людину обмежену, " зазомбовану", ту, що не бачить правди, а повторює те, що їй кажуть по телевізору, я знаю" йолоп", " бовдур"
Marika2012• 17 марта 2022
Обмежений,нетямущий,безголовий,безглуздий,нерозумний,недалекий,дубовий,обмежений...
Ответ длянова_Я
вар’ят- це розбійник? у нас у Центр. Укр.слово зовсім не вживається, помню, говорили колись ’ босяк’, (зараз не вживається)
Босяк це не тупий, а бандюкуватий злодій від босий (в часи громадянської були такі на базарах). Вар´ят більш солідно, ніж навіть Босяк .
Ответ длянова_Я
Дурбецало - то ж самі придумали? чи дійсно вживається у ваших краях?
Це зневажлива просторічна лексика. Є у творах Нечуя -Левицького.( Старосвітські батюшки та матушки).
Р.с. Викладач укр.мови)))
Писала роботу стосовно просторічної лексики. Дуже цікаво))) це жартівливі слова, вульгаризми, зневажливі і .т.д. розмовна лексика
Р.с. Викладач укр.мови)))
Ответ дляЛорисель
Р.с. Викладач укр.мови)))
Старосвітські батюшки і матушки , одге з найколоритніших творів укр.літератури, моя любов з дитинства, там такі описи

Ответ дляЛорисель
Р.с. Викладач укр.мови)))
Вибачте! я давно закінчила укр. філологію, але не працюю за спеціальністю вже років 10...
Мама Павлика• 17 марта 2022
Ответ длянова_Я
в нас в Черкаській області так кажуть