Сижуревувшоке• 15 сентября 2022
Сину вчитель запропонувала писати роботу в МАН. Що воно дає?
Син в 9 класі, вчитель з історії запропонувала написати роботу в МАН. Що воно таке і з чим його їдять? Чи дає ця праця якісь переваги?
Дядя Жора• 15 сентября 2022
это не одна работка. МАН это малая академия наук. Это после учебы ребенок занимается научно исследовательской деятелтностью. Особо ничего не дает. Заставлять не нужно. Но ребенку может быть интересно. Поговтрите с ним. Модет он хочет
Луковая• 15 сентября 2022
У меня дочь подавалась после 11 кл на зарубежный грант, в эссе рассказывала о своей работе для МАН и даже фото защиты прикладывала.
Объясняйте ребенку, что все активности вне школы это вклад в своё будущее.
Хочу в БАНю• 15 сентября 2022
Пільг для вступу не дає. Розвиває, дає впевненість, додаткові знання, уміння виступати при людях.
Кина_не_будет• 15 сентября 2022
Имеет смысл в 10 классе, если в 11 занят призовое место то доп балы будут к ЗНО
Кина_не_будет• 15 сентября 2022
Ответ дляХочу в БАНю
Разве больше не даёт доп балы при призовых местах?
Скорая помощь• 15 сентября 2022
Ответ дляХочу в БАНю
Не знаю, как сейчас, а раньше давало. У дочери первое место Ман плюс победы во всеукраинских олимпиадах затянули на приличное количество баллов, потому что школа как раз выдала очень средний аттестат. Ну и, конечно, высокие баллы на ЗНО. Прошла она тогда на одно из всего 2х бюджетных мест на востребованную специальность.
Мой завтрак• 15 сентября 2022
Ответ дляКина_не_будет
на всеукраїнському рівні лише давало раніше бали для вступу, і то там треба було зайняти призове місце на спорідненому профілі, так би сказати.
Для прикладу - якщо писали роботу і маєте призове місце по агрономії - то пільг для вступу на юридичний воно не давало. Але це чудова можливість навчитися писати наукові робти, виступати на публіці, робити досліди , спілкування з однолітками і науковим керівником
Мяо мой мяо• 15 сентября 2022
Пільги при вступі лише на непопулярні спеціальності можливі
Але!
Син цього року закінчив школу
В 11 класі його вчителі таки додушили писати ман, який мав би нічого не дати, а тільки забрати час на підготовку до зно
А потім почалася війна, скасували зно і він почав пробувати подаватися в універи за кордон. І якраз там це все дуже цінно і я дуже вдячна тим вчителям, які змусили його напнутися. Отримав 2 грантові пропозиції в універи і 1 в школу ( ugs)
Так що хай пробує
Але!
Син цього року закінчив школу
Так що хай пробує
Аристократка-тунеядка• 15 сентября 2022
и как такого умничку вырастить...
мой нифига учиться не хочет
ЯниЯ• 15 сентября 2022
В мое время это освобождало от выпускного экзамена. Но сейчас, по-моему никаких плюшек…
Кина_не_будет• 15 сентября 2022
Ответ дляМой завтрак
Потому что агрономия это МАН по биологии или географии, скорее первое. На специальности где надо сдать биологии оно давало балы
Зоркая Зорро• 15 сентября 2022
Ответ дляМяо мой мяо
Але!
Син цього року закінчив школу
Так що хай пробує
Але!
Син цього року закінчив школу
Так що хай пробує
Ого, а в какой стране?
ВЫВсеВрете• 15 сентября 2022
Син писав у 10 класі, відповідно, додаткових балів до ЗНО не було.
Виборов 1 місце на всеукраїнському рівні. Рік отримував стипендію президента (трохи більше 1000 грн щомісяця).
При вступі до закордонного вишу (декілька років тому назад, до війни) ця робота зіграла значну роль. Виграв грант.
А ще: прокачав навички презентації, оцінив себе на рівні інших учасників, спробував який він успіх (сподобалось), познайомився з цікавими і розумними дітьми.
Мяо мой мяо• 15 сентября 2022
Ответ дляЗоркая Зорро
Ого, а в какой стране?
Іспанія і Латвія
Школа - США
Мой завтрак• 15 сентября 2022
Ответ дляКина_не_будет
так я і наголошую що воно якщо і дасть бали - то виключно на профільні і споріднені спеціальності
Ванна Тазиковна• 15 сентября 2022
Я призерка МАН. Що це дало особисто мені - навички дослідницької роботи, робота з джерелами в бібліотеці, наукові дослідження, презентаційні навички. Це визначення фаху, чим ти далі хочеш займатися, щоб не було таких історій, яких тут повно: пішла у виш, хз навіщо, 5 років відсиділа, працюю продавцем/продажником/ітд.
Я свідомо обирала фах і виш, працюю все життя і не шкодую. Манівська робота лягла в основу курсової, логічним продовженням курсової став диплом. Коли міняла роботу, то коли писала мотиваційний лист, довелося навіть ту манівську працю відшукати і трохи звідти списати важливого.
Я тягнула два напрямки - історію та хімію. Історія стала потім просто як хобі, а хімія - фахом на все життя.