Слово «окрошка» стало часто вживаним відносно недавно, на самому початку минулого століття і вперше в книгах рецептів воно з’явилося в книзі О. Молоховець «Подарунок молодим господаркам» у виданні 1901 року[4]. Також існує легенда що слово має російське походження[5], однак у багатьох російських селах узагалі не знають слова «окрошка» і дотепер називають цю страву просто — «квас» [6]. «Випити квасу» — це означає саме випити квасу, а ось «покуштувати квасу» або «поїсти квасу» означає «поїсти окрошки». Первинною окрошкою була тюря — давня страва народів Київської Русі. На Русі казали так: «Богатир не бажає французького супу з вином, італійського бульйону з прянощами. Богатир просто візьме дерев’яну миску, дерев’яну ложку, накрошить хліба, цибулину, редьку, заллє це все квасом, рубоне собі тюрі — і далі спить богатирським сном». Тюря в давнину вважалася пісною стравою і в прості непісні дні в неї додавалися ще молоко або сметана.

У Російській імперії слово «окрошка» з’явилось десь наприкінці ХІХ ст., коли до традиційної тюрі в трактирах почали додавати інші інгредієнти, зокрема шматочки м’яса, що залишалися на кістках після його варіння, або ж з вимоченої солонини. Тобто, перша окрошка була засобом утилізації м’ясних залишків. Ще й досі в Росії розповсюджений рецепт приготування тюрі-окрошки, в якому звичайний холодець заливають квасом.

Окрошку помилково вважають російською стравою, насправді ж це лише російська назва одного з різновидів холодних супів, які здавна присутні в кухнях народів інших країн за назвами «таратор», «овдух», «хладник», «джаджик», «сасик», «чалоб», «чалоп», «дограмач», «мацнабрдош» тощо (дивись також Холодні супи). Відмінністю російського варіанту цієї страви є те, що окрошка готується на квасі.

Обращеница• 01 мая 2021
Не їм страви,які мені не підходять
Молчалка• 01 мая 2021
Ответ дляОбращеница
Не їм страви,які мені не підходять
А якщо вас запросили в гості і єдиною стравою, яка є на столі була б окрошка?
СкиниУскачи!• 01 мая 2021
Ответ дляВыкупаная
Да ,в сёлах так называли. Мужа бабушка рассказывала. А что за снобизм с вашей стороны? Я в Ташкенте выросла,там не делали так,как в Украине. Но на жару было блюдо на сыворотке и много зелени,кинзы много.
Последний вагон• 01 мая 2021
Ответ дляРаз одела не бу
сироватка,сметана,мясний бульйон
Бульон там зачем ((
Правильно_Валерчик• 01 мая 2021
Ответ дляЭкспертиза
Как,как бомба🤣🤣🤣
Слезоточивая?
Экспертиза• 01 мая 2021
Ответ дляПравильно_Валерчик
Слезоточивая?
Судя по названию темы,да🤭

Сколько_мне_лет?• 01 мая 2021
Ответ дляПьяная вишня
сумская область или россия?
Полтавская, тоже все знакомые на бульоне делают + сметана или кефир
Семена рукколы• 01 мая 2021
Ответ дляСколько_мне_лет?
Живу в Полтаве, впервые слышу про бульон. Делаю на берёзовом соке + сметана, самая вкусная для нашей семьи. Бабушка делала на домашнем квасе, свекровь иногда на сыворотке. Если нет сока, делаю на воде с лимонной кислотой, но бульон - никогда.
Мотылек• 01 мая 2021
Ответ дляСемена рукколы
Никогда не говори никогда!
автор Раз одела не бу • 01 мая 2021
Ответ дляСколько_мне_лет?
++++++так!!!!землячка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
автор Раз одела не бу • 01 мая 2021
Ответ дляСемена рукколы
перший раз таке чую. березовий сік(((((
СкокоМнеДадите• 02 мая 2021
Ну не знаю....самая вкуснючая на кефире+минералка)
Семена рукколы• 02 мая 2021
Ответ дляМотылек
Никогда не говори никогда!
Я бульоны терпеть не могу, поэтому если говорю никогда, то это значит никогда. Наверное, это в сёлах на бульонах делают, наши городские желудки не привыкли к таким жирностям, сразу тошнит, потому что слишком(((