Было две колоноскопии, которая показала просто какой-то колит. Недиференцированный. Говорит, что может аутоимунное, может нет, на Няк и Крона не похоже. Оба раза пила курс противовоспалительных, пробиотики, последний раз даже гормоны (буденофальк), короче лечение было длительное и основательное. Оно помагало нормализовать анализы, но не надолго. Как раз перед войной сдала кальпротектин после лечения, был в норме, но с началом войны стало опять хуже, вот сегодня пересдала - опять высокий.
Кто сталкивался, что может быть? Да, я не придерживалась диеты, как началась война, но и чипсы с пивом не ела. Не знаю что и думать уже и что делать. Боли не проходят уже почти два года.
Ответ дляДобрый Йиннот
Я перепрошую, якщо мій коментар буде недоречним.
Вам ще ніхто до психіатра не порадив навідатись? Справа в тому, що кишківник та мозок - наче побратими.
Так, так, голова та жопа.
Обстеження й лікування ШКТ ніхто не заперечує, але дії можуть бути більш комплексними.
Так, так, голова та жопа.
Доречний, доречний!
Про психіку чомусь ніхто не знає і не хоче говорить лікарю.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляIr4uk_M
Доречний, доречний!
Мене справді здивує, якщо лікарі ще не порадили людині подлубати проблему через емоційні процеси.
Ответ дляДобрый Йиннот
Так, так, голова та жопа.
Коли після першого лікування аналізи прийшли до норми, а болі продовжувались, то мені призначили гідозепам. Не допоміг. Потім невролог призначала лірику, також мимо. До психіатра не ходила, але як він може мене лікувати по своїй частині, якщо в мене наявне запалення? Читала, що це діагноз виключення, тобто якщо вже точно немає ніяких органічних причин, тоді підключають антидепресанти. А в мене є органічне.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляIr4uk_M
Не всі лікарі можуть. Я інколи перепитую
Мені остання казала, нервового видно відразу ж і кажу куди йти.
Ну пацієнт мізкознавця - це ж не стереотипний псих :((
Ответ дляemerald_88
А що ви їсте, якщо навіть м´ясо скоротили? Фрукти, овочі не можна, крупи майже ніякі не можна, хліб, цукор також. Що їсти? Я і так костлява стала від цих дієт.
Яблуко (не червоне) можна печене, банан. Овочі варені, печені, тушковані. Не можна помідори, капусту, редис, картоплю обмежено і вимочувати, щоб крохмалю було поменше. Бобові - ні! Крупи - гречка, рис, вівсянка (не всім підходить). М´ясо дієтичне (кури, індичка, кролик), механічно оброблене, тобто мелене, варене, тушене, парене, запечене...
Ответ дляsashik77
Ну наприклад мені овочі заходять. Сьогодні, зранку вівсянка з родзинками і яблуком ( мені норм). Хоча родзинки неможна.
В обід суп пюре овочевий з кур. філе. На вечерю риба нежирна з рисом.
Я вже знаю, що мені нормально йде, то їм. Але за сьогодні три чашки кави і чашка чая ( от не можу без кави) і через це тільки дві чашки води. То і результат так собі..
То суто індивідуально, звичайно. Ви знаєте, що вам нормально йде, то вживайте. Я орієнтуюсь по відчуттях. Вони в мене одразу - важкість, здуття і т.д.
Справа в тому, що ніяк не можу прослідкувати. Немає прямого зв´язку. Можу з´їсти Макдональдс і все добре. Під час застілля і алкоголю можу взагалі забути про проблему. На морі була тиждень, їла і пила що попало і майже не боліло. Але то рідко. Зазвичай корисна іжа і при цьому проблема. Болі не проходять майже ніколи, просто інколи вдається з них переключитися на щось інше.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляemerald_88
А ви спробуйте психіку трохи підбадьорити не у тандемі з кишківником, а окремо.
Я не писала, що у вас або лише психіка, або кишківник.
Може бути ефект застібки-блискавки: шматочок однієї проблеми усуваєте, шматочок іншої - так поступово дряпаєтесь вгору, далі від загальної недуги.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляemerald_88
Прослідкуйте через емоції.
А раптом...
Ответ дляДобрый Йиннот
Так, так, голова та жопа.
Якщо то мозок, то кальпротектин не буде підвищений. При СРК він, наприклад, не підвищується...
Але стрес може і загострення запальних захв.кишківника викликати.
Ответ дляIr4uk_M
Кажу вам, змінюйте лікаря, якщо не допомагає попередній. Це не вихід мучитися від болі.
А ви на непереносимість лактози і глютену здавали? Коли найбільше болить і після якої їжі знаєте? Ведете харчовий щоденник? Як часто стрес є, робота нервова? Можу велику кількість запитань написати.
