Бесплатные билеты на поезд продлили до 31.03 (было изначально до 25.03).
Возможно и дальше продлят но не факт.
Informujemy, że obywatele Ukrainy mogą do 31.03.2022 roku bezpłatnie podróżować w klasie 2 pociągów TLK i IC w wagonach z miejscami do siedzenia.
Zasady odprawy
1. Przejazdy obywateli Ukrainy odbywają się na podstawie nieodpłatnych biletów dodatkowych ze wskazaniem lub bez gwarancji miejsca do siedzenia.
2. Obywatele Ukrainy muszą okazać paszport, dowód tożsamości lub inny dokument, który potwierdzi ich obywatelstwo.
3. Przewóz rzeczy i zwierząt jest nieodpłatny i nielimitowany (podróżni mogą zabrać ze sobą więcej rzeczy i zwierząt, niż określają to nasze przepisy).
4. Nieodpłatne bilety dodatkowe można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu.
Zasady przejazdów z Polski do Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier
5. Obywatele Ukrainy, mogą podróżować z Polski do Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier w wagonach z miejscami do siedzenia 2 klasy.
6. Nieodpłatne bilety dodatkowe są wydawane do ostatniej stacji w Polsce.
7. Dalsza podróż odbywa się na podstawie paszportu, dowodu tożsamości lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.
Dodatkowe informacje dotyczące tylko komunikacji krajowej
8. Jeżeli obywatel Ukrainy kupił bilet, to może go zwrócić bez potrąceń (dot. również biletów na przewóz) lub wymienić na nieodpłatny bilet dodatkowy.
Повідомляємо, що громадяни України можуть до 31.03.2022р. безкоштовно подорожувати в 2-му класі поїздів TLK та IC у вагонах з місцями.
Правила реєстрації для поїздок по Польщі
1. Поїздки громадян України здійснюються на підставі безкоштовних додаткових квитків з гарантією місця або без неї.
2. Громадяни України повинні пред´явити паспорт, посвідчення особи або інший документ, що підтверджує їх громадянство.
3. Перевезення речей і тварин є безкоштовним і необмеженим (мандрівники можуть взяти з собою більше речей і тварин, ніж зазначено в наших правилах).
4. Безкоштовні додаткові квитки можна отримати в касі або в поїзді.
Правила проїзду з Польщі до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії та Угорщини
5. Громадяни України можуть подорожувати з Польщі до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії та Угорщини у вагонах з місцями для сидіння 2-го класу.
6. Безкоштовні додаткові квитки видаються до кінцевої станції в Польщі.
7. Подальша подорож здійснюється на підставі паспорта, посвідчення особи або іншого документу, що підтверджує громадянство України
Додаткова інформація, що стосується тільки внутрішнього транспорту
8. Якщо громадянин України купив квиток, то він може повернути його без відрахувань (стосується також транспортних квитків) або обміняти на безкоштовний додатковий квиток.
Возможно и дальше продлят но не факт.
Zasady odprawy