Ухх, в голові каламбур. Знаходжусь між двох вогнів (чоловік і моя мама). З перших днів війни переїхали у Він. обл. Тут відносно спокійно, але не покидає думка кудись їхати за кордон. Хочу щоб діти ходили в школу і мали нормальне життя. Мама тільки за і готова їхати. Чоловік не хоче відпускати і завжди доводить, що тут безпечно. Його найпопулярніші слова "історичка/не нагнітай обстановку). Почались якісь розмови за можливий наступ з Придністров´я...Боюсь, що не встигнемо виїхати. Боюсь, як навіть машина проїжджає по вулиці. Наче і не хочеться займати чиєсь місце за кордоном, тих людей хто евакуюється з місця бойових дій. Багато знайомих тишком-нишком повиїжджали, тільки бачиш що номер в вайбері змінено. От сиджу і думаю, скільки ще зможу бути між 2 вогнів.
Ото ви себе накрутили
Менше новин читайте. Люди з реально небезпечних районів їдуть у Вінницю, а ви з Вінниці тікати зібрались))) Я б ще зрозуміла якщо б ви на пмж за кордон хотіли, або було до кого їхати, а так, тікати аби тікати, невідомо куди, невідомо навіщо... таке.
Ответ дляРойЛеля
Мабуть, для мене одної то трагедія, а не шанс, виїхати за кордон і пристроювати дітей в школи.
Ні, не одна Ви така. Я також вважаю, що це трагедія. Краще виїхати і влаштуватись там тим, хто тут нічого не має, кому не має що втрачати, а хто досить не погано влаштований в Україні, той не хоче жити в не людських умовах в Європі.
OlgaVolk05• 06 апреля 2022
Ответ дляAnastros
Онлайн у старшого 1й клас, молодший 4 роки. Подруги з Польші і Чехії хваляться що їх діти ходять в школу і малим дуже подобається.
А що їм робить, як не вихвалятись, вашим подругам. Хтось бачить у від‘їзді зараз можливість показати дітям Європу, подорожувати 🤦♀️, хтось їде до родичів, їм легше. Але для більшості це все ж це стрес: нова мова, складнощі із житлом, ітд. Вам вірно радять, вже скоро канікули. Я із дітьми у Києві, онлайн навчання є, але не всі уроки. Іноді відвідують уроки онлайн у іншій школі. Молодша донька навіть онлайн займається гімнастикою.
ЄвгеніяЕвгения• 06 апреля 2022
Ответ длякенгуруша
Если бы они могли, то давно бы поперли на Одессу...
В Винницкой области и правда спокойно. Муж ваш прав в этом. Но решать Вам, ехать или нет.
На счет школы. Почему дети не учатся сейчас?
Мы думаем на случае совсем ж-пы ехать как раз в Винницкую обл. Сидела бы там спокойно.
Ответ дляZuska
Я сидела больше месяца дома, Николаев. Только когда прилетело в соседнее здание и стало каждый день летать над головой, собралась и вывезла детей. Дети стали истерить. Сейчас в Болгарии, занимаются дистанционно. Отходят по-тихоньку
А что там в Болгарии? Можете рассказать подробнее? Я тоже туда думаю -но на время, потом может вернуться или дальше ехать - будеть зависеть от ситуации в Укр.
Ответ дляskyski
Ситуация меняется каждый день. Нас поселили в отель, питание и проживание бесплатно до 31.05. оформили на год защиту от государства. Нормальный отель, забит полностью беженцами из Украины. Все спокойно и прилично, без скандалов.
Условия хорошие, уборка в номерах, смена белья. Питание тоже нормальное, люди стараются. Почти все понимают русский. Цены немного дороже, чем у нас .. качество продуктов выше. Снять квартиру можно в пределах 500э плюс коммуналка
Irisha0604• 06 апреля 2022
Ответ дляM@d@M
мы тоже переехали в Винницкую область, все устраивает, никуда не собираемся
дети учатся онлайн
А моя сестра двоюродная с Винницы выехала месяц назад в Болгарию. Сегодня говорила с ней, тоже что-то про Приднестровье говорила, боится . Будет сидеть до 31 мая. Пока жильё бесплатное
Ответ дляCat88
Естественно выгода там , какая опасность у Винницкой области?
Яка вигода? Хіба що змінити ’картинку перед очима’. Я матеріально забезпечена в Україні, житло, робота. Мені на заробітки треба по вашому? А на рахунок ’яка небезпека’ в новинах майже все розповідають....
Санта-Алла• 06 апреля 2022
Дуже багато людей поїхали в західну, це рідна земля, дім, а ви хочете їхати за кордон. Зараз тут багато людей і дуже тяжко утриматися, тому багато повертається.
Один з прикладів: вчора балакала з знайомою , вона зараз з сім´єю в Німеччині. Сиділи три тижні чекали на те щоб подати документи на реєстрацію, тримали в отелі, умови більш менш. Коли подали папери на реєстрацію , то перевезли в лагер , який знаходиться у лісі, це був колишній піонерський лагер. Умов ніяких, на стінах грибок та дуже сиро. На території магазинів немає, по близу теж. Привозять їжу три рази, але таке що їсти не можливо. Туалет та душ на дворі, окремо. Почалася епідемія корони, хтось завіз, та діти набралися вошей. Лікаря немає, навіть не знають як зв´язатися. Їдуть додому.
Я навіть і не думала що в Німеччині можливо таке. Але людей реально багато , нема куди селити, а соціального житла на всих не вистачає.
Ще одні знайомі мешкають з сім´єю, але там такі умови що капець, в стільки то годин відбій, в стільки-то обід, вечеря, сніданок. По годинам готувати, їсти, прати. Голосно не балакай, посудом не стукни.
То вам здається що легко там, а нема ніде краще за дім , нікому ми там не потрібні.
Ответ дляСанта-Алла
Ого. Ото треш ....