Клементина• 13 марта 2022

Совет в случае хим атаки

Цей простий віршик може врятувати тиcячі життів.

Почув аміак - в підвал - хряк!
Почув хлор - лізь на бугор!

Під час використання хімічної зброї, головне швидко зрозуміти, який тип речовини використано та яка має бути тактика самозахисту.

Так ось, аміак та хлор - найтиповіші отруйники - абсолютно різні. Аміак легкий. Від нього легко можна сховатись у підвалах. Але до верхніх поверхів він дійде дуже швидко. Бо піднімається вгору.

Хлор важкий. Він одразу потече вниз, в ті самі підвали. Та потруїть всіх, хто там сховався. Але він жодним чином не підніметься вгору, від нього можна сховатись на пагорбах, на даху, на верхніх поверхах тощо.

Залишається питання - як відрізнити одне від іншого?
- Хлор пахне як хлорка, або як Доместос. Колір (якщо концентрація висока) - жовто-зелений.
- Аміак пахне як нашатирний спирт. Кольору не має.