И подучили ли немного польский? Спасибо
Ответ дляksena555
та ні, не обманює.
Вона мамі своїй вже переслала кошти.
Можливо вона щодня працює, я не уточнювала, бо це сестра не рідна мені.
Я їй ще радила лишатися, бо це дуже хороша з/п при такому графіку робочих годин.
Вона мамі своїй вже переслала кошти.
Вполне возможно, что ваша подруга работает по умове о злицении, а не по умове о праце. Если я верно понимаю, то если работаешь по первому варианту, то контракт с тобой заключается лишь на 1 мес (потом можно дальше перезаключать), работник не платит налоги, но и не имеет соц пакета. Второй вариант - это уплата налогов+соц пакет+отпуск ежегодный, но и контракт на 1 год.
Ответ дляТерения
Ви трішки не в курсі, і умова о праце, і умова злецення-це є офіційні договора, по яким повністю платяться податки, виключення лише студенти до 26р., в них нетто=брутто.
Умова злецення може бути підписана на будь-який термін., так само і умова на праце може бути підписана на невизначений термін, na czas neokreslony
Ответ дляksena555
Значит, меня обманули. Ибо к нам в отель приходил эйч ар из Бедренки и пояснил таким образом. Я особо в эти моменты не вникала ибо работать в Польше не планировала. Но он отдельно говорил, что если человек не планирует задерживаться в Польше, умова о злицени выгоднее в материальном плане.
Irina-5d24• 13 мая 2022
Ответ дляksena555
помічником зі знанням мови реально влаштуватися, але не людині, яка два місяці, як приїхала і вже повноцінний бухгалтер, ще й з нашим дипломом)))
p.s ’варюся’ в цій сфері давно, тому в курсі)
А це якраз і є те, що тим хто в Польщу виїхав давно і довго переучувався, вчив мову і т.ін, а іншим, хто щойно приїхав, нічого не потрібно. Тільки не розумію, чому коли дзвонили мені і з агентства, після слів, що я не роздивляюся варіанти фабрик, заводів та можу вислати cv, ніхто не передзвонив. Через знайомих влаштуватися не дивно
Ответ дляТерения
умова зліцення вигідніша тим, що можна працювати багато годин, тому і більше з/п, а на умові о праце- ставка і зазвичай 8год робочий день і деякі роботодавці не хочуть давати додаткові години
Irina-5d24• 13 мая 2022
Ответ дляksena555
Брехати їй мені немає смислу, я, навпаки, переконую лишатися, бо хороша з/п, а вона ниє додому хоче, не хоче ні грошей, нічого.
Мінімальна ставка брутто на сьогоднішній день 19,70, тому 18 точно ніхто не платить.
Хіба вона працює неофіційно, цей момент не знаю
Мало хто таку дає. Мінімальна ставка є, а пропонують 15-16 українцям.
Ответ дляKawka
Может пока не привыкли и все новое?
В Англии же не надо думать судорожно как вам снять жилье в переполненном городе и где срочно взять деньги
Украинцев очень мало, всех должны споносоры селить и облизывать)
Ну и язык все дети хоть на каком-то уровне знают, да и взрослые тоже
Совершенствуй себе дальше...
В Англии снять жилье.....Это вопрос здесь вообще жесткий.Страна сама небольшая по площади,а населения 67млн.Ты должен заплатить за 6 мес.наперед и еще должен быть поручитель.В больших городах-это огромная проблема.Польский можно и так понимать,вообще не учив языка.Нам было легче с польским.А спонсоры-это люди.И они разные.Кому-то и в Польше повезло,знаю таких.Кому-то нет.
Ответ дляksena555
Години роботи в обох випадках пропонували сталі - з 23.00 до 6,00 через день (3 д/в тиждень+може попасти 1 ніч з неділі на понеділок). А ЗП пропонували брутто 23 злотих/годину+250 за вихід (при умові відсутності пропусків).
Ответ дляIrina-5d24
зараз менше мороки в бюрократичному плані.
Виходиш на роботу відразу, не треба чекати дозволів як раніше.
А по знайомству завжди так було, як і в нас)
Irina-5d24• 13 мая 2022
Ответ дляksena555
19,70 це брутто, тобто грязними.
Нижче цієї ставки по законодавству не можливо платити, штрафи великі.
Звісно, якщо працювати повнісю легально
Може я не зрозуміла і вона мені вже чистими озвучувала суму. Мені смішно просто стало і гидко от такого. Полякам таке б пропонували
Ответ дляТерения
вам напевно сказали загальну інформацію, бо при підписанні договорів є різниця.
