Дівчата, мирного неба всім Вам над головою!
Я до Вас за порадою. Давайте відволічемося від наших страшних буднів і поділіться будь ласка своєю думкою.
Ми з чоловіком і немовлям самі з Києва. Но в зв´язку з бойовими діями зараз в Тернопільській області у батьків.
Моя мама тут на ЗУ отримала в спадок стару хату, якій 70 років, по типу мазанки як у Тараса Шевченка в книжках.
Дуже вірю, що скоро будемо святкувати ПЕРЕМОГУ над окупантом, но розумію, що в Києві спокійно стане не одразу.
І вот думки, що в декреті мені ще сидіти 3 роки, чоловік працює дистанційно (не айтішник, простий працівник), було б не погано як мінімум ці 3 роки пожити тут, а в Києві по можливості здавати.
Но стає питання, що робити з будинком. Він хоть і не валиться, но стіни з глини, підлога лінолеум, вікна дерев´яні старі.
Може хтось реставрував такі будинки, наприклад всередині обшити гіпсокартоном, зовні
-вагонкою, вікна пластикові поставити, підлогу ламінат наприклад. Провести в дім воду (скважина є біля дому).
Як ви думаєте таке можливо? Бо на будівництво нового грошей нема, є десь 5000 доларів.
Які у Вас думки на цей рахунок?
Щиро дякую всім хто відгукнувся.
Які у Вас думки на цей рахунок?
Щиро дякую всім хто відгукнувся.
Результат:
вже голосів:
26 (56.52%)
Реставрувати
11 (23.91%)
Тільки валити і новий будувати
9 (19.57%)
Інші варіанти в коментарях
В мене глиняна хатка, але поверх обложена в півцегли. Мені всі розказували, що її треба знести, а я її реставрую, перероблюю. В такій оселі зовсім по іншому дихається і сон здоровіше. Тому основні стіни лишаються глиняні. Повністю зробила перепланування під свої потреби.Там ще і підлога земляна була, то наполовину вже в керамограніті, сподіваюсь, що в цьому році закінчимо з полами. Поміняли вікна, зробили 2входи в хату в інших містах, з верандою і з террасою, зробили скважину, провели водопровід і каналізацію, потроху хатка стає красунечкою. Ще в планах побудувати нову піч-камін. Кошти не рахую, бо доходів великих немає. В середньому трачу 7000-10000 грн на місяць. Все потрошку робиться і з матеріалів, які я знаходила по шарових цінах. Багато чого куплено було на розпродажах. К приміру плитку керамограніт я купувала за 20-30-40-60 грн за квадрат. В прошлому році взяла обоі італійські по 150 і німецькі метрові по 300. Вікна металлопластикові брала у виробника за 50%, бо то були відказні позиції або з якимось незначним дефектом. Багато чого дивлюсь на олх, бувають дуже приємні знахідки. Але повторюсь, що все це в мене розтягнуто в часі, бо живемо там тільки в літній час і всі роботи теж проводяться в теплий період.