sobacura• 16 июня 2022

Я знову про мову...

— Ти у Польщі?
— Так, вже ходжу тут до школи. В мене всі уроки польською, уявляєте?
— Тобі подобається?
— Спочатку було страшно. Бо я ніколи не вчив польської. Але ж дітям потрібно до школи ходити?
— Звісно, потрібно.
— Ну ось. Значить, треба вивчити польську. Це ж їхня рідна мова. А як інакше? Ніяк.
— Ніяк...
***
— Зараз дуже скрутно матеріально. Але за три місяці буде легше, я знаю.
— Чому саме за три?
— Тому що зараз інтенсивно вчимо іспанську. Я дуже старанна учениця, і дітям своїм кажу вчити мову з усіх сил. Бо тоді тут в Іспанії буде більше шансів мені роботу знайти, а їм гарну освіту здобути. Ну це ж логічно, що ми не дамо собі ради в іншій країні без знання мови. Це ж їхня рідна мова. А як інакше? Ніяк.
— Ніяк...
***
— Готуюся до виїзду на інший континент. Чекаю на результати тесту рівня мови. Він — обов´язкова умова працевлаштування в фірмі, куди мене беруть.
— На які результати сподіваєтесь?
— Думаю, тест успішний. Я пів року ще до війни витрачав щоденно по 4 години на заняття з репетитором. Бо то дуже складна мова, але не зможу працювати, не знаючи її. Це ж їхня рідна мова. А як інакше? Ніяк.
— Ніяк...
***
— Рєбьонку трудна в школє. Он же учілся в рускай. У нас била многа украінских, но ми же в сємьє па рускі разгаваріваєм. Єму трудна била в украінской. Да і я нічєво би нє паняла в етіх учєбниках, хатя живу в Украінє многа лєт.
— Думаю, він прекрасно усе розуміє. З часом буде легше писати й висловлювати думки нашою милозвучною мовою. Однокласники йому допоможуть — він же чутиме від них щодня українську. І ви говорiть з ним вдома українською...
— Да нєт, зачєм? Нам тяжело. І ета далжни панять в мєснай школє. Зачєм рєбьонку учіть украінській, єслі всю жизнь он на рускам разгаваріваєт? Ета далжни учітивать! А как іначє? Нікак!
— ???????????????????????????????????????....
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляLiliana12345
За що? Ви вже як погрожуєте, то пояснюйте.
Mrs.Ochmonek• 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
Совершенно серьёзно. Пропустила тот момент когда русский стал собственностью россиян, напомните пожалуйста
Краще поцікавтесь як взалі створилась російська мова.
І як вона всього лише менше століття тому окупувала Україну.
Елена0541• 16 июня 2022
заманали
Tatyana1377• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Мені пофіг.
Це правда. Наші люди не хочуть знати нашої мови.
Автор, я вас підтримую повністю.
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
Люди добрі, ви що зовсім вже?
snejs• 16 июня 2022
Ответ дляVira.Stets
А до україномовного населення повага буде, чи вона тільки в односторонньому порядку? Чому російськомовні вимагають, аби їх обслуговували, з ними спілкувалися російською?
А где такое русскоязычные требуют? Первый раз такое слышу,а вот требования перейти на украинский очень часто встречаю
Кошка Маша• 16 июня 2022
Ответ дляKristal2013
Да будет очередной языковой срач! А потом снова растянут на скрины тему в росисю, что ущемляют русскоговорящих.
Так вышиватницы для этого и стараютя
Onyx83• 16 июня 2022
Ответ дляRubiii
Такие темы это работа на врага.
Браво, автор!👎И бан
Тоже отправила. Автор Собацюра вечно срач разводит и гавкается.
Vira_Kos• 16 июня 2022
Ответ дляКонфет04ка
Это все хорошо. Но в мононациональной, в моноязыковой стране. А в стране, где на негосударственном говорит больше половины населения, ущемление этого самого негосударственного (а запрет обучать на нем детей - это тоже один из способов) может непредсказуемо закончиться.
Покажіть статистику, будь ласка, де більшість говорить недержавною мовою.
JENYABEST• 16 июня 2022
Ответ дляsunholder
Мені особисто пофіг, хто якою розмовляє, але тішусь, коли бачу, як навіть затяті російськомовні переходять на українську, як би їм це важко не було
У меня обратная реакция.
Отдать родной язык, стыдиться говорить на родном языке, лишь бы никто не подумал, что ты пророссийский...
завитушка• 16 июня 2022
Ответ дляKristal2013
І шо вони зроблять? Нападуть і будуть ракети в нас кидать?
mariya59• 16 июня 2022
Автор, последний абзац в Вашем старпосте - просто шедевр. Даже не знаю, какой язык Вы больше унизили таким диким написанием фраз - русский или украинский...
Светлана2409• 16 июня 2022
Ответ длякенгуруша
Так книжок тих фіг знайдеш українською...
А як дітям в університеті вчитися? Все ж російськомовне.
Та й викладачі люди у віці, які вчились на російській, все життя балакають російською.
Я закінчила університет в 2008 році і пам´ятаю як старенькі процесори вели пари українською ( і чути було що думають російською), але викладання на державній давно.
Tatyana1377• 16 июня 2022
Ответ дляТатьяна_М5
Та все знают мову. Абсолютно! Но не всем удобно разговаривать на укр языке, так как выросли в русскоязычных семьях.
В савєцкам саюзе ілі радітелі із савєцкава саюза.
NafffAnja• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Галаю скоро почнуться все таки зміни.
Зміни вже почались
Амплітуда в бік українізації шалена
Головне-зберегти такт і напір для її посилення
Qorianka• 16 июня 2022
Ответ дляOllka
Я не проти української мови. Навпаки.
Вважаю, що потрібно знати мову країни, в якій живеш. Вміти вести документацію
Навчатись. Вміти розмовляти в офіційних установах.

