Чи реально вивчити чеську мову самостійно? Рівень А2-В1
Ответ дляСоветчица
Реально, чому ні, треба з чехами розмовляти і навчитеся, людям із ЗУ набагато легше її освоїти, але головне спілкуватися з чехами, я купувала словник чеський, різні брошури і вчилася самотужки, і в Ютубі є відео можна вчитися, розпочніть із самих простих речень .
Так, я також наразі через Ютуб вивчаю. А за скільки часу ви опанували цю мову?
Счастливый магазинчик• 26 апреля 2022
Я за 4 месяца выучила, работая в чешском коллективе. Очень лёгкий язык.
Ответ дляViktoriyaM2013
Я була в Чехії на роботі, спочатку мені вона здалася дуже не зрозумілою бо чехи розмовляють швидко, через місяць -два стала звикати до слів, збільшувала словниковий запас, через 2-3 місяці я
говорила перші речення, але я нікуди не поспішала, а у вас я так розумію чим краще тим легше.
Чеські слова запам´ятовуються добре, швидко, а от правильно будувати речення мені було важкувато, оці їх приставки ’я сем’ ну і інші мені вдавалося не від разу.
Ответ дляСоветчица
Дякую!
Ті приставки і мене лякають..)
Ответ дляnana713
Это начало, дальше пойдут спряжения и склонения😂
Так отож)) ось і думаю чи далі гризти ту науку самостійно, чи все ж таки не поскупитись і піти на курси
Ответ дляSomik
Я учила А1 при чешском посольстве с носителем. Сама бы не выучила нюансы- грамматика, произношение , правила .
Дякую!)
Ответ дляViktoriyaM2013
Бесплатные курсы ищите, может есть ещё. Лет 8 назад ходила при центре помощи мигрантам, Бланка преподавала👍. Сейчас тем более наплыв людей. Елены Шипиловой хорошие уроки - бесплатно первый уровень поищите в инете. Ну и много жопочасов🤪 практики с книжками и стараться практиковаться хоть как-то в среде
Ответ дляSomik
В Киеве. Учила просто так из интереса) Принцип склонений и исключений из правил сама бы не поняла. Ну и правописание с чарками и гачеками самое сложное было)
Ага, я вже відредагувала. Зрозуміла абсурдність питання))
Для мене зараз найстрашніше то вимова ř. Здається ніколи не вимовлю, так,як чехи
Aлёна Алексеевна• 26 апреля 2022
Я за місяць праці трохи розумію, але іноді прошу ’помалу жикати*) Мова дуже цікава, багато слів схожі на українські. По самовчителю та в ютубі не дуже пішло - в спілкуванні слова вимовляються швидше. Але все можливо!!! Мої чехи іноді вставляють укр або рос слова)))
Ответ дляnana713
Дякую) пошукаю)
Безкоштовні курси є, але черга на них нереальна - можливість потрапити туди мізерна
Ответ дляViktoriyaM2013
А мне тяжелее их певучее произношение) я сейчас в семье Чехов) ну так они красиво тянут гласные, у меня не выходит
Ответ дляSomik
Ми також в родині чехів) то спілкуємось на англо-русо-чеському суржику))