Ухх, в голові каламбур. Знаходжусь між двох вогнів (чоловік і моя мама). З перших днів війни переїхали у Він. обл. Тут відносно спокійно, але не покидає думка кудись їхати за кордон. Хочу щоб діти ходили в школу і мали нормальне життя. Мама тільки за і готова їхати. Чоловік не хоче відпускати і завжди доводить, що тут безпечно. Його найпопулярніші слова "історичка/не нагнітай обстановку). Почались якісь розмови за можливий наступ з Придністров´я...Боюсь, що не встигнемо виїхати. Боюсь, як навіть машина проїжджає по вулиці. Наче і не хочеться займати чиєсь місце за кордоном, тих людей хто евакуюється з місця бойових дій. Багато знайомих тишком-нишком повиїжджали, тільки бачиш що номер в вайбері змінено. От сиджу і думаю, скільки ще зможу бути між 2 вогнів.
Ответ дляDani777
Удалено администрацией...
О, почалося
Пишіть ще про тих людей із західної
Ми на західній Україні щодня вантажимо фури допомоги, волонтеримо без вихідних, годуємо і розселяємо купу народу, а ви випустили своє нутро і давай гидити
І росіян не треба, з такими, як ви
Фу
Пишіть ще про тих людей із західної
І росіян не треба, з такими, як ви
Фу
baluevadara• 06 апреля 2022
У вас есть средства на жизнь за границей и реальная возможность там устроитьсяна работы? И что бы хватило денег на жилье и т. д?
Если нет, сидите на попе
Fotografkiev• 06 апреля 2022
Ответ дляFinetouch
Это Приднестровье и меня кошмарит
Я из Одессы, сегодня тоже создавала тут тему)
А потом подумала, почитала, успокоилась
Я из Одессы, сегодня тоже создавала тут тему) А потом подумала, почитала, успокоилась
Благодарю за ссылку, сегодня про Приднестровье узнала от мамы.
Из Киева приехали в Хмельницкую область, дальше никуда не собираюсь с тремя детьми. Подруга отсюда уехала в Италию. Я никуда не хочу, была бы реальная угроза, как на востоке, тогда бы предпринимала какие-то телодвижения.там нас никто не ждёт.
катерина12009• 06 апреля 2022
Решать Вам, знакомая поехала в Германию, забрала старую мать. Сидели в лагере 2 недели, ковид у них нашли, сейчас перевели с другой лагерь, общага, туалет/ванна на 30 комнат. Она из Киева относительно безопасного р-на. Здесь остался взрослый сын студент. Она медик, работала в страховой медицине. Хотелось халявы, а вышло как вышло. Плачется всех просит помочь. Ну что сказать дело каждого.
Имхо, хорошо если там родные и есть денежки.
Виктория1677• 06 апреля 2022
Ответ дляklux
У старшего в классе ходят в Европе и выполняют задания нашего лицея, чтоб закончить класс
Вы молодцы. На правильном пути.
У моего старшего кто где в Европе, все ходят в школу местную, ничего не понимают, на наши уроки не успевают или инет не тянет.
Монголенок• 06 апреля 2022
Ответ дляAnastros
А фіг знає. Чесно. Можливо хтось би з власного досвіду щось написав типу ’моя дитина ходить в школу, я спокійна і не жалкую, що виїхала’.
Я выехала с мужем и тремя детьми - школьниками начальной школы. Живём у родственников за границей. Здесь уже две недели. Почему уехали: мы из Донецкой области, как раз сейчас власти города призывают выехать всех, кто может; предприятие мужа остановилось, зарплаты не будет. То есть всё равно где проедать последнее у нас в городе без работы и с линией фронта под боком, с пустыми аптеками и тихой паникой, или в цивилизованном месте, с возможностью устроиться на работу.
На счёт школы. Да, дети ходят в школу) но языка не знают... В итоге дистанционно не успевают учиться по нашей украинской программе и там просто сидят. Но в школе им конечно нравится, всё красиво, удобно, вкусно кормят...
Если бы была возможность остаться в Украине, мы остались бы. Но родственники у нас только за границей, в Украине кроме Донецкой области, никого нет
Ответ дляВиктория1677
Вы молодцы. На правильном пути.
Моему одноклассники рассказывают, что им на уроках скучно, нечем заниматься, в Украине программа идет с большим опережением (физмат лицей, 8 класс)
Не знаю, насколько это правда
Светуля Ск• 06 апреля 2022
Ответ дляAnastros
Автор, з властного досвіду. Живу в Донецькій області, на кордоні з Луганською. З перших днів війни було дуже чуть сильні вибухи, але за 8 років ми до них звикли. Виїхали тільки сьогодні, військові дуже нагнітали, виїхало майже все місто, такого не було НІКОЛИ, навіть у 2014, коли місто тимчасово перебувало на непідконтрольній території. Всі ці дні жила і раділа, що можу ще побути вдома, діти вчилися. Сьогодні вранці ридьма-ридала, що покидаю домівку, в яку можу не повернутися через те, що її розбомблять градами. Пишу і знов плачу.
