kanareyka_tweety• 01 мая 2022

Навіщо мити крупи, якщо борошно перед випічкою ніхто не миє?))

Скажімо, крупи з половою (гречка, пшенична, ячна) можна промити. Але подрібнений шліфований булгур навіщо? Або манку та дрібну кукурудзяну? Читала тут, що миють. А що ж тоді з непомитим борошном робите?)))
Татьяна -3329• 01 мая 2022
Ответ дляLana.._
Думаю, перед тим як молоти борошно, пшеницю миють )))
Вы серьёзно?

sky-labs• 01 мая 2022
Ответ дляЛеди Репях
Гречку и рис перебираю, замачиваю и оставляю на ночь.
Правильно так поступать со всеми крупами, гречка, кстати в этом не нуждается
natali2871980• 01 мая 2022
Все крупы всегда мою. Прежде,чем стать мукой, зерно проходит отбор, очистку, мойку и сушку. Это делается в закрытых емкостях. Стыдно этого не знать и даже не задуматься, прежде, чем задавать этот вопрос. Хотя, Вы, автор, в этом и не виноваты. Со временем нашей независимости, образованием и кругозором нашего народа никто не занимался.
ЕжеМышь• 01 мая 2022
Манку и кукурузную не мою. Остальное да, иначе горчит
Вера15• 01 мая 2022
Ответ дляkanareyka_tweety
А за кордоном ніхто не миє чи не знаєте?
Тут крупив порційних пакетиках. В ньому ж і варяться. Як помити?
Tolko-beauty• 01 мая 2022
Ответ дляИнтеллектКривогоРога
Крупы моют чтобы успокоить свою внутреннюю шизу
Вы бы видели как те крупы хранятся с мышами. С мукой сложно, ее не помыть
ИнтеллектКривогоРога• 01 мая 2022
Ответ дляTolko-beauty
Это все бессмысленно.

Поверьте, если вы увидите как происходят все процессы на планете и какие от этого последствия, для вас бы мытьё круп показалось бы детской забавой.

Примеров очень много,ОТ вырубки лесов и что происходит с животными в последстви ДО воды которая у вас течет с крана :)

Ни в коем случае не хочу ни кого задеть или оскорбить!

автор kanareyka_tweety • 01 мая 2022
Ответ дляnatali2871980
Перед виробництвом борошна пшеницю миють? Смішно! Прочитайте тему повністю. Тут відписувалися ті, хто був на виробництві - нічого там не миють. А про образованіє во врємя нєзавісімості мовчіть вже! Займалися в СРСР? Вам 80 років?
prozerpina123• 01 мая 2022
Крупи миють для того, щоб каша була розсипчаста, господарочка ви наша.
Раджу промити якось гречку із АТБ, здивуєтесь.
Манку ніхто не миє, не верзіть дурню. Її потім навіть через марлю не пропустиш, щоб воду прибрати
natali2871980• 01 мая 2022
Ответ дляkanareyka_tweety
С Вами спорить не буду. Желаю Вам хорошей жизни!
автор kanareyka_tweety • 01 мая 2022
Ответ дляprozerpina123
Це не я дурню верзу, а тут порадниці вчать, як мити так, щоб не виливалася разом з водою. І змініть свій зневажливий тон.
Алёнушка78• 01 мая 2022
Ответ дляLana.._
Сомневаюсь.
Мусяндра• 01 мая 2022
Ответ дляLana.._
Не миють)))))
Lana.._• 01 мая 2022
Ответ дляТатьяна -3329
Вы серьёзно?
Я пожартувала, але пишуть ось таке:

Технологія виробництва борошна передбачає очищення зерна і його підготовку до помелу в зерноочисному та переробку на борошно в розмельному відділеннях

У підготовчому відділенні борошномельного заводу із зернової маси видаляють органічні й неорганічні домішки за допомогою се­параторів, аспіраторів, кукіле- та вівсюговідбірних машин, магніт­них сепараторів; очищають поверхню зерна від пилу і бруду, вида­ляють борідку, оболонки і зародок, використовуючи для цього обби­вні машини з абразивними та стальними циліндрами, а також щіт­кові та мийні машини.