Але в колі родини друзів - хоч на китайській.

Наприклад я ніколи не вчила укр мову. Жила у військовому містечку при СССР, у ВНЗ теж не було укр мови. Вдома на російській. Нашу мову не вчила взагалі ніде. Сама якось вивчалась вже на роботі у дорослому віці.
Чоловік теж так. Ще й жив біля кордону з Росією. Тому вдома ми розмовляємо російською, діти теж. Міркую я теж російською. Українською добираю слова, щоб щось сказати.

І ще одне. На початку війни однією з причин називали приьиснення російськомовних людей. А такого не було насправді. А тепер є.
- потому что многим людям нравится чувство избранности и превосходства. Кто на мове - они типа ’высшие’, кто русскоязычный - мы вам гуманитарку не дадим, бо я не розумию. И в этом случае для чувства превосходства не нужно совершать каких-либо действий, иметь выдающиеся способности - достаточно разговаривать на украинском языке или перейти на него резко после 24 февраля или чуть позже. Я имею в виду не всех!.. А именно тех, кто убежден, что русскоязычных украинцев можно считать второсортными, потому что ’мова окупанта’ и прочее, и такие люди, к сожалению, есть.
ПЛЮС-МИНУС• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Удалено администрацией...
Liliana12345• 16 июня 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
А ви послухаєте захисника, зі сходу, до речі?
Дуже раджу
https://youtu.be/Jah6exSwF_I
Удалено администрацией...
lena te• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Наприклад як? Я абсолютно нічого поганого не бачу, в державній мові скрізь. Це нормально.
Теоретически если бы ввели второй гос до 14 года, это немного бы пошатнуло риторику спасём русский язык
tosja_80• 16 июня 2022
Диванные эксперты, вам скучно? Без срача ни как? У вас на данный момент это единственная беда?
Vira_Kos• 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
Ви не бачили відео у ФБ, де люди в центрі Львова вимагали від волонтера, аби той з ними спілкувався російською? Воно ж не одне таке.
lena te• 16 июня 2022
Ответ дляarkov
так уже ’закончилось’ - враг-освободитель, как говорится, у ворот. нужно было еще раньше начать ’ущемление’, тогда бы эти гниды в Украину не сунулись.
Сунулись бы
Liliana12345• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
За провокаційні теми. Такі теми провокують ненависть до таких же співгромадян.
Леди Репях• 16 июня 2022
Началось.
Некого больше колупать кроме русскоговорящих? Не понимаю, правда.
Liliana12345• 16 июня 2022
Ответ дляVira.Stets
Ми зараз говоримо про грузинів? Чи про молдаванів?
Люди теж говорять не на державній млві
Rubiii• 16 июня 2022
Какие вы патриоты? Кого вы строите из себя?
Тут большинство про украинский язык вспомнили 24.02., им понадобилась война, чтобы вспомнить про свой язык, только вдумайтесь в это!
Лицемерие это называется.
А тем временем ВСУ на русском говорят половина так точно и не строят из себя никого.
Нет никакого разделения людей на языковые принципы, есть только два типа людей:
человек и нелюдь, всё.
ПЛЮС-МИНУС• 16 июня 2022
Ответ дляЛеди Репях
Началось.
Своих же ненавидят. Ущербные.
JENYABEST• 16 июня 2022
Ответ дляOllka
Я не проти української мови. Навпаки.

А жили в России ?
В Украине мову всегда в школе учили.
Kate33• 16 июня 2022
Ответ дляЕлена1265
Надо было не на странице писать, а жалобу написать официально и им отправить письмом. Поверьте, это работает
Мені простіше було перевести сина в іншу школу., тому що тут діє кругова порука(
Ollka• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Тому що багатьом після війни мова окупанта стала огидною, як мінімум.
Почитайте теми про те, як чоловік на нулі, а дружині друзі фотки з моря показують за коктейлем на морі з чоловіком. Теж огидно комусь. Але ж мають право, чому ні - це часта тема Порадниць.

Наші хлопці гинуть за нашу свободу, свободу вибору в тому числі. Вибору мови в колі родини або друзів теж.

Ви кидаєтесь на людей, якщо вони розмовляють між собою на білоруській, венгерській, німецькій? Між собою.