Умова злецення-ставка за годину
Умова о праце-ставка за місяць
Вам в такому випадку вигідніше умова о праце, бо понадгодини+нічні оплачуються по збільшеному тарифі
Умова злецення-ставка за годину
Умова о праце-ставка за місяць
Irina-5d24• 13 мая 2022
Ответ дляksena555
Я досі не отримала карту. Вона вже мені і не потоібна але цікаво скільки ще чекати
Ответ дляIrina-5d24
по кожному воєводстві по різному)
По Лодзі можу вам сказати, біля 10міс.
На відбитки пальців лише через півроку після подання вньоску((
А зараз ще довше, бо до кінця року призупинили розгляд старих справ, так як займаються справами біженців
По Лодзі можу вам сказати, біля 10міс.
Irina-5d24• 13 мая 2022
Ответ дляksena555
поляки в більшості їдуть в Англію на заробітки)
Ага, вони знають де краще. До Німеччини теж їхали спжентачками. Сама бачила оголошення
Ответ дляksena555
по кожному воєводстві по різному)
По Лодзі можу вам сказати, біля 10міс.
Вибачте але це не правда. Документами які подали ще до війни тож займаються, все ок. Знаю людину докі подали в січні та от вже був на відбитках пальців.
Ответ дляМилкиМой
Я не думаю, что все поляки живут в своих квартирах, как и многие в ЕС. Так же есть люди, живущие на сьеме. И их немало. Поэтому и интересуюсь, какая зп у них считается средней. К этой средней я никину и аренду и буду знать, что лучше - устраиваться на месте к полякам или развивать свой фриланс.
Оподаткування працівника і бізнесу (фріланс) дуже відрізняється. І якщо ви плануєте жити в Польші вам потрібна карта побиту. Але по бізнесу (фріланс) її дуже важко отримати - треба виконати ряд умов, а це не тількии постійний чистий! прибуток (не пам´ятаю точно цифру хай буде 65000зл). Тому краще зверніться до юриста за консультацією. Багато айтішніків (і не тільки, але там є обмеження по професіям) працює через бізнес інкубатор, тому що так вігідно. Податок складає 8.5% (умова о дєло) до 214000зл на сім´ю + 350зл щомісячно послуги інкубатора.
А зарплата поляка, напр. вчителя 2400зл +/- чистими. Але на таку зарплату не вижити одному (треба або своє житло, або чоловік зі своєю зарплатою, або знімати кімнату).
Анжелика_я• 13 мая 2022
Ответ дляraduga12344
ja rabotaju buhgalterom w Polshe, da, buhgalteria otlichaetsa ot nashej, no ee glavnym buhbalterom i ne postawiat. Moja podruga (toże buhgalter) ustroila k sebe na rabotu podrugu iz Ukrainy . S nakladnymi i bankowskimi wypiskami ona wpolne sprawlyajetsa, neznanie jazyka ne meshajet. konechno, rabotodatel poshel navstrechu iz-za wojny, w obychnoj żhizny ee by ne wzjali
Super! asystentka księgowego też jest zainteresowana
Ответ дляkissaniya
на жаль, правда, у нас є офіційна відповідь з уженду Лодзького, що в першу чергу розглядаються справи біженців, а лише потім справи по картам побиту. Тому терміни будуть довші, як зазвичай.
Можливо в інших воєводствах по другому, не в курсі. Тут на практиці виходить, що майже кожне воєводство має свої правила, хоча законодавство одне
Ответ дляSelena*
А по переселению из войны же дают сейчас разрешение на пребывание в стране? Если оформляться как ныне прибывающие в Польшу, и работать себе пока тихо. Карта у меня украинская. Жить все время не планирую, на время войны и возможно послевоенного периода немного.
Екатерина5• 13 мая 2022
Ответ дляLis
неожиданный поворот в карьере.
Звичайно радіє. В україні була посередником при передачі хабарів суддям, а в Польші чесно і нормально заробляє.
Екатерина5• 13 мая 2022
Ответ дляАнжелика1
После работы помощником судьи она здесь просто морально отдыхает
Ответ дляМилкиМой
Якщо ви збираєтесь жити тільки тимчасово... Біженцям дозволено зараз жити 18місіців по штампу в паспорті про перетин кордону після 24.02.22, а далі треба подаватись на карти побиту щоб залишитись (а для цього треба робота з достатньою зарплатою). Згідно законів людина що перебуває на терені Польщі більше 185днів вважається податковим резидентом Польщі і повинна сплачувати податки тут. Тому все що ви робите - на ваш ризик. Зараз можна відкрити українцю ´діяльность єдноособова´ але я не знаю подробиць - вам треба до консультанта податкового. Можете нічого не робити 18місяців як біженец...але податкова може зацікавиться за якій кошт ви живете (хоча зараз така ситуація з біженцями, війна то може і не будуть чіпати).