Лактозу в глютен не здавала, але пробувала безлактозно-безглютенову дієту, ніякого результату. Зв´язку з їжею також не можу прослідкувати. Було таке, що після алкоголю чи фастфуду все як звичайно, а буває що без причин гіршає. Не працюю. Нерви як і у всіх, не можу сказати що нервую більш за інших. Ну під час війни звичайно, що стресу багато.
Ответ дляIr4uk_M
Ну, не відразу видно. Часто людина всередині все переживає. Я по собі знаю)) мені гастро довго нічого для НС не призначала. А потім все ж призначила гідазепам. І стало трохи краще лікування просуватись.
Ответ дляemerald_88
Вам все таки потрібно дообстежитися і повністю з‘ясувати причину скачків кальпротектину. І тоді будете знати як себе відновлювати і підібрати раціон.
Ответ дляДобрый Йиннот
Не уявляю як би я могла працювати з психікою. Наявного стресу немає
Ответ дляIr4uk_M
Як саме дообстежитися? Я ж не проти.
Лактозу і глютен здати?
Ответ дляДобрый Йиннот
Прослідкуйте через емоції.
А раптом...
Ну я трошки психована, тобто легко збуджуюсь і швидко злюсь. Але як на це впливати? Магній пила, не допомагає, гідозепам і лірика теж.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляemerald_88
’Психіка’ - це ж не означає, що ви неадекватна чи, вибачте, лайном картини вимальовуєте.
Мізкознавець працює і з нормальними людьми. Ну от трапляються негаразди з лівером - так само з емоціями. Щось колись набуло небезпечних масштабів і почало диктувати організму свої правила. Ви при цьому лишаєтесь нормальною адекватною людиною.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляemerald_88
Ці питання вже не до мене.
Можливо, у вас запускаються певні біохімічні реакції через емоційні коливання. Або навпаки.
Це має тлумачити мізкознай з медичною освітою (психіатр / психотерапевт).
Ответ дляБасина
Тому я і перепитую))) але, ви знаєте, я тільки нервувати починаю, теж болить. Хотя лікарі на мене дивляться з округлими очима, що кишківник не болить, ага. Болить ще й сильно. В мене, правда, таких тяжких препаратів не було, але звичайний магній теж робить чудеса.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляIr4uk_M
А Ви психолог?
Вас завжди приємно читати.
Ніт. Я не дипломований психолог.
За мирних часів працювала у форматі ’Друг на годину’. Але зараз такі послуги не дуже доречно надавати за гроші.
Тому я спілкуюся на волонтерських засадах та іноді щось пишу на Порадниці.
Ответ дляemerald_88
Як саме дообстежитися? Я ж не проти.
Лактозу і глютен здати?
Я думаю, що думка ще спеціалістів важлива. Лактозу 100% здати, з глютеном не дуже в темі, особливо як здавати сам аналіз, можливо ще є щось, що дасть відповідь.
Раджу Вам попасти до Лобас. Її дуже хвалять. Мені її радили тут, а потім ще й подруга з медицини, тому це був останній шанс. Теж довго підбирали препарати. Всіх беруть, а мене ніяк. Сама пройшла дууже велику кількість врачів гастроентерологів і неврологів для вирішення питання з кишківником. Навіть ЛОР був задіяний, так як реакція йшла на горло і ніс. Але, тьфу-тьфу, вона мені допомогла.
Ответ дляДобрый Йиннот
Ніт. Я не дипломований психолог.
Ну, не завжди дипломований може бути хорошим спеціалістом.
Але Ви чудова!
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляБасина
Іноді стрес буває не явний, коли аж трусить, а на глибших шарах.
Наприклад, коли людина перебуває поруч з особою-подразником (часто не надто явним) або займається тим, проти чого повстає організм.
Варто відійти від подразників (осіб чи подій) - як лівер стабілізується, наче у відпустці.
Добрый Йиннот• 18 апреля 2022
Ответ дляIr4uk_M
Але Ви чудова!
Дякую і традиційний низький уклін за такі слова :)
Ответ дляIr4uk_M
Я якщо нервую то теж зразу кишківник болить. Може ще й діарея просто так початися. Тому, так, підтверджую теж, болить, ще й як.
Ответ дляIr4uk_M
А який у вас діагноз, і як лікуєтесь?
Чи притримуєтесь дієти?
Можливо якісь мінеральні води пробували?
Чи притримуєтесь дієти?
Ответ дляLinda312
А який у вас діагноз, і як лікуєтесь?
Чи притримуєтесь дієти?
Там в мене куча незрозумілих термінів. Але основним, що дуже впливає на моє життя є лактозна недостатність першого типу. Повна дієта мені не потрібна, але фільтрую їжу. Тому що яка б вона не була, лактоза практично скрізь. Маю ферменти з собою, якщо що. Ну і мої помічники це пробіотики і без нервів. Тільки є стрес, все йде шкереберть і знову спочатку налагодження всього ЖКТ.
Мінеральні води в Східниці чудові, особливо залізна вода. Вона якраз на кишківник дуже діє.