Що ми звикнемо до війни, так як це було в 14 році. В перші дні всі плели сітки, допомагали грошима, віддавали іноді останнє( А потім на базарах появлялись носки з записками "повертайся живим". В нашому місті переповнені кафе, сьогодні прийшло смс про відкриття басейну, Люди купляють одяг і навіть прикраси. Боюсь, що це може затягнутися на довгий час, навіть роки. Може таке бути?
Ответ дляfadeta
Прошу вас про наступне, хоч може на перший погляд це звучить незвично і навіть дико:
1. Перестаньте волонтерити, жертвуючи робочим часом: якщо у вас зараз є робоче місце, і там є робота -- то це і є ваша основний рубіж оборони Батьківщини!
2. Поважайте, ба навіть боготворіть, підприємців та бізнес, який пробує стабільно працювати в цих умовах: вони зараз хребет економіки!
3. Подолайте у собі почуття провини вижившого (це оте ’чому я в теплі, якщо інші на передовій’): не можуть всі люди, особливо чоловіки, піти на фронт. Якщо так станеться, то вже за 48 годин армія почне здаватися ворогу через голод! Кожен має своє місце у цій війні і кожен має вести оборону на своєму рубежі!
4. Продовжуйте обертати гроші: заплатіть рахунки, заплатіть податки, замовте випічку у вашої знайомої, як ви це робили до війни, зробіть манікюр, стрижку у барбершопі, купуйте продукти у тому ж магазинчику, як і раніше, заплатіть за квартиру, оплатіть заняття з терапевтом, з тренером йоги і так далі. Старайтеся тримати оборот коштів максимально можливим і це буде ваш вклад у боротьбу! І це нормально!
5. Підприємці, при найменшій можливості, тримайте бізнес відкритим! Особливо на Заході України, де загрози війни мінімальні. Це дуже критично зараз.
6. Тим, хто виїхав за кордон: шукайте роботу і негайно приступайте до неї. Ваші пожертви на армію і перекази в Україну, навіть мінімальні, будуть дуже цінними для нас!
7. Окремо звертаюся до ІТ-шників: зараз ви чи не єдиний працюючий канал валюти в Україну. Та й вцілілий сектор економіки у цілому. Тому вже сам факт, що ви працюєте -- це сильний вклад у перемогу!
8. Всіх, хто каже, що як то так можна працювати/торгувати/робити манікюр/ходити в спортзал/пекти торт/навчатися, коли в країні війна -- посилайте услід за рускім карабльом.
Кожен раз, коли вам стане боляче і нахлине почуття провини ’чому я не там’, повторюйте: ’Я працюю! Це моя боротьба! Це мій рубіж оборони моєї Батьківщини! Я не здам його і здамся сам(-а), бо моя Україна -- понад усе!’
Особенно пункт 4 актуален всем тем, кто без работы
Ответ дляWomAnn
Все неправильно. Есть женщины и дети, им нужно выжить, им нужно есть, где-то жить, платить за жильё, не всем дали бесплатное. Кто об этом думает?
Считаю что часть мужчин должны да, идти воевать, а часть обязательно работать и платить взносы в армию. Чтобы страна продержалась и в экономическом плане.
Мобилизировали военнообязанных и резервистов, остальным нужно дать право нормально работать, а не клеймить их и охотиться на них. По необходимости другим указом призвать. А не то что сейчас
вы в какой то друголй релаьности. Сейчас как раз ситуация такая, как вы пишете. ЗСУ воюют+добровольцы. Остальные работают, волонтерят и т.д.
Клеймят тех, кто бухает в буковеле и синевире, дает взятки на кордоне, чтоб пропустили.
А у вас какое то извращенное видение ситуации
Навіть у страшну ІІ світову були якісь радощі в людей. Пригадайте фільми. Я сьогодні хочу купити фарбу для вій, бо ходжу ніби моль. А якщо тушшю нафарбувати, то можемо після тривоги спати в чужих людей і я як панда) А хочу бути гарною навіть у війну, для чоловіка і дітей. Ось такий мій маленький приклад
Поки тихо , тьфу-тьфу-тьфу, треба жити. Раптом мене завтра не стане
Ответ дляZelenkа
А у мене вже синдром фантомної сирени, я її чую постійно. У нас між будинками дорога з щебнем, коли їде машина, звук наче від граду віддалений. Вже сміємось зі знайомим психологом, що після війни стане олігархом)))
У мене аналогічна ситуація, тільки я чую постійно літаки та як бомблять. Зараз у нас 2-гий день вітер сильний поривчатий, то мені всю ніч здавалось що нас бомблять. Сподіваюсь що с часом мине цей псіхоз в мене, бо мене одразу нудить починає страшно і срачка. І так всю ніч, сьогодні не могла їсті, за цілий день випила маленьку чашку чаю, та трохи супу пасьорбала. Перший тиждень практично не їла взагалі, воду та чай пила із заспокійливими, які мене не беруть
Меня сегодня накрыло. Все эти сообщения в новостях « отбили, разбили колонну, сбили самолёт, контратака, очередное что-то ушло с российского рынка » уже не вдохновляют. А в сухом остатке что?? - Захватили две атомные станции, газопровод, Каховскую ГЭС, почти проложили сухопутный коридор в Крым, Харьков стирают с лица земли.