У процесі обробки зерна в зерноочисному відділенні змінюється тільки його зольність — зменшується на 0,10 — 0,15 % внаслідок ви­далення пилу та бруду, а також частково поверхневих шарів і заро­дка, які мають підвищену зольність.

Після очищення другою важливою операцією підготовки зерна до помелу є його кондиціювання.

Водно-теплова (ВТО), або гідротермічна, обробка включає заходи підготовки зерна до переробки, в результаті проведення яких поси­люється еластичність оболонок та послаблюються зв´язки між обо­лонками й ендоспермом, змінюються біологічні властивості зерна і борошна та якість клейковини, знижується зольність борошна, під­вищується активність ферментів.

На взаємодію зерна з водою впливають його сорбційні властивос­ті, параметри вологоносія та навколишнього середовища. Зерно біль­ших розмірів поглинає воду повільніше, тому що його поверхня, віднесена до одиниці маси, менша. Зерно з високою скловидністю поглинає воду повільно, тоді як зерно з борошнистим ендоспер­мом — досить інтенсивно.

У зерновій масі окремі зерна мають різну водовбирну здатність. Так, при середній вологості зерна 16,2 % вологість окремих зерен може становити від 12 до 35 %. Вміст вологи в різних частинах зер­нівки також неоднаковий. Якщо вологість ендосперму менша за во­логість зерна на 0,9—1,7%, то вологість оболонок більша на 8 — 14 %, причому в ендоспермі вода поширюється повільніше, ніж в оболонках.

Процес взаємодії зерна з водою поділяють на три етапи: початко­вий — тривалістю 0,5 — 1 год (відбувається вологонасичення плодо­вих та насінних оболонок алейронового шару і зародка); основний — тривалістю 5 — 12 год (волога проникає в ендосперм); заключний — триває добу і більше (завершується розподілом вологи по всіх час­тинках зернівки).

Кількість води, яка поглинається зерном, залежить від темпера­тури. З підвищенням температури його вбирна здатність збільшу­ється. При підвищенні температури зростає кінетична енергія мо­лекул води і відповідно інтенсивність внутрішнього перерозподілу вологи в зерні.

Розрізняють холодне і гаряче кондиціювання зерна. Найпо­ширенішим способом гідротермічної обробки (ГТО) є холодне конди­ціювання, яке може бути без підігрівання зерна і води та з підігрі­ванням. Холодне кондиціювання без підігрівання зерна і води про­водять за умови, що температура зерна і води не нижче 18 — 20 °С, тобто влітку. Взимку, коли температура зерна і води ни­жча й утруднюються умови проникнення вологи в зерно, проводять холодне кондиціювання з підігріванням. При цьому температуру зерна доводять до 20 - 25 °С, а води — до 40 - 50 °С. Основним не­доліком холодного кондиціювання зерна є необхідність тривалого його відволожування, що потребує будівництва бункерів великої місткості.

Для гарячого кондиціювання використовують спеціальні апара­ти — кондиціонери. Зерно, зволожене до 14 — 16 %, проходить теп­лову обробку в кондиціонері при температурі 45 - 57 °С. Температу­рний режим обробки зерна і його тривалість залежать від якості клейковини, скловидності та інших показників.

