Тепер вже офіційно Міністерство Оборони Украіни.
Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.
Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету.
Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік - до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков.
Нагадую, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється ☝️саме законом.
Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.
Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік - до 01 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним.
Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує.
Після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони ❗️більше не буде.
Як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.
Ответ дляole4kakissa
Доопрацьовується это не есть официально.
С 01.10 ничего не меняется!
freedom_2015• 07 сентября 2022
взагалі не було паніки ,але просто цікаво ким можуть забрати жінку без досвіду роботи за дипломом ?
ole4kakissa• 07 сентября 2022
Ответ дляЧашечка кофе
С 01.10 ничего не меняется!
Пока что да.
Пусть сначала доопрацюють, президент подпишет, опубликуют, вот тогда и будет официально и можно расслабиться.
А пока что это, как надпись х** на заборе: пишут все кому не лень
Ответ для_Irina-K_
Ясно, что ближайший год обязательной постановки не будет. На счет дальше - еще вопрос.
И сразу для тех, кто обвинял в ’панике’ - если бы не шум в соцсетях, то ничего бы никто не отменял и не переносил.
Дальше работа в парламенте
Ответ дляole4kakissa
значит у вас еще есть целый год, чтобы успеть уехать и больше по этому поводу не переживать.
А то даже если примут поправки в Закон официально, то потом же могут принять и другие поправки?
Как же жить в такой неопределенности?)
Ответ дляYN8678
Официально это подписанный закон
Указ Резникова подписан
ole4kakissa• 07 сентября 2022
Ответ дляVikolette
Как же жить в такой неопределенности?)
Я уже 5 месяцев как уехала.
Да ещё такой ценный кадр, с 3-ей группой инвалидности 🤦♀️
Ответ дляАнна-3006
Пук в Фейсбуке, еще не официально решение, на сегодня действует Закон принятый ранее, вот как внесут, проголосуют и подпишут, тогда и поговорим об этом
Министерство обороны своим указом перенесли срок на год, а рада продолжает работать над законом нормально
ole4kakissa• 07 сентября 2022
Ответ дляVikolette
ну тогда вам тем более нечего переживать)
Я не переживаю, а вот ходить-доказывать-подтверждать-брать справки не очень улыбается
ole4kakissa• 07 сентября 2022
Ответ для_Irina-K_
Отменили б и перенесли.
Вопрос рейтингов у нас актуален всегда
Ответ дляYN8678
Маляр в своем сообщении написала - НАПОМИНАЮ что обязательный учёт регулируется ЗАКОНОМ!
А не бумажкой Резникова
Указ Резникова перенос это на год, в рада в это время будет дорабатывать
Ответ дляЧашечка кофе
так вот теперь нужно добиться, чтобы Рада довела это до конца и позитивного конца, а то ведь они опять могут , как зимой , законопроект подали и дружно о нем забыли до конца лета и вспомнили только из-за поднятого шума, в том числе и здесь.
Так что пока радоваться рано, пока они не доведут все до конца.
ole4kakissa• 07 сентября 2022
Ответ дляGeekTeaParty
Где ссылка на подписанный документ?
*наши юристы точно знают*