Где тут наши успехи? В чём?
Вам не кажется что они , пусть и не так быстро как планировали, добиваются того чего хотели?
Если что я не паникёр. Пишу тут что б меня успокоили и переубедили…
Где тут наши успехи? В чём?
Ответ дляhrushyk
Цього боюсь найбільше (
Зберігання поки є,але вони мають властивість закінчуватись (
Я вже розглядаю варіант - село,город,свиня-корова,чесно
Аби шоб їжу свою мати
Свиню-корову треба годувати, а корма дуже дорогі. Моя мама десяток курей тримає і то не може прогодувати(((
Ответ дляeka0904
І літаки постійно, так! Або потяг їде десь і цей звук...
Пройде, ви щось їжте, бо організм здасться. Я їсти почала тільки дня три тому нормально, перший тиждень вода і цигарки.
Ответ дляЮля 458
Багато хто не повернеться( Хтось закордоном залишиться , хтось на ЗУ
Це моя особиста думка, но думаю відсотків до 30 можуть не вернуться навіть коли закінчиться війна, ще до них їх чоловіки приїдуть. Отже до 2 млн.чол. можемо втратити, а це руки та мізки, які б могли працювати на нашу державу. Сумно дуже. І ще думаю, якщо до війни більшість головних офісів та представницт були у Києві, зараз та після війни вони всі будуть на ЗУ - Львів, Чернівці, Івано-франківськ нажаль
Ответ дляOnyx83
Сытый голодного не понимает.
Это точно, но должна заметить, что это касается не только тех у кого тихо. Я сейчас в Киевской области в селе, за 130 км от Киева. Здесь райцентр как перевалочный пункт для беженцев со всей восточной части Украины. Городок небольшой и очень небогатый, работы особо нет, до войны большинство работали или в Киеве или за границей. Так видно сразу некоторых «беженцев» в магазине. Например, сегодня на кассе в Форе передо мной стояла женщина 60+- лет, так у нее в корзине лежали сыр с плесенью, креветки, кальмары, шоколад, колбаска копчёная и не одной крупы или молочки или хлеба. Местные на нее косились явно. И это она типа беженка. А вроде как местные и на месте, но берут обычные продукты типа молока, хлеба, мяса. Так что как-то так
Ответ дляLen_to4ka
Где тут наши успехи? В чём?
Чекайте, вони готували наступальну операцію, близько 2000 одиниць танків , 760 ракет випущено...то хіба це легко втримати.
Ответ дляZelenkа
Намагаюсь їсти, розумію, що потрібна своїм дітям здоровою та сильною. Але ця нудота постійна мене вже задовбала. Я коли була вагітна оба рази так себе не почувала. Зараз 1 раз на день у мене виходить щось небагато але поїсти. Я вже боюся, щоб у мене не розвилась булімія
Ola_la-d152• 10 марта 2022
Ответ дляok1904
А в нас все закрите, сухий закон ввели ще раніше,ніж в Києві , люди плетуть сітки , в группі інфа що в лікарні роздають дит харчування і т.д.
Мабуть, Ви не чуєте як працює артилерія за Вашим містом, а я чую бухкання, не до кафешок/ басейнів, хоча оплачений абонемент на цей місяць ... А ще буває шукаю серед знайомих прихисток тим, кому треба... А Ви кажете про кафе...
у нас тоже бухает ПВО и воздушные тревоги ежедневно. Но в том что люди отмирают вижу плюс. начали окрывать спорт залы подвальные. Я радуюсь, пойду хоть как то скинуть весь этот адреналин и тревогу. Кофейни тоже есть открытые. Порадуюсь если откроют магазины. Пусть кто хочет тот работает, ходит в кафе и на спорт. Пусть люди зарабатывают, кто хочет. Кто не хочет сидит в подвалах. От того что все там засядут и будут сходить с ума от тревоги, лучше никому не станет. Месяц два, кончатся деньги у людей и полный ппц, гуманитарная и экономическая катастрофа, и марадерсво расцветет. Так лучше?
Ирина Ириновна2• 10 марта 2022
Ответ дляok1904
В маленьких городках где много беженцев, в кафе есть интернет. Не во всех селах и старых домах в которых долгое время не жили есть инет. У нас также много людей сидит в кафе, с чаем или соком, но не местные, а те которые пытаются удаленно работать или ищут информацию.
Ответ дляhrushyk
Цього боюсь найбільше (
Аби шоб їжу свою мати
В прийняті закони пам´ятаєте? Про скошену не там траву, про зірвані трави і гриби.... Думаєте, просто так?
Ответ дляhrushyk
Я взагалі не читаю і не дивлюсь нічого рашистського,як і українського загалом,так трошки
Бо деза зараз ллється зі всіх дир просто …
Але я маю економічну освіту і власний розум,а ще реально дивлюсь на речі
Бачу, Ви в бані. Адмінам треба якось реагувати, бо як починаєш ситуацію роздивлятися з різних сторін, то накидаються, як вОрони. Здорова і безпристрасна аналітика є запорукою реальної оцінки ситуації та зменшує ризик фатальних помилок.