Після ГТО складають помольні суміші, змішуючи зерно за пев­ною рецептурою. Через магнітні сепаратори зерно надходить у роз-мельне відділення.
Timasik• 01 мая 2022
Ответ дляolya8385
мене завжди дивує як азіати цю воду зберігають після промивання рису, навіщо так і не зрозуміла
Вчера как раз смотрела видео девочки из Одессы, 10 лет живёт в Японии. Этой водой заливают синенькие, местную редьку и т.д. Она отлично выводит горечь.
Ирина Веселуха• 01 мая 2022
Крупи промивати обов´язково. З точки зору товарознавця продовольчих товарів пишу .
asterisk_• 01 мая 2022
Ответ дляLana.._
Там навряд чи миють, бо економлять воду і одяг не прасують, і не миються двічі на день
Соловьева пересмотрели ?
Живу в Бельгии. Представьте - принимаем душ ежедневно, или 2 раза в день, стираем одежду.
Крупы не мою - рис хороший покупаю, булгур, гречку в пакетиках порционных.
Никто из моих знакомых воду не экономит так, как вы описали.
Ochi• 01 мая 2022
Ответ дляLana.._
Я не знаю про всіх, але де я живу, то не миють крупу і першу воду з м´яса не зливають, але шкірку з огірків і помідорів для себе чистять
Одночасно перуть труси жіночі зі штанами, можуть і з чужими
PamPamPam• 01 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Бо Арсен.

Содержание мышьяка в рисе можно понизить на 30-50%, если предварительно его промыть и затем варить в большом количестве воды (аналогично тому, как варят фасоль: на 1 часть риса нужно брать 6 частей воды). Оставшуюся после варки воду следует сливать. Однако нужно учитывать, что с водой будут вымываться и ценные питательные микроэлементы (фолиевая кислота, железо, витамины В1 и В3), присутствующие во внешней оболочке зерен риса.
Рекомендуется более совершенный метод поэтапной варки риса (устраняет мышьяк на 54% из коричневого риса и на 73% из белого, более предпочтителен для приготовления блюд из риса маленьким детям, содержание мышьяка в конечном продукте близко к допустимым уровням). Метод состоит в следующем: на 1 стакан риса берется 4 стакана чистой воды. После закипания засыпать рис и варить 5 минут, затем воду с выделившимся неорганическим мышьяком нужно слить, добавить к рису 2 стакана свежей воды и далее варить при сладом или умеренном нагреве под закрытой крышкой до полного выкипания жидкости.
Эффективно и предварительное замачивание риса на ночь. Такой способ позволяет избавиться от 80% содержащегося в рисе мышьяка.

Источники:
А если при замачивании добавить лодку кислоты, то снижается содержание фитиновый кислоты

Mrs.Ochmonek• 01 мая 2022
Ответ дляPamPamPam
Про цю к-ту і не знала
КВІТКА-6965• 01 мая 2022
Ответ дляfloxey
Ви були колись на млині? Нічого там не миють)
Сміття ж у борошні не має
КВІТКА-6965• 01 мая 2022
Ответ дляkanareyka_tweety
Цікаво, в європейці миють чи ні)
В них все в пакетиках по 100 граи
PamPamPam• 01 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Про цю к-ту і не знала
Из-за неё гречку тоже замачиваю, только не на ночь, на пару часов. С ложкой яблочного уксуса или лимонного сока.
Lana.._• 01 мая 2022
Ответ дляasterisk_
Соловьева пересмотрели ?
Соловьева не смотрю. Ні разу його не дивилася. Не економлять наші, а місцеві економлять. Знаю це зі спілкування з іноземцями.
Huldra• 01 мая 2022
Ответ дляkanareyka_tweety
Цікаво, в європейці миють чи ні)
Вони майже не їдять круп
Huldra• 01 мая 2022
Ответ дляnatali2871980
Да, зато, хорошо поработали над образованием до этого. Верно?
Вера• 01 мая 2022
Мою, что возможно. Манку-нет.
lisiz• 01 мая 2022
Ответ дляkanareyka_tweety
Там воду экономят, они и после моющего посуду не ополаскивают. А крупы моют, что бы каша была рассыпчатой, а не клейкой. Крахмал вымывают и грязь
levolga• 01 мая 2022
Ответ дляLana.._
Думайте
Эфигения• 01 мая 2022
Ответ дляВера15
Никак. Такая и так чистая, мытая. Или вы думаете она 6такая дорогая из-за цены пакетиков?
В этих пакетиках крупа намного лучше.