sobacura• 16 июня 2022

Я знову про мову...

— Ти у Польщі?
— Так, вже ходжу тут до школи. В мене всі уроки польською, уявляєте?
— Тобі подобається?
— Спочатку було страшно. Бо я ніколи не вчив польської. Але ж дітям потрібно до школи ходити?
— Звісно, потрібно.
— Ну ось. Значить, треба вивчити польську. Це ж їхня рідна мова. А як інакше? Ніяк.
— Ніяк...
***
— Зараз дуже скрутно матеріально. Але за три місяці буде легше, я знаю.
— Чому саме за три?
— Тому що зараз інтенсивно вчимо іспанську. Я дуже старанна учениця, і дітям своїм кажу вчити мову з усіх сил. Бо тоді тут в Іспанії буде більше шансів мені роботу знайти, а їм гарну освіту здобути. Ну це ж логічно, що ми не дамо собі ради в іншій країні без знання мови. Це ж їхня рідна мова. А як інакше? Ніяк.
— Ніяк...
***
— Готуюся до виїзду на інший континент. Чекаю на результати тесту рівня мови. Він — обов´язкова умова працевлаштування в фірмі, куди мене беруть.
— На які результати сподіваєтесь?
— Думаю, тест успішний. Я пів року ще до війни витрачав щоденно по 4 години на заняття з репетитором. Бо то дуже складна мова, але не зможу працювати, не знаючи її. Це ж їхня рідна мова. А як інакше? Ніяк.
— Ніяк...
***
— Рєбьонку трудна в школє. Он же учілся в рускай. У нас била многа украінских, но ми же в сємьє па рускі разгаваріваєм. Єму трудна била в украінской. Да і я нічєво би нє паняла в етіх учєбниках, хатя живу в Украінє многа лєт.
— Думаю, він прекрасно усе розуміє. З часом буде легше писати й висловлювати думки нашою милозвучною мовою. Однокласники йому допоможуть — він же чутиме від них щодня українську. І ви говорiть з ним вдома українською...
— Да нєт, зачєм? Нам тяжело. І ета далжни панять в мєснай школє. Зачєм рєбьонку учіть украінській, єслі всю жизнь он на рускам разгаваріваєт? Ета далжни учітивать! А как іначє? Нікак!
— ???????????????????????????????????????....
Polz• 16 июня 2022
Все правильно. Але зараз на вас налетять
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляPolz
Мені пофіг.
Це правда. Наші люди не хочуть знати нашої мови.
Kate33• 16 июня 2022
Це не ? , а какая разніца! Ще в 2020 у мене була переписка з класним керівником, бо сину викладали фізику російською! В Броварах. В українській школі. На що мені порадили шукати матеріал самостійно, бо вчитель може лише так…
Vira_Kos• 16 июня 2022
Це другоє.
arkov• 16 июня 2022
Ответ дляKate33
і іншого вчителя немає, наприклад. а будуть на нього давити, то він звільниться і не буде в дітей фізики. якось так...
Kristinka2106• 16 июня 2022
Все правильно!
snejs• 16 июня 2022
Разговаривала и буду разговаривать на русском
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляVira.Stets
Це другоє.
Ну да )
Kristal2013• 16 июня 2022
Да будет очередной языковой срач! А потом снова растянут на скрины тему в росисю, что ущемляют русскоговорящих.
Kristinka2106• 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
+1000
Liliana12345• 16 июня 2022
В нас багатомовна країна. Коли вже заспокоєтеся?
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
А чому? Можете пояснити?
Ви до росіян ставитеся нормально?
arkov• 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
і в мене російська рідна, але це не заважає мені вільно володіти українською, англійською та німецькою )
sunholder• 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
А як відноситесь до української мови?
Татьяна_М5• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Мені пофіг.
Та все знают мову. Абсолютно! Но не всем удобно разговаривать на укр языке, так как выросли в русскоязычных семьях.
Cometome• 16 июня 2022
Ответ дляKristal2013
+100
Kate33• 16 июня 2022
Ответ дляarkov
Так. Тому я перевела сина до іншої школи, де вчителям не все рівно.
snejs• 16 июня 2022
Ответ дляsunholder
А як відноситесь до української мови?
Отлично
lena te• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
Ну да )
Вы лучше подумайте вернуться ли беженцы назад или навсегда осядут в других странах
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляKristal2013
А хто їх тут ущемляє? У них купа комплексів, і їм ввижається. Ви десь бачите в моїй темі ущемленіє?
arkov• 16 июня 2022
Ответ дляТатьяна_М5
в мене російськомовна родина, але я вивчила українську
snejs• 16 июня 2022
Ответ дляarkov
Ну и? Разве я сказала, что русский язык может мешать или к чему вы это?
arkov• 16 июня 2022
Ответ дляlena te
вернуТся - от что сделаюТ ))))
snejs• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
А чому? Можете пояснити?
Ви до росіян ставитеся нормально?
Причем здесь россияне и русский язык?
Qorianka• 16 июня 2022
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляlena te
Нашо мені за них думати? Вони виїхали, зробили свій вибір. Я лишилася тут, я буду за себе думати. Ок?
Asteroidea• 16 июня 2022
Автор, це вже мільйон раз гуляло інтернетом. Всім все зрозуміло
Liliana12345• 16 июня 2022
Ответ дляsobacura
А чому? Можете пояснити?
Ви до росіян ставитеся нормально?
Справа не у мові, а у вові. Мова і расія - різні поняття. До речі, можна ще попитати таке у російськомовних захисників, які роблять усе, щоб будь-якомовні спали спокійно. Уявляю, що вони скажуть))
arkov• 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
кому-то он мешает начать изучать украинский )
автор sobacura • 16 июня 2022
Ответ дляsnejs
Причем здесь россияне и русский язык?
Ви серйозно зараз?