Наразі хочемо зняти житло у Черкаській області або Вінницькій. Тут трохи ближче до дому, аніж з Західної України. Не чудіть, просто розповідайте чоловіку спокійно, що відчуваєте, нехай починає відчувати себе захисником, може тоді, коли прийде час Х він вас сам відвезе на кордон
Ответ дляTania07
Згідна з вами. Але ще є інша сторона
1безпека
2виплати дають там , а тут з роботою попа, да ще й ціни ростуть і чи хватить продовольства до кінця війни. Чи не буде голоду?
3 .діти яке майбутнє в такому стресі?
1безпека
3 .діти яке майбутнє в такому стресі?
Ну, если о Польше лают единоразово 300 и 500 на ребенка ежемесячно. Но... Щоб їх отримати, треба отриати песель. Я пішла за песелем десь 21.03 і мені дали талончик на 28.04, тобто 5 тижнів, і це маленьке місто і в тій контопі я побачила аж 2 сімьі наші, а мені сказали - велика черга.
Після отримання песеля і оформлення виплат їх треба чекати ще 2 місяці. В мене є гроші на аренду та є робота дистанційна, але ті, кого я тут зустрічаю, уу пошуках роботи та житла, тому що безкоштовне житло в отелях їм надади на якийсь термін - комусь на місяць, комусь на 2 максимум. А аренда у мене для прикладу 3 тис, і то, знайомі знайшли. Шукаю паралельно, але поки тиша. То й прикиньте, що тих виплат, коли потрібно буде 2 тис віддати за аренлу і ще на щось їсти.
Ответ дляTania07
Згідна з вами. Але ще є інша сторона
1безпека
3 .діти яке майбутнє в такому стресі?
1безпека
3 .діти яке майбутнє в такому стресі?
З Ваших пунктів лише перший піддається логіці. Другий - на виплати Ви зможете лише якось харчуватися, а жити де Ви збираєтесь? В спортзалі чи школі на матах? І виплати не безкінечні, навіть якщо Вас безкоштовно поселять в якусь родину - це також обмежено тимчасово.
Третій - яке може бути майбутнє у біженців в чужій краіні? Ні, воно може бути, якщо мама досвідчений спеціаліст і там зможе себе застосувати, а якщо мама піде прибирати хати або мити посуд, то майбутнє буде на багато гіршим, ніж на рідній Україні.
Потрібно зняти рожеві окуляри і реально оцінити свої можливості.
Ответ дляAnastros
Моя дитина ходить в школу. Віддала, бо дома з телефоном не розлучається, але на рахунок якості освіти не обольщаюсь. Вона у 7 му в київському ліцеї, дистанційка - це завдання для самоосвіти, іноді по декільком предметам контроль. В польскій їх українців об,єднали 7-9 кл у один, прелмети на польскій. Є асистент-перекладач, не синхронно звичайно, а за потреби. Математика для прикладу - програма 6го класу, причому полегшена. Але є спілкування хоч, бо молодша мені вже кришу зносить вдома без друзів, а в садок не беруть, є обіди, да є заборона мобілок у школі.
Ответ дляAnastros
Онлайн у старшого 1й клас, молодший 4 роки. Подруги з Польші і Чехії хваляться що їх діти ходять в школу і малим дуже подобається.
Я впм тнж похвалюсь.що моя ходить. А толку з того, якщо мови не знаєш? Ви її не вивчите за 6 міс зоча б для того щоб розуміти, що каже учитель. Так.ходить у школу. Це тупо протирання штанів. Одна назва що зодить. Знань нуль! Вчимо дрма самі те, що щадають вчителі, вілновили репетиторство. Ці всі школи у Чехіях, Словакіях..це тільки аби вважалося, що дитя ходить до школи. Моя ходить в Угорщині. І що? Каже .що сиджу і нічого не розумію. Тупо протирання штанів.
Так що не заздріть.нема чому. Знань нуль і великий нуль. Щоб розуміти що каже вчитель, це треба знати ідеально мову. А це не за 6-8 міс. Так що...
NesmeyanaYa• 06 апреля 2022
Чоловік буде допомагати вам грошима? Чим плануєте там займатись? Де жити?
Признайтесь самой себе что просто видите шанс и хорошую возможность задешево и с большой помощью съездить за гарницу. И тогда диллемы не будет. Те кто реально боятся поубегали в первые дни войны или сразу когда стало горячо. А вы больше месяца сопли тянете в относительно спокойном регионе и боитесь только тогда когда слышите рассказы про то как там хорошо обустроились другие.
Ксения_ksen• 06 апреля 2022
Ответ дляdogfriend
Я в Винницкой области, переехала сюда с Харькова.
Согласна с вашим мужем. Приднестровье - это ничто. Если с рашки Харьков не взяли, то от туда побоятся и вылазить. Любые телодвижения будут заметны.
Все, что угрожает, это ракеты и самолёты, которые летят везде. Но если б хотели нас сравнять с землёй, то сделали б.
Но большое но- стоимость этих ракет. Поэтому использовать их могут только по стратегическим объектам.
Живите своей жизнью и радуйтесь мелочам. Паниковать смысла нет, а дома и стены помогают.
На чужбине: чужой язык, чужие люди, неизвестные места и многое другое.
Там будет сложнее, в мирное время адаптация переселенца в другие страны по своей воле даётся людям нелегко, в такое стрессовое ещё в разы труднее.
А простые дома мирных жителей,больницы,роддома,школы,садики-это тоже ’стратегические объекты’ были??