Дівчата, хтось прибув до Швейцарії і може дати пораду?
Я зараз з дітьми (5, 7, 9 років) в Польщі, живемо не в дуже хороших умовах. Пропонують їхати до Швейцарії. Я вже так стомилась від тимчасового житла.
Був ще варіант їхати до Німеччини, але досвід моїх подруг каже, що німці - ватні тварі (перепрошую, може і є виключення).
Як в Швейцарії? Чи дають житло? Чи є фінансова допомога? Яка мова навчання в школах? Чи доступні садочки? Які там умови в цілому?
Буду дуже вдячна за поради!!!
Ответ дляHannaZp
а ще від моїх подруг з Німеччини:
1. Стоїть в черзі на подачу документів. Перед нею дівчина подала на реєстрацію договір оренди, щоб компенсували цю оренду. Подруга моя заходить наступною і запитує чиновника про умови такої компенсації. Їй та ж сама людина відповідає, що такої компенсації не існує.
2. По приїзду треба здати тест на корону. Подруга мови не знає. Але звертається до медсестри з направленням. Та робе вигляд, що взагалі не розуміє, що потрібно. Поки не приїхала людина ,яка знає німецьку і не сказала медсестрі, що це направлення на ПЛР тест, вона не ворухнулась (на направленні, звісно, все написано.)
3. Подруга заходе в банк поміняти долари на евро. Охоронець її виштовхує разом з дитиною і зачиняє грати перед носом. Німці біля каси дивлятьна з презирством.
4. Подруга ночувала на вокзалі на сумках з дитиною на підлозі під стіною. Хотіла купити дитині хоча б чаю, але мала тільки долари. Ніхто не продав і не пригостив.
5. Подруга оформлювала фінансову допомогу. Вона з дитиною Висиділа в черзі 4 години. На неї документи взяли, на дитину - відмовили. Сиділа вдруге 4 години в черзі, щоб наполягти на допомозі на дитину.
Подскажите, пожалуйста, в каких городах они находятся? Я пока ничего подобного не видела, слава Богу. Нахожусь в Вольфсбурге, но он уже беженцев не принимает, переполнен. Может, отношение к украинцам от земли проживания тоже зависит, пытаюсь разобраться.
Ответ дляHannaZp
а ще від моїх подруг з Німеччини:
Ложь. Хотя-бы про ребенка. Мать с ребенком всегда заходят вместе и подают доки вместе!
Ответ дляHannaZp
хтось по темі Щвейцарії писатиме?
По теме Швейцарии - нет. Там нужно пахать. У Вас трое детей, куда их. У подруги двое детей, у старшего аутизм, но никаких поблажек,,бесплатный сад положено на 3-4 часа. Остальное время - нанимают няню. В украине работала замдиректора фирмы, там булки печет в пекарне.
Если нет денег и знакомых - сидите в польше. Подьедьте в крупный город к волонтерам, пусть подыщут другое жилье. Вот сегодня только встретила наших в магазине, с начала марта живут в гостиннице на полном пансионе, и продлили им это до июня. 100 км от кракова.
В Швейцарії буде важко !
І Ви так про німців написали … Вам точно буде важко
Сьогодні таку родину зустрічала тут у себе
Я до сих пір під емоціями. Велика родина ( 7 людей , двоє мужиків )
Якщо розказати, то й не повірять тут
Але за все життя ще такої наглості не зустрічала ..
Якщо розказати, то й не